Jak podłączyć mysz bezprzewodową do iPada

iPady przeszły długą drogę od wprowadzenia tabletu jako uzupełnienia Twojego Apple ecosytem jest teraz integralną częścią wielu biur i domów. W szczególności iPad Pro z 12-calowym ekranem stał się niezbędną stacją roboczą w biurach, kokpitach, restauracjach i nie tylko. Klawiatury zostały zaoferowane dla iPadów, które mogły łączyć się za pomocą Bluetooth, użytkownikom brakowało myszy lub tradycyjnego urządzenia wskazującego do korzystania z ich iPadów.

Możliwość używania myszy z iPadem to jedna z najbardziej oczekiwanych funkcji iPadaOS 13, a teraz, gdy już jest, możesz go używać do podłączania dowolnej myszy Bluetooth do iPada, iPada Pro, iPada Mini lub iPada Air.

Będziemy używać Apple Magic Mouse (o nazwie Windows Mysz) w tym przewodniku. Aby rozpocząć konfigurację myszy bezprzewodowej w iPadOS 13:

1. Otwórz aplikację Ustawienia i ustaw Bluetooth na „Wł.”

2. Przejdź do ustawień „Dostępność” i wybierz „Dotknij”.

Ipad Touch Ustawienia myszy bezprzewodowej

3. Stuknij w „Assistive Touch” i ustaw go na „On”.

Wireless Touchpad Ipad Assistive Touch Settings

4. Przewiń w dół i przejdź do Wskaźniki -> Urządzenia -> Urządzenia Bluetooth.

Bezprzewodowa mysz Ipad

5. Włącz mysz bezprzewodową i przełącz ją w tryb parowania, aż stanie się widoczny w menu urządzeń Bluetooth. Zwykle oznacza to po prostu włączenie myszy, ale w niektórych modelach myszy może istnieć dedykowany przycisk Parowania.

Mysz bezprzewodowa Ipad Mouse

6. Gdy zobaczysz swoją mysz na liście w menu Urządzenia, kliknij ją. W razie potrzeby wprowadź kod PIN. (Zwykle domyślny kod to 0000 lub 1234.) Tutaj możesz skonfigurować przyciski według własnych upodobań. Na przykład możesz skonfigurować kliknięcie prawym przyciskiem myszy na stronę główną, aby za każdym razem, gdy klikniesz, powrócisz do ekranu głównego.

Bezprzewodowa mysz Ipad Dostosuj przyciski

7. Na ekranie zobaczysz mały wskaźnik wskazujący wskaźnik myszy. Użyj go, aby kliknąć „Wspomaganie dotykowe”, aby powrócić do poprzedniego menu, przewiń w dół i kliknij „Styl wskaźnika”.

Kursor myszy bezprzewodowej Ipad

Tutaj możesz ustawić rozmiar wskaźnika, kolor i czas automatycznego ukrywania, jeśli chcesz.

8. W menu Assistive Touch możesz dostosować suwak Speed ​​Tracking, aby ustawić prędkość wskaźnika.

Kursor myszy jest zaprojektowany z kropką pośrodku, która wskazuje dokładne miejsce, w którym aktualnie znajduje się wskaźnik. Jest trochę inny niż tradycyjny macOS / Windows kursory, a jego kolor można dostosować w ustawieniach, jeśli chcesz wybrać bardziej funky wyglądający wskaźnik.

Podobnie możesz dostosować przyciski myszy, aby wykonać dowolną wybraną opcję, w tym skróty ułatwień dostępu, Centrum sterowania, Aktywuj Siri itp. Ponieważ większość myszy ma tylko trzy przyciski, będziesz musiał ustawić je na zadania, których najczęściej używasz (na przykład: Ekran główny i Siri). Wybór należy do ciebie.

Czy używałeś myszy bezprzewodowej z iPadem, czy planujesz to zrobić w przyszłości? Czy powyższa metoda działała dla Ciebie? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Czy ten artykuł jest przydatny?