Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak pokonać Phantoma Ganona w Zelda Łzy Królestwa (TotK)

Phantom Ganon to w zasadzie mini-boss, którego znajdziesz w grze The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Podczas eksploracji Hyrule natkniesz się na Mroczne Dłonie, grupę wrogów, którzy wypełzają z mrocznej sadzawki na podłodze. Kiedy już je pokonasz, możesz poczuć ulgę, że oczyściłeś świat ze zła. Jednak w końcu na ekranie pojawi się kolejny czerwony pasek zdrowia z napisem „Phantom Ganon”.

Jeśli znasz właściwe kroki, zrozumiesz, jak trudne może być pokonanie Phantom Ganon, szczególnie dla początkujących. Jeśli masz z tym problem, ten poradnik będzie dla Ciebie bardzo pomocny. W tym poradniku dowiesz się jak pokonać Phantoma Ganona w grze Legend of Zelda Tears of the Kingdom.

Ponieważ Phantom Ganon stanowi ogromne wyzwanie, konieczne jest wyposażenie się w wiedzę i odpowiednie strategie. Zrozumienie wzorców jego ataków i nagród, jakie czekają na ciebie po jego porażce, może znacząco wpłynąć na Twój plan bitwy. Teraz, gdy mamy już te podstawy, przejdźmy do szczegółowych kroków, jak pokonać tego wroga.

Kroki, aby pokonać Phantoma Ganona w Zelda Tears of the Kingdom (TotK)

Jak pokonać Phantoma Ganona w Zelda Tears of the Kingdom (TotK)

Istnieją trzy rodzaje Phantom Ganon, które napotkasz, a pokonanie każdego wroga przyniesie ci nagrodę. Oto różne typy Phantom Ganon i sposoby ich pokonania:

Miecz Widmowy Ganon

Ten Ganon ma zasadniczo trzy ataki –

  • Unosi miecz w prawo i zamachuje nim w Linka
  • Szarżuje na Linka i macha mieczem
  • Przesuwa miecz po ciele, po czym wykonuje atak obrotowy, zadając dwukrotnie obrażenia

Pierwsze dwa ataki mogą zostać zablokowane przy podniesionej tarczy, ale atak obrotowy może przebić się przez tarczę. Kiedy Ganon przeniesie miecz w lewą stronę ciała, cofnij się i przygotuj się na całkowite uniknięcie ataku obrotowego. Gdy pokonasz Sword Phantom Ganon, upuścisz z niego łuk Króla Demonów, miecz Mroku i kilka ciemnych grudek.

Włócznia Widmowy Ganon

Ten Ganon ma zasadniczo trzy ataki –

  • Ganon przygotowuje włócznię i uderza do przodu
  • Ganon zaatakuje Linka swoją włócznią

Powinieneś być blisko Ganona i ostrzeliwać go w kręgu, gdy będzie przygotowywał się do ataku. Dopóki będziesz poruszał się wokół Ganona, będziesz w stanie uniknąć obu ataków, ponieważ nie ma on ataków zamaszystych. Gdy chybi, możesz zadać kilka ciosów i wycofać się, aby uniknąć obrażeń od mroku. Jeśli masz problemy z uniknięciem jego ataków poprzez ostrzał, powinieneś trzymać tarczę uniesioną, aby móc zanegować jego obrażenia. Po pokonaniu Spear Phantom Ganon otrzymasz łuk Króla Demonów, włócznię mroku i kilka ciemnych grudek.

Klub Phantom Ganon

Ten Ganon ma zasadniczo trzy ataki –

  • Ganon zakłada maczugę na ramię, wcześniej wyskakuje w powietrze i po upadku uderza w ziemię
  • Przesuwa kij na swoją stronę, oczyszczając obszar przed sobą
  • Kopie przed siebie

Walka będzie zależała od twojego blokowania i odstępów oraz odległości między tobą a wrogiem. Gdy Ganon wyskoczy w powietrze, będziesz chciał zachować pewną odległość od miejsca lądowania, aby uniknąć obrażeń. Jeśli to możliwe, powinieneś wykonać backflip, stary „ZL”, a następnie odskoczyć do tyłu, zanim on uderzy o ziemię, aby zainicjować gwałtowny atak. Pozostałe dwa ataki możesz łatwo zablokować tarczą. Gdy ten Ganon zostanie pokonany, otrzymasz łuk Demona, maczugę mroku i kilka ciemnych grudek.

Podczas Twojej podróży przez Hyrule te spostrzeżenia niewątpliwie pomogą Ci stawić czoła potężnemu Phantom Ganonowi. Pamiętaj, że wiedza jest Twoją największą bronią. Wyposaż się dobrze, a żaden przeciwnik nie będzie miał szans.

Źródło zdjęcia – Polygon.com