Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak podłączyć iPada do telewizora

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak podłączyć iPada do telewizora

Gotowy do udostępnienia zdjęć lub filmów ze swojego iPada®? A może chcesz oglądać grę, którą streamujesz na tablecie na większym ekranie? To jest łatwe. Pokażemy Ci jak.

W AKKO pomagamy milionom ludzi w pełni wykorzystać ich technologię. Niezależnie od tego, czy chcesz naprawić iPada, który nie synchronizuje się z komputerem, czy też znaleźć zagubionego lub skradzionego iPhone’a®, nasi eksperci mogą Ci pomóc. Oto kilka prostych sposobów podłączenia iPada do telewizora.

Podłącz iPada do telewizora przez HDMI

Jednym z najbardziej niezawodnych (i najłatwiejszych) sposobów połączenia telewizora z iPadem jest kabel HDMI, który przesyła dźwięk i obraz między dwoma urządzeniami. Połączenie przewodowe między iPadem a telewizorem zapewnia lepszą jakość obrazu. Kable HDMI są takie same na obu końcach, więc nie ma znaczenia, który z nich zostanie podłączony do telewizora lub iPada.

Będziesz także potrzebować cyfrowego adaptera audiowizualnego Lightning® firmy Apple®. (Dostępne są tańsze adaptery, ale niektóre nie zapewniają niezawodnego przesyłania strumieniowego, na przykład filmów z serwisu Netflix®). Oto, co należy zrobić:

 1. Podłącz iPada do adaptera, a następnie podłącz adapter do kabla.
 2. Podłącz kabel do jednego z wejść HDMI w telewizorze.
 3. Za pomocą pilota wybierz wejście odpowiadające miejscu podłączenia kabla (HDMI 1HDMI 2itp.).

Podłącz iPada do telewizora za pomocą Airplay

Możesz łatwo podłączyć iPada do telewizora za pomocą Apple TV® lub AirPlay® 2–kompatybilny inteligentny telewizor. Oto jak:

 1. Upewnij się, że Twój iPad jest podłączony do tej samej sieci Wi-Fi, co Twój Apple® TV lub AirPlay 2– kompatybilny inteligentny telewizor.
 2. Przesuń palcem w dół od prawego górnego rogu ekranu iPada, aby otworzyć Centrum sterowania.
 3. Stuknij w Ikona dublowania ekranu (wygląda jak nachodzące na siebie prostokątne pola), a następnie wybierz swój telewizor z listy.
 4. Postępuj zgodnie ze wskazówkami na obu ekranach (telewizor i tablet). Może być konieczne wprowadzenie hasła AirPlay, które pojawia się na ekranie telewizora.
Rekommenderad:  Najlepsze telefony Redmi 5G, jakie można kupić w 2023 r

Aby odłączyć te urządzenia, otwórz Centrum sterowania na iPadzie, stuknij ikonę Screen Mirroring, a następnie stuknij Stop Mirroring.

Podłącz iPada do telewizora za pomocą Chromecasta

Innym sposobem bezprzewodowego połączenia iPada z telewizorem jest konto Google® i Google Chromecast®. Oto jak:

 1. Podłącz Chromecasta do portu HDMI w telewizorze.
 2. Za pomocą pilota wybierz wejście HDMI odpowiadające miejscu, w którym podłączyłeś Chromecasta.
 3. Na iPadzie włącz Bluetooth® i Wi-Fi.
 4. Pobierz, zainstaluj i otwórz aplikację Google Home na iPadzie. Po wyświetleniu monitu zezwól iPadowi na połączenie się z urządzeniami w sieci lokalnej. (Jeśli nie pojawi się monit, upewnij się, że Bluetooth jest włączony, a następnie przejdź do ustawień iPada i stuknij Prywatność > Lokalna sieć i włącz Google Home).
 5. Aplikacja Google Home przeprowadzi Cię przez proces konfiguracji. Jeśli tak się nie stanie, dotknij ikony + zaloguj się w lewym górnym rogu aplikacji Google Home, a następnie stuknij Skonfiguruj urządzenie > Nowe urządzenie i postępuj zgodnie z instrukcjami.
 6. Po zakończeniu konfiguracji otwórz zgodną aplikację, stuknij ikonę Rzucać (wygląda jak ekran z liniami transmisji), a następnie stuknij urządzenie, na które chcesz przesyłać. Może być konieczne dotknięcie Grać na iPadzie.
 7. Aby zatrzymać przesyłanie, dotknij ikony Rzucać przycisk , a następnie stuknij Rozłączyć się.

Chcesz zrobić więcej ze swoim tabletem? Zapoznaj się z naszym przewodnikiem, jak zsynchronizować iPhone’a® z iPadem.

Ochrona wykraczająca poza gwarancję na tablet

Dzięki planowi ochrony AKKO Home+ obejmiemy całą Twoją ulubioną technologię domową — w tym tablet, telewizor, laptop, urządzenia inteligentne i nie tylko — i zapewnimy całodobową7 wsparcie ekspertów na żywo, wszystko w jednym prostym planie. Aby dowiedzieć się więcej o ochronie tabletu, odwiedź stronę getakko.com.