Jak podłączyć Amazon Fire Stick to

Być może masz dedykowany telewizor do gier na konsolę Xbox 360, ale możesz go również użyć do oglądania niektórych programów telewizyjnych za pomocą karty Fire Stick. Na szczęście istnieje sposób na połączenie tych dwóch świetnych urządzeń. Oto jak to zrobić i zoptymalizować konfigurację za pomocą kilku bardzo przydatnych aplikacji:

Dlaczego warto podłączyć urządzenia?

Jest to bardzo wygodne, jeśli masz dedykowany telewizor do gier, ponieważ możesz grać i przesyłać strumieniowo na tym samym telewizorze. Możesz przełączać się między nimi za pomocą jednego przycisku.

Jak podłączyć Amazon Fire Stick to 1

Ponieważ Fire Stick ma Alexę jako asystenta głosowego, możesz go używać również na Xbox 360. Istnieje również wiele aplikacji, które można pobrać na kartę Fire Stick, które po prostu nie są dostępne na konsolę Xbox.

Twoje wrażenia telewizyjne staną się tak płynne, że już nigdy nie będziesz chciał odłączać urządzeń.

Jak je połączyć

Możesz podłączyć Fire Stick do telewizora za pomocą kabla HDMI. Twoja konsola Xbox 360 ma również gniazdo HDMI, więc podłączenie dwóch jest dość proste:

  1. Uzyskaj dostęp do tylnej części konsoli Xbox 360 i znajdź gniazdo HDMI. Nad lub pod gniazdem znajduje się etykieta, więc powinno być łatwe do znalezienia.
  2. Podłącz kabel HDMI do gniazda. Warto pamiętać o gnieździe, w którym go podłączono, ponieważ znacznie łatwiej można znaleźć kanał wejściowy.
  3. Otwórz OneGuide. Idź na dół listy kanałów HDMI, gdzie znajdziesz aplikację Fire Stick.
  4. Naciśnij dowolny przycisk na pilocie. Spowoduje to aktywację urządzenia Fire Stick. Jeśli tego nie zrobisz, nie będziesz mógł kontynuować procesu konfiguracji.uwaga:: Możesz użyć kontrolera Xbox 360, aby dostosować ustawienie głośności telewizora.
  5. Podłącz inne urządzenie, które może być podłączone do konsoli Xbox 360. Zapobiegnie to nieprawidłowemu działaniu połączenia.

Optymalizacja twojego doświadczenia

Istnieje wiele aplikacji na urządzenie Fire Stick. Niektóre z nich sprawią, że korzystanie z Fire Stick i konsoli Xbox 360 będzie znacznie płynniejsze. Niektóre dają niesamowite możliwości, takie jak dzielenie ekranu, dzięki czemu możesz jednocześnie grać i oglądać telewizję.

Układanie podbudowy

Ponieważ wiele z tych aplikacji nie jest dostępnych w Internecie Amazon Appstore, musisz pobrać je z ich oficjalnych stron internetowych. Aby to zrobić, musisz zezwolić Fire Stick na pobieranie aplikacji ze stron internetowych osób trzecich. Oto jak to się robi:

  1. Dostęp do ustawień z urządzenia Fire Stick.
  2. Kliknij opcję Urządzenie. Pojawi się nowe menu.
  3. Kliknij Opcje programisty.
  4. Włącz aplikacje z nieznanych źródeł, jeśli są wyłączone.

uwaga:: Aplikacje z tej listy są uważane za bezpieczne do pobrania. Należy zachować ostrożność przy pobieraniu aplikacji we własnym zakresie, ponieważ mogą one stanowić zagrożenie bezpieczeństwa. Oznacza to, że możesz zawrzeć złośliwe oprogramowanie, które może spowodować nieprawidłowe działanie urządzenia. Jeśli tak się stanie, przywróć ustawienia fabryczne. Teraz przejdźmy do aplikacji.

ExpressVPN

Bez względu na to, czy dotyczy to karty Fire Stick, czy telefonu, potrzebujesz VPN (Wirtualnej sieci prywatnej). Dzięki niemu możesz zmienić lokalizację swojego serwera na dowolny kraj i odtwarzać zastrzeżone treści bez ograniczeń.

Wiele organizacji będzie monitorować Twoją aktywność, a dotyczy to zwłaszcza osób przesyłających strumieniowo treści.

Jeśli chcesz uniknąć problemów prawnych lub po prostu cieszyć się prywatnością w Internecie, jakość VPN jest droga.

ExpressVPN jest prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem dla urządzeń Fire Stick, ale istnieje wiele dobrych, jeśli chcesz eksperymentować. Jest również bardzo przyjazny dla użytkownika i nie wpłynie znacząco na szybkość Internetu.

Downloader

Downloader to jedno z najbardziej przydatnych narzędzi, które można uzyskać na urządzeniu Fire Stick. Dzięki niemu możesz pobrać aplikację lub film ze strony innej firmy, a będzie to szybsze i wygodniejsze niż pobieranie za pomocą przeglądarki.

Podczas pobierania przez przeglądarkę pobieranie może zostać przerwane, co może spowodować uszkodzenie pliku. Z Downloaderem, całkowicie unikniesz tego problemu, ponieważ możesz zatrzymać i wznowić pobieranie do woli.

Przełącznik myszy

Ponieważ Fire Stick używa zmodyfikowanego systemu operacyjnego Android, niektóre aplikacje, które działają dobrze dla Androida, po prostu nie są dostępne za pomocą pilota Fire Stick. Wynika to z faktu, że masz sterować aplikacjami za pomocą touchpada, a nie pilota.

Dzięki Mouse Toggle możesz poruszać się po dowolnej aplikacji na Androida za pomocą kursora sterowanego zdalnie. Będziesz mógł użyć przycisków nawigacyjnych na pilocie, aby uzyskać dostęp do dowolnej części aplikacji.

Przełączanie myszy to zdecydowanie obowiązkowy element do urządzenia Fire Stick.

Przeglądarka

Aby uzyskać dostęp do Internetu we właściwy sposób, potrzebujesz przeglądarki. Przeglądarka jest nie tylko przydatna, ale jest bardzo ważna dla karty Fire Stick.

Google Chrome

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz wyszukać ważne informacje, pobrać aplikacje lub odwiedzić ulubione witryny, na pewno potrzebujesz do tego przeglądarki.

Korzystanie z przeglądarki może również zmniejszyć bałagan na urządzeniu i zapewnić więcej wolnego miejsca. Wynika to z faktu, że nie trzeba instalować aplikacji dla usług, do których można uzyskać dostęp za pośrednictwem przeglądarki.

Z przeglądarka w telewizorze, będziesz mógł oglądać treści z YouTube w całej okazałości na dużym ekranie.

Spotify

Dzięki Spotify na twoim urządzeniu, możesz uzyskać dostęp do śmiesznej ilości utworów i nigdy nie słuchać tego samego dwa razy. Wystarczy założyć konto i zacząć słuchać.

Istnieje również opcja używania telefonu jako pilota do aplikacji Spotify. Po prostu sparuj go z Fire Stick i zacznij rowkować.

A jeśli to nie wystarczy, możesz pobierać utwory i słuchać ich offline.

Tak dobrze, że powinno być domyślnie

Kombinacja konsoli Xbox 360 i Fire Stick jest niezwykle przydatna, zwłaszcza w przypadku wszystkich dostępnych aplikacji. Jest tak dobry, że można się zastanawiać, dlaczego nie przychodzą w jednym pakiecie.

Czy sparowałeś konsolę Xbox 360 i Fire Stick? Jak przebiegła konfiguracja, czy miałeś czkawkę? Czy lubisz te aplikacje? Powiedz nam o tym w komentarzach poniżej.