Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak połączyć dwie strony (lub więcej) w Notion

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak połączyć dwie strony (lub więcej) w Notion

W tym artykule dowiesz się, jak połączyć dwie lub więcej stron w Notion. Wewnętrzne linkowanie stron i podstron może pomóc Ci odnieść się do innej strony, a tym samym stworzyć wewnętrzną sieć wiedzy z hiperłączami w Notion. Automatyczne linki zwrotne Notion pomagają również nawigować między połączonymi stronami.

Notion udostępnia kilka metod wewnętrznego łączenia stron.

Łączenie podobnych stron w łańcuch jest jedną z najbardziej przydatnych funkcji nawigacyjnych, których powinieneś używać w Notion. Istnieją cztery metody, aby to zrobić, a każda z nich pozwala zrobić to inaczej. Ponadto niektóre z tych metod pomagają połączyć dwie strony bez osadzania drugiej strony w nowym bloku Notion.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Użyj paska narzędzi

Pasek narzędzi to prosty sposób na dodawanie linków wewnętrznych lub zewnętrznych. Użyj tego, jeśli chcesz połączyć się z witryną zewnętrzną lub nie znasz jeszcze innych skrótów poleceń Notion.

 1. Wybierz tekst lub zdanie w wierszu jako kotwicę łącza.
 2. Wybierać Dodaj link (Lub Ctrl + K), aby wkleić łącze, wybierz stronę z listy rozwijanej lub wyszukaj stronę.

Użyj polecenia +

Zamiast paska narzędzi możesz użyć uniwersalnego polecenia +, aby utworzyć wewnętrzny link do strony w Notion. To polecenie tworzy wbudowaną stronę zamiast nowego bloku strony. Użyj tego skrótu, aby utworzyć łącze do innej strony w tekście, który wpisujesz. Możesz linkować do strony tak często, jak chcesz na jednej stronie.

 1. Typ +a następnie od razu zacznij wpisywać nazwę strony, którą chcesz połączyć.
 2. Z wyświetlonego menu wybierz stronę, którą chcesz połączyć.
 3. Możesz także utworzyć nową podstronę lub nową stronę, do której będzie od razu link, korzystając z opcji wyświetlanych na górze listy rozwijanej.
Rekommenderad:  Jak dowiedzieć się, które śmieci można usunąć z adresów URL

Użyj polecenia @

Polecenie @ umożliwia wstawienie daty, powiadomienie innej osoby, z którą współpracujesz, lub ustawienie przypomnienia. To polecenie tworzy wbudowaną stronę zamiast nowego bloku strony.

 1. Typ @ aby wyświetlić listę rozwijaną.
 2. Kontynuuj wpisywanie tekstu, który stanie się tekstem zakotwiczenia łącza. Następnie wybierz nazwę strony lub wybierz ją z listy rozwijanej. Możesz też wybrać datę, przypomnienie lub nazwisko współpracownika.

Użyj [[ command

The [[ command allows you to quickly add a sub-page within the current page or on a different page from the dropdown. This command can be used to create an inline page next to the text you are typing instead of a new page block.

 1. Type the [[ command and continue typing the text that will become the anchor text for the link.
 2. Select the page to link to from the dropdown. Alternatively, select New [Name of Page] podstrona Lub Nowy [Name of page] W tworzenia nowych podstron i linkowania do nich.

Użyj polecenia ukośnika

Uniwersalny skrót klawiaturowy ukośnika ( / ) w Notion służy do tworzenia różnych typów treści i bloków. Użyj go, aby połączyć się z inną stroną lub utworzyć nową stronę, która będzie automatycznie połączona z bieżącą.

Możesz także utworzyć link do innej strony w jej własnym bloku. Dzięki temu możesz użyć uchwytu bloku obok niego i przeciągać go po stronie. Pamiętaj, że nowa strona utworzona w bloku tworzy nową podstronę. Możesz zobaczyć podstronę wymienioną pod stroną nadrzędną na pasku bocznym.

Pojęcie składa się z różnych rodzajów bloków treści. Każdy blok ma swój unikalny adres URL. Ponieważ te bloki zawierają wszystkie teksty, obrazy, listy rzeczy do zrobienia, tabele, bazy danych itp., możesz użyć adresu URL, aby połączyć się z określonym blokiem (a nie z całą stroną) z dowolnego miejsca. Po wybraniu adresu URL bloku strona automatycznie przewinie się do niego.

Rekommenderad:  Jak usunąć Instagram Konta z iPhone'a, Androida lub komputera

Oto jak połączyć się z określonym blokiem Notion:

 1. Przesuń kursor nad blok i kliknij kropkowany uchwyt przeciągania.
 2. Wybierać Skopiuj link do zablokowania z menu.
 3. Wklej adres URL na dowolnej stronie, z której chcesz utworzyć link do bloku.

Notion automatycznie wymienia linki zwrotne, aby pokazać liczbę stron, które prowadzą do określonej strony. Te łącza są dwukierunkowe, więc możesz przeskakiwać z jednej strony lub dowolnego bloku na stronie na inną iz powrotem, jeśli są połączone. Pozwala to na łatwiejszą nawigację między połączonymi ze sobą stronami.

 • Kliknij Linki wsteczne pod tytułem strony, aby wyświetlić linki zwrotne na stronie.
 • Wybierz ikonę opcji z trzema kropkami w prawym górnym rogu, aby dostosować sposób wyświetlania linków zwrotnych i przejść do nich Dostosuj strony > Linki zwrotne.
 • Aby usunąć wbudowany link zwrotny, otwórz stronę z wbudowanym linkiem zwrotnym. Wybierz tekst kotwicy i usuń go za pomocą Usuwać klawisz na klawiaturze.

Łącza, które działają w obie strony, umożliwiają łatwe rozszerzanie notatek. Dzięki przemyślanej organizacji strony możesz używać Notion jako narzędzia do zarządzania projektami. Na przykład utwórz główny pulpit nawigacyjny projektu, a następnie połącz go z innymi podstronami. Te podstrony mogą zawierać różne przepływy pracy Twojego projektu.

Istnieje kilka kreatywnych sposobów na stworzenie solidnego systemu do robienia notatek. Oto tylko trzy inne sposoby myślenia o dwukierunkowych linkach do stron.

 • Użyj „Metody Zettelkasten”, aby tworzyć połączone ze sobą notatki.
 • Zaprojektuj system tagowania, który pomoże Ci sprawdzić wszystkie notatki o wspólnym motywie.
 • Połącz tabele lub bazy danych Notion ze stronami, które opisują dane bardziej szczegółowo.

Linki do stron w Notion pomagają zestawiać razem podobne informacje. Nie musisz drążyć listy płaskich notatek, aby znaleźć informacje, których szukasz. Metody, za pomocą których Notion tworzy strony i podstrony automatycznie pozwalają na sprawne i szybkie zaprojektowanie przestrzeni roboczej.

Rekommenderad:  Jak naprawić powolną prędkość sieci Verizon (z przyczynami)

Table of Contents