Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak pisać recenzje książek na Amazon Które ludzie będą czytać

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak pisać recenzje książek na Amazon Które ludzie będą czytać

Amazon ma prawie ćwierć miliarda tytułów cieszących się dużym zainteresowaniem. Dobra recenzja może pomóc w rozpowszechnianiu informacji o świetnych tytułach i najlepiej sprzedających się książkach.

Pisanie recenzji książek nt Amazon może pomóc czytelnikom znaleźć idealne dopasowanie do ich list książek. Jest to również jeden z najlepszych sposobów na pokazanie czytelnikom, że jesteś osobą doświadczoną i znającą się na rzeczy, która może zapewnić wartościowy wgląd w książkę.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Tutaj dzielimy się niektórymi taktykami, których możesz użyć do pisania recenzji książek Amazon że ludzie będą chcieli czytać.

1. Przeprowadź dokładne badania

Jeśli zamierzasz napisać recenzję książki, ważne jest, aby wiedzieć, o czym mówisz. Rozważ zbadanie samej książki i ogólnego dorobku autora.

Jest mnóstwo książek, więc musisz przekonać czytelników, co tracą, nie czytając ich. Im lepiej zapoznasz się z treścią książki i innymi dziełami jej autora, tym bardziej wiarygodne będą Twoje opinie.

Poczytaj o pochodzeniu i reputacji autora, aby poznać jego styl pisania. Pomoże ci to zrozumieć perspektywę autora i będziesz w stanie podjąć świadomą decyzję, czy polecić tę książkę.

2. Używaj poprawnych słów kluczowych i aktywnego głosu dla swojej grupy docelowej

Następnym krokiem jest określenie, kim są Twoi odbiorcy i czego oczekują od Twojej recenzji. Czy chcą porady, jak ulepszyć swój biznes? Czy chcą informacji o tym, jak korzystać z technologii w życiu codziennym? A może po prostu chcą zabawnej lektury, która ich rozśmieszy?

Kiedy już wiesz, kim są Twoi odbiorcy, czas zacząć myśleć o tym, jak dokładnie spełnisz ich oczekiwania względem książki. Zalecamy pisanie angażującym tonem i używanie przykładów z życia wziętych z historii, aby każdy mógł łatwo odnieść się do tego, co mówisz.

Powinieneś uczynić z tego punkt do przestrzegania AmazonWytycznych dla społeczności użytkownika podczas publikowania recenzji książek w witrynie. Aby kwalifikować się do recenzji książki lub produktu, musisz wydać co najmniej 50 USD Amazon.

Rekommenderad:  Jak założyć fundusz powierniczy dla wnuka? Pełny przewodnik

Upewnij się, że Twoje opinie są pouczające i konstruktywne. Muszą być autentyczne i odzwierciedlać Twoją szczerą opinię na temat przeczytanej książki. Nie powinny one jednak zawierać spoilerów ani nadmiernej promocji innych produktów lub usług niezwiązanych z oryginalną treścią.

4. Używaj odpowiednich nagłówków

Kluczowy aspekt recenzji książki nt Amazon, lub jakakolwiek inna platforma w tym zakresie, ma na celu stworzenie atrakcyjnego nagłówka. To powinno być krótkie, słodkie i chwytliwe.

Musisz także upewnić się, że masz mocne wprowadzenie, zanim przejdziesz do głównej części swojej recenzji. Kuszące jest po prostu dotknięcie punktów w notce z tylnej okładki, ale to nie zadziała.

Fascynujące wprowadzenie powinno przyciągnąć uwagę czytelnika mocnym haczykiem lub interesującym faktem dotyczącym książki. Poświęć chwilę na zastanowienie się, co czyni tę książkę wyjątkową. Co sprawia, że ​​warto ją przeczytać?

Możesz na przykład spróbować podkreślić w zdaniu, jak zmieni się ich życie, jeśli przeczytają tę książkę, lub wyjaśnić, dlaczego muszą ją przeczytać, aby osiągnąć coś ważnego w swoim życiu dzisiaj lub jutro (na przykład poprawić swoją karierę).

5. Zastosuj odpowiednie formatowanie i dołącz obrazy lub filmy

Recenzje książek znacznie pomagają potencjalnym czytelnikom zdecydować, czy chcą kupić książkę, czy nie.

Upewnij się, że Twoja recenzja ma charakter informacyjny, a nie promocyjny. Czytelnicy powinni mieć wszystkie informacje potrzebne do podjęcia decyzji, czy ta książka jest dla nich. Jeśli chcesz, możesz dołączyć przynajmniej jeden cytat lub fakt z książki, ale nie przesadzaj.

Użyj wypunktowań i pogrubionych liter lub kursywy, aby wyróżnić kluczowe punkty w tekście. Możesz także spróbować zrobić recenzję wideo, jeśli czujesz się z tym komfortowo. Użyj odpowiednich obrazów lub filmów, które mogą być pomocne.

Biorąc pod uwagę ogromne morze treści w Internecie, należy zachować ostrożność, jeśli chodzi o czytanie recenzji innych osób lub przeprowadzanie własnych badań. Zalecamy sprawdzenie wskazówek, aby wykryć fałszywe recenzje online.

Rekommenderad:  Jak reklamować się na Facebook – Strategie, których używają profesjonaliści do generowania sprzedaży

6. Daj wnikliwą i bezstronną opinię

Uzupełnij swoje wprowadzenie swoją bezstronną opinią lub analizą. Omów najlepsze części książki i wyjaśnij, dlaczego tak uważasz.

Możesz również wspomnieć o wszelkich problemach, które mogą pojawić się podczas czytania książki. Możesz o nich mówić w kategoriach tego, jak wpływają na twoje rozumienie historii lub jak wpływają na twoją zdolność łączenia się z postaciami (w fikcji) w taki czy inny sposób.

Twoje recenzje mogą się różnić w zależności od gatunku, takiego jak beletrystyka lub literatura faktu. Recenzując tytuły literatury faktu, Twoja recenzja powinna uwzględniać styl pisania autora, dokładność i przejrzystość, strukturę i logikę.

W przypadku książek beletrystycznych wszystko sprowadza się do wciągającej fabuły, zapadających w pamięć postaci i zakończenia, które sprawia, że ​​czytelnicy chcą więcej. Twoja recenzja powinna dotyczyć postaci, scenerii i fabuły. Należy również rozważyć, czy w tych obszarach wystąpiły jakieś istotne uchybienia.

Na przykład, jeśli recenzujesz powieść fantasy, możesz omówić, jak dobrze rozwinięto jej postacie i jak przekonująco wchodziły one w interakcje. Możesz również skomentować, czy w narracji były jakieś dziury fabularne lub niespójności.

Powinieneś dołączyć to, co ci się podobało lub nie podobało w książce. Możesz wspomnieć, czy zgadzasz się z punktem widzenia autora. Reedsy zaleca stosowanie odpowiedniego tonu i stylu w przypadku godnych uwagi recenzji bestsellerów.

7. Mądrze przydzielaj oceny w gwiazdkach

Recenzje to świetny sposób na dzielenie się opiniami na temat tego, co czytasz, ale oceny w postaci gwiazdek to pierwszy punkt kontaktowy, w którym czytelnicy często decydują o zakupie, dlatego należy rozsądnie przydzielać swoją ocenę w postaci gwiazdek.

Oceny, które nadajesz swoim recenzjom, mają wyraźną siłę przekonywania i mogą sprawić, że książka się zepsuje. Recenzenci, którzy piszą trzygwiazdkowe i czterogwiazdkowe recenzje z uczciwą, konstruktywną krytyką, są częściej czytani niż recenzenci, którzy piszą bardzo krótkie jednogwiazdkowe recenzje, które często są niekonstruktywnymi tyradami.

Rekommenderad:  7 najczęstsze problemy z Google Pixel i sposoby ich rozwiązywania

8. Użyj szablonu recenzji książki

Zawsze możesz zacząć od szablonu recenzji książki, który pomoże Ci zacząć. Możesz je znaleźć za darmo na stronach takich jak Przykładowe szablony, które zawierają podstawowy zarys wszystkiego, co musi znaleźć się w każdej recenzji książki.

Skorzystaj z nich, aby przesłać dobrze ustrukturyzowaną i czytelną recenzję. Pomoże ci to skupić się na najważniejszych aspektach książki.

Pobierać: Przykładowe szablony (bezpłatne)

9. Zachęcamy do przedstawienia rekomendacji

Możesz zostawić rekomendację, jeśli uważasz, że książka jest niezwykle wciągająca i pomocna. Zastanów się, czy książka jest czymś, co zainteresuje twoją grupę docelową. Chociaż nie jest to w żaden sposób konieczne, recenzje zawierające rekomendacje są częściej czytane przez innych.

Jeśli jesteś nowym lub doświadczonym autorem, oto lista wskazówek, jak uzyskać pozytywne recenzje swojej książki.

Wyróżnij swoje recenzje

Pisanie recenzji książek może być satysfakcjonujące i zabawne, ale bardzo trudno jest też napisać je dobrze. Aby ludzie czytali Twoje recenzje, musisz upewnić się, że są dobre.

A to oznacza utrzymanie zarówno stałego poziomu autorytetu, jak i przejrzystości w swoich recenzjach – niełatwe zadanie! Jednak przy odrobinie praktyki powinieneś być w stanie podnieść swoje recenzje od przeciętnych do znakomitych, wykorzystując elementy wymienione powyżej. Są też inne platformy, na które możesz przenieść swoją miłość do czytania.

Table of Contents