Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak pobierać obrazy bez praw autorskich

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak pobierać obrazy bez praw autorskich

Jak można pobierać obrazy bez praw autorskich?

Możliwość legalnego używania obrazów na swoim blogu lub w sieciach społecznościowych jest często kosztowna, a wiele osób wybiera najłatwiejsze do wyszukania w Google i ryzykuje oskarżeniem o plagiat.

Ale mamy dużo szczęścia i mamy wiele stron, które oferują nam wysokiej jakości obrazy na wolnych licencjach.

Jeśli masz bloga lub zarządzasz sieciami społecznościowymi swojej marki osobistej lub firmy, z pewnością i koniecznie musisz przejść na tego typu stronę, aby móc pobrać darmowe obrazy do opracowania jej treści.

Powinieneś wiedzieć, że istnieją różne rodzaje licencji, a my je dla Ciebie podsumowujemy:

  • Licencje do użytku osobistego, ale niekomercyjnego.
  • Posiadamy licencje zarówno do użytku osobistego, jak i komercyjnego, ale z wzmianką o autorze
  • I licencje do użytku osobistego, ale bez możliwości dokonywania modyfikacji.

Widzenie tego w ten sposób na piśmie wydaje się łatwe, ale jak wszystko, są pewne punkty, które należy wziąć pod uwagę i musisz udokumentować siebie przed użyciem tych obrazów. Kiedy używasz obrazów do bezpłatnego użytku, musisz sprawdzić, czy mają one licencję Creative Common License (CCO), ponieważ ta licencja pozwala na korzystanie z obrazów wolnych od praw, to znaczy w domenie publicznej, a my możemy ich używać do użytku osobistego i komercyjnego . Teraz, jeśli to wszystko brzmi znacznie lepiej!

Po całym tym wstępie możemy dać upust cennym informacjom, które posiadamy i do których chcemy, abyś również miał dostęp.

dzielimy się tobą 3 strony, z których można pobierać obrazy bez praw autorskich.

Pexels:

Dzięki pexels będziesz miał prawie niebiańskie wygrane, ponieważ ma bank obrazów z licencją Creative Commons.

Pixabay:

Jest to jeden z najpopularniejszych darmowych banków obrazów w wysokiej rozdzielczości. Jeśli planujesz pobierać obrazy wolne od praw autorskich, na tej stronie znajdziesz darmowe zdjęcia, ilustracje i wektory od autorów, którzy chcą swobodnie dzielić się swoimi dziełami. Witryna Pixabay.com oferuje dużą ilość treści ilustrujących wszelkiego rodzaju blogi. Jest idealny dla blogerów o różnej tematyce, ponieważ możesz korzystać z bezpłatnych zdjęć Pixabay nawet bez konieczności tworzenia konta użytkownika (a w wielu przypadkach nawet link nie jest wymagany, aby zacytować autora).

Rekommenderad:  Szyfrowane wiadomości: chroń swoje wiadomości przed hakerami

freepik:

Jeśli jesteś darmowym użytkownikiem, zawsze powinieneś umieszczać linię przypisania „Designed by Freepik” w produkcie końcowym, w którym wykorzystałeś zasoby, zarówno fizyczne, jak i cyfrowe.

Zalecamy korzystanie z tego typu stron w celu legalnego korzystania ze zdjęć i unikania problemów z prawami autorskimi oraz lepszego wykonywania wszystkiego, co wyjaśniliśmy na temat pobierania obrazów wolnych od praw autorskich.

W axiomacero – Biurach Projektów Graficznych dbamy o to, aby wszystkie obrazy, których używamy z naszymi klientami, były zawsze zakupione i zgodne z prawem autorskim.