Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak Pipedrive wybija się ponad inne opcje CRM dostępne na rynku

Jak Pipedrive wybija się ponad inne opcje CRM dostępne na rynku

Jeśli jest jedna rzecz, z którą może się utożsamić każdy sprzedawca, jak na ironię, jest nią niemal nieograniczona podaż opcji oprogramowania i narzędzi, które obiecują przekształcenie jego rurociągu sprzedaży. Od rozwiązań komunikacyjnych po oprogramowanie CRM i wszystko pomiędzy, przeciętny sprzedawca jest nieustannie bombardowany przez firmy technologiczne próbujące mu coś sprzedać.

Ale jedno narzędzie Pipedrivezyskało przewagę nad innymi dzięki połączeniu dostępności i łatwego dostosowywania dla specjalistów ds. sprzedaży.

najlepiej-crm

Dlaczego Pipedrive?

Jedną z pierwszych i najbardziej oczywistych zalet Pipedrive jest fakt, że jest on niezwykle prosty w użyciu. Wielu sprzedawców zniechęciło się do korzystania z rozwiązania sprzedażowego, ponieważ było ono po prostu zbyt skomplikowane w nauce i obsłudze.

Oprogramowanie może ułatwiać śledzenie działań sprzedażowych to jedno, ale co to oznacza, gdy jako profesjonalny sprzedawca musisz nauczyć się zupełnie nowego zestawu umiejętności, aby z niego korzystać? Jest to mało praktyczne w dynamicznym świecie sprzedaży, a Pipedrive całkowicie tego unika.

Jego układ jest prosty dla początkujących użytkowników i przyzwyczajenie się do niego zajmuje niewiele czasu. W przypadku osób korzystających już z istniejącego oprogramowania CRM lub przechowujących dane w arkuszach kalkulacyjnych migrację można przeprowadzić w ciągu kilku minut. Jeżeli posiadasz już konto w innym systemie CRM, Twoje dane tam zapisane możesz bardzo szybko i bez żadnych strat przenieść do Pipedrive.

Oznacza to, że od założenia konta po przygotowanie wszystkich informacji można dokonać w mgnieniu oka.

Pipedrive przeznaczony jest do współpracy sprzedawców pracujących w zespołach. Każdy członek zespołu może komentować, wnosić wkład i wprowadzać zmiany w zbiorze danych, a także swobodnie komunikować się z innymi

Być może jednak największą zaletą rozwiązania CRM jest jego możliwość dostosowania. Przy wielu narzędziach dostępnych już na rynku musisz dostosować swoje obecne dane i praktyki, co wymaga czasu i wysiłku.

W Pipedrive jest odwrotnie. Układ strony można w każdej chwili dostosować do swoich potrzeb. Na przykład niektóre kanały sprzedaży przechodzą od zimnej poczty elektronicznej do rozmów telefonicznych. Niektórzy wysyłają wiele zimnych e-maili i nie wykonują żadnych rozmów telefonicznych.

Niezależnie od tego, jak wygląda typowy potok, możesz go dowolnie dostosowywać, niezależnie od tego, czy chodzi o dodawanie, czy usuwanie kroków. Po zakończeniu będziesz mieć jasny i łatwy do zrozumienia obraz bieżącego rurociągu sprzedaży oraz miejsca, w którym znajduje się każdy klient.

Pozostaje jeszcze kwestia analizy danych. Praca związana ze sprzedażą nie kończy się dopiero po jej zakończeniu. Wymagane jest częste sprawdzanie, co działa, a co nie, i odpowiednie udoskonalanie rurociągu. Dzięki Pipedrive większość pracy wykonasz za Ciebie.

W przeciwieństwie do wielu opcji na rynku, które oferują dane, ale nie ich analizę, Pipedrive podkreśla te części rurociągu, które mają problemy i te, które odnoszą sukcesy. Nie trzeba dodawać, że użytkownicy rzeczywiście uzyskują stosunek jakości do ceny.

Sen sprzedawcy

Czasami właściwe zarządzanie procesem sprzedaży może być nawet ważniejsze niż to, co jest sprzedawane. Pipedrive to rozumie, dlatego wiele jego funkcji ma na celu rozwiązanie problemów z innymi narzędziami CRM.

Istotą tego jest umiejętność dostosowania procesu sprzedaży do takiego, który odpowiada sprzedawcy i pozwala uzyskać najlepsze wyniki.