Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak pobrać lub przenieść zdjęcia z serwisu Flickr [Guide]

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak pobrać lub przenieść zdjęcia z serwisu Flickr [Guide]

Flickr, najpopularniejsza usługa hostingu zdjęć firmy Ludicorp, ostatnio pojawia się w wielu wiadomościach. W przeważającej części ma to mniej wspólnego z pozyskiwaniem, a bardziej z limitem nałożonym na przesyłanie zdjęć.

Założony w 2004 roku serwis Flickr przeszedł kilka zmian własnościowych. W 2005 roku Yahoo przejęło Ludicorp i Flickr, co doprowadziło do migracji ton danych z serwerów w Kanadzie na serwery w Stanach Zjednoczonych. Po tym przejęciu wprowadzono wiele zmian na platformie, takich jak zmiany w projekcie, zwiększenie pojemności pamięci i dodanie kilku fajnych funkcji. Wśród tych zmian tą, która przyciągnęła wiele gałek ocznych, było dodanie 1 terabajt bezpłatnej przestrzeni dyskowej dla wszystkich użytkowników Flickr.

Jednak od tego czasu wszystko się zmieniło – Verizon przejął Yahoo w 2017 r., a SmugMug przejął Flickr na początku tego roku. Wraz z pojawieniem się SmugMug, Flickr nakłada ograniczenie ilości zdjęć, które można przesłać w ramach swojego „bezpłatnego” planu. Zgodnie z nowym „bezpłatnym” planem użytkownicy mogą przesyłać maksymalnie tysiąc zdjęć na konto. Poza tym użytkownicy, którzy mają już tysiąc zdjęć na swoim „bezpłatnym” koncie, od stycznia nie będą już mogli przesyłać nowych zdjęć 82019. Oprócz tego Flickr rozpocznie usuwanie zdjęć (od najstarszych do najnowszych), aż ich liczba zmniejszy się do tysiąca, począwszy od lutego 52019.

W związku z tym użytkownicy mają tylko dwie możliwości – albo przejść na plan płatny (zaczynający się od 50 USD rocznie), albo przejść na inną usługę udostępniania zdjęć. Jeśli zdecydujesz się przejść na plan płatny, oprócz nieograniczonej przestrzeni dyskowej Flickr oferuje kilka przyjemnych zmian, takich jak nieprzerwane korzystanie z usługi bez reklam, narzędzia analityczne umożliwiające zrozumienie statystyk użytkowników, możliwość przesyłania filmów (do 10 minut), itp.

Narzędzia do migracji Flickr

Chociaż przejście na plan Pro może dla niektórych wydawać się dobrą opcją, dla innych może nie być takie samo. W takim przypadku niektórzy użytkownicy mogą chcieć przejść na inne usługi udostępniania obrazów, aby przechowywać swoje zdjęcia i zarządzać nimi.

Możesz albo pobrać wszystkie swoje zdjęcia z Flickr, a następnie przesłać je do dowolnej innej usługi, albo skorzystać z narzędzia do migracji, które wyeliminuje konieczność ręcznego wykonywania całej operacji.

Jeśli zdecydujesz się na ręczną metodę, możesz skorzystać z usług takich jak – PobierzairFlickrDownload lub Narzędzie do pobierania Flickr. Dzięki temu możesz pobrać wszystkie swoje obrazy z Flickr, łącznie z metadanymi, a następnie przesłać je do innej wybranej usługi. Należy zauważyć, że w zależności od liczby zdjęć znajdujących się na koncie Flickr samo ich pobranie może zająć dużo czasu. Nie mówiąc już o konieczności przejścia do innego serwisu i wgrania całości.

Załóżmy jednak, że nie chcesz podążać tą ścieżką. W takim przypadku możesz skorzystać z prostej usługi innej firmy o nazwie PicBackMan, która eliminuje problemy związane z samodzielnym pobieraniem i ponownym przesyłaniem wszystkich obrazów, a zamiast tego znacznie ułatwia migrację wszystkich zdjęć z Flickr do innej wybranej usługi . Jeśli chcesz przeprowadzić migrację za pomocą narzędzia PicBackMan, możesz wykonać następujące kroki:

1. Otwórz przeglądarkę i przejdź do Ten strona internetowa.
2. Zarejestruj się w usłudze i naciśnij przycisk „Pobierz PicBackMan” (dostępny dla komputerów Mac i PC).
3. Po zakończeniu otwórz aplikację i zaloguj się przy użyciu właśnie utworzonego konta.
4. Następnie przejdź do zakładki „Konto”, zaloguj się i autoryzuj oba konta – konto Flickr i konto, na które chcesz przenieść swoje zdjęcia.
5. Następnie dotknij karty „Migracja”. Tutaj masz dwie opcje – „Wybierz konto do migracji” i „Przeprowadź migrację za pomocą MigrateMan”. Możesz przeprowadzić migrację, korzystając z dowolnej z tych opcji, ale jeśli nie chcesz wydawać dużo pieniędzy i nie możesz się zadowolić, podczas gdy migracja aplikacji trwa dłużej, możesz skorzystać z bezpłatnej opcji „Wybierz konto do migracji”.
6. Naciśnij przycisk „Wybierz konto do migracji” i wybierz konto, którego zdjęcia chcesz przenieść.
7. Następnie wybierz dowolną usługę udostępniania zdjęć, do której chcesz przenieść swoje zdjęcia z Flickr, np. Box, Dropbox, Facebook, Dysk Google, Zdjęcia Google, One Drive itp., wymienione obok Twojego konta Flickr. Alternatywnie możesz także wybrać ikonę monitora, która pobierze wszystkie Twoje zdjęcia z Flickr bezpośrednio na Twój komputer.
8. Naciśnij przycisk „Migracja”.

Teraz po prostu usiądź wygodnie i zrelaksuj się!

W zależności od liczby posiadanych obrazów proces migracji może zająć trochę czasu. Jeśli się spieszysz lub masz mnóstwo zdjęć, możesz skorzystać z opcji „Migracja za pomocą MigrateMan”, która umożliwia przesłanie/pobranie ponad 5000 obrazów.

Flickr Alternatywy do rozważenia

Teraz, gdy migracja została już zakończona i nie chcesz przechodzić na plan płatny, oto kilka sugestii dotyczących innych usług udostępniania zdjęć, z których możesz skorzystać:

1. 500 pikseli

Ten startup z siedzibą w Toronto, będący jedną z najlepszych alternatyw dla Flickr, zapewnia niesamowitą platformę dla fotografów amatorów i profesjonalistów, którzy mogą dzielić się swoimi pracami z innymi ludźmi. Oprócz udostępniania zdjęć 500px zapewnia także profesjonalistom platformę do tworzenia własnego portfolio, które można wykorzystać do sprzedaży swoich prac na rynku. Mówiąc o projekcie, układ albumu w siatce na 500px wygląda podobnie do tego Instagram. Oprócz projektu jest to kolejna wspólna cecha, z którą się łączy Instagram to opcja wiadomości bezpośrednich, której można używać do bezpośredniego wysyłania wiadomości i komunikowania się z ludźmi. Jednak ta funkcja jest obecnie w fazie beta i ma zostać wkrótce udostępniona.

Ceny – bezpłatne, $20,08–13,75 USD/miesiąc

2. Imgur

Imgur to kolejna popularna usługa udostępniania zdjęć w Internecie, w której znajdowały się jedne z najbardziej wirusowych memów w Internecie. Jest to platforma społecznościowa sama w sobie i zawiera mnóstwo zdjęć na swojej stronie głównej. Obrazy te są wyświetlane na podstawie rankingów, które są ustalane na podstawie liczby głosów pozytywnych/negatywnych lub ulubionych otrzymanych przez użytkowników. Najlepszą rzeczą w Imgur, który wiele osób lubi i chętnie do niego wraca, jest to, że w przeciwieństwie do innych usług udostępniania zdjęć, nie wymaga on od użytkowników rejestracji ani logowania, aby uzyskać dostęp do zdjęć.

Ceny – bezpłatne

3. Zdjęcia Google

Zdjęcia Google, pochodzące od firmy obsługującej najpopularniejszą i najczęściej używaną wyszukiwarkę, są niewątpliwie najczęściej używaną platformą do przechowywania zdjęć i filmów w Internecie. Posiada dobrze zorganizowaną galerię, która jest odpowiednio dobrana, aby zapewnić album z różnymi obrazami. Usługa jest całkowicie bezpłatna i obsługuje obrazy o rozmiarze do 16 MP i filmy o rozdzielczości do 1080p, po przekroczeniu której może być konieczne wydanie trochę gotówki i przejście na którykolwiek z płatnych planów.

Ceny – bezpłatne, $10,99/miesiąc za 100 GB

Dla garstki z Was, które mają tendencję do usuwania nieużywanych, oto kilka kroków, które można wykonać, aby usunąć swoje konto Flickr:

1. Zaloguj się do serwisu Flickr.
2. Kliknij swój awatar i kliknij Ustawienia.
3. Kliknij przycisk „Usuń swoje konto Flickr”.
4. Przejrzyj swoje dane, kliknij Dalej i wprowadź hasło.
5. Sprawdź umowę.
6. Kliknij „Usuń moje konto”

Otóż ​​to!

Być może już to miałeś –
* przeniosłeś wszystkie swoje zdjęcia z Flickr do innego wybranego serwisu.
* usunąłem Twoje konto w serwisie Flickr.

Aktualizacja
Od lutego 7, 2019, Flickr przedłużył termin usuwania zdjęć użytkowników przekraczających ustalony wcześniej limit 1000. Oznacza to, że użytkownicy mają teraz jeszcze jeden miesiąc, do 12 marca, na wybór pomiędzy pobraniem większej liczby obrazów i znalezieniem innej platformy przechowywania lub przejściem na płatny plan. Według firmy ogromna liczba pobrań w ciągu tygodnia spowodowała duże obciążenie jej serwerów, co spowodowało pewne problemy techniczne i w istocie doprowadziło do dalszego wydłużenia terminu.