Jak pobrać i zainstalować Google Play na Androida

Od 2012 r., Kiedy została uruchomiona, Google Play stała się kompleksowym sklepem, w którym użytkownicy Androida mogą pobierać aplikacje, muzykę, gry, filmy i filmy, książki elektroniczne i inne. Niektóre z tych treści są bezpłatne, a inne można kupić, a ponadto istnieją aplikacje błyskawiczne, z których można korzystać bez konieczności instalowania aplikacji.

Większość telefonów z Androidem ma fabrycznie zainstalowaną Google Play, ale są też inne, które jej nie mają, co oznacza, że ​​nie możesz uzyskać dostępu do całej gamy jej ofert.

Jeśli wybierzesz urządzenie z Androidem, na którym nie ma Google Play, lub po prostu chcesz ręcznie zainstalować najnowszą wersję aplikacji, pokazujemy tutaj kilka metod jej pobierania i instalowania.

Pobierz Google Play z APK Mirror

APK Mirror to strona, w której możesz wyszukiwać, pobierać i instalować najnowszą wersję Google Play na swoim telefonie z Androidem. Witryna sprawdza każdą aplikację, więc możesz z niej bezpiecznie korzystać. Po prostu idź do APKMirror.com i sprawdź najnowszą wersję Google Play i kliknij, aby ją pobrać.

Plik do pobrania pojawi się w powiadomieniach i szufladzie aplikacji do pobrania, w której możesz kliknąć, aby zainstalować. Jeśli nie możesz go zainstalować, pobierz najnowszą wersję usług Google Play i wybierz wersję odpowiadającą bieżącej wersji Androida.

W przypadku starszych telefonów z Androidem (wcześniejszych niż Oreo) przejdź do Ustawień i włącz instalację z Nieznanych źródeł przed przejściem do APK Mirror, aby pobrać aplikację Google Play. Pojawi się monit o zezwolenie na pobranie i instalację, więc dotknij Tak, aby potwierdzić działanie.

Jeśli Twój telefon z Androidem jest nowszą wersją, na przykład Android 9 (Pie) lub Android 10, możesz zainstalować Google Play ręcznie, wykonując następujące czynności:

1. Otwórz Ustawienia i przejdź do Aplikacje.

Pobierz Zainstaluj aplikacje Google Play

2. Znajdź przeglądarkę mobilną, na przykład Chrome, i dotknij jej.

Pobierz Zainstaluj Google Play Chrome

3. Przewiń w dół do sekcji Zaawansowane i dotknij „Zainstaluj nieznane aplikacje”.

Pobierz Zainstaluj Google Play Nieznane aplikacje

4. Wybierz Zezwól z tego źródła. Po zakończeniu tych czynności możesz wyłączyć tę opcję.

Pobierz Zainstaluj Google Play Zezwalaj z tego źródła

5. Wejdź na APKMirror.com i wyszukaj najnowsza wersja Google Play aby pobrać APK. Jeśli pojawi się komunikat „Ten plik może uszkodzić urządzenie”, dotknij OK. Przejdź do paska powiadomień, otwórz plik pobierania APK i dotknij Zainstaluj.

Pobierz Zainstaluj Google Play Apkmirror

Jak zainstalować Google Play za pomocą komputera

Oprócz zainstalowania Google Play na smartfonie, możesz używać komputera, jeśli nie masz połączenia Wi-Fi lub komórkowej transmisji danych.

Korzystając z tej metody, pobierz pakiet Google Play na komputer, postępując zgodnie z tymi samymi instrukcjami powyżej, wraz z aplikacją do zarządzania plikami w telefonie.

1. Pobierz najnowszą wersję aplikacji APK Google Play z APK Mirror, a następnie podłącz telefon i komputer za pomocą kabla USB. Skopiuj plik APK na telefon z Androidem i otwórz go w aplikacji menedżera plików.

Pobierz Zainstaluj Google Play Apk Mirror

2. Otwórz APK, podaj niezbędne uprawnienia, a następnie stuknij Zainstaluj.

3. Gdy skończysz, usuń uprawnienia przyznane na urządzeniu (zainstaluj z Nieznanych źródeł) z aplikacji do zarządzania plikami, jeśli nie będziesz ponownie ładować plików APK. Ładowanie boczne pomaga uniknąć problemów z instalacją pakietu APK podczas korzystania z kabla USB z telefonem i komputerem.

Od teraz, gdy dostępna będzie nowsza wersja, pobrana z Google Play aplikacja zostanie automatycznie zaktualizowana.

Wniosek

Teraz, gdy wiesz, jak zainstalować Google Play na swoim urządzeniu z Androidem, czas zapoznać się z treściami dostępnymi na platformie. Jeśli jesteś nowy w sklepie, poświęć trochę czasu na przejrzenie ekranu głównego lub skorzystaj z paska wyszukiwania, aby znaleźć fajne aplikacje, muzykę, filmy, gry lub ebooki i inne ekscytujące treści, gdy jesteś w tym sklepie.

Czy ten artykuł jest przydatny?