Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak połączyć Mailchimp z Google Analytics

Połączenie konta Mailchimp z Google Analytics pomaga zrozumieć, w jaki sposób kampanie e-mailowe kierują ruch do Twojej witryny — i co robią odwiedzający, gdy już się tam znajdą. Możesz zobaczyć, ile łącznie stron odwiedził każdy użytkownik (i w jakiej kolejności), a także które strony spowodowały opuszczenie Twojej witryny. Zobaczysz, jak długo pozostali na Twojej stronie, a nawet czy dokonali zakupu podczas wizyty.

Konkluzja: integracja Google Analytics z Mailchimp pomaga mierzyć wysiłki e-mail marketingu, dzięki czemu możesz dalej robić to, co działa, i poprawiać to, co nie. Tutaj pokażemy Ci, jak połączyć swoje konta Mailchimp i Google Analytics oraz gdzie uzyskać dostęp do danych na obu platformach.

Jak połączyć Mailchimp z kontem Google Analytics

Aby połączyć swoje konto Google Analytics z Mailchimp, wykonaj następujące kroki.

Na pulpicie nawigacyjnym Mailchimp kliknij swoje imię w prawym górnym rogu. Następnie wybierz Profil.

Idź do Integracje kartę i wybierz Google; następnie kliknij Autoryzuj połączenie. Jeśli nie jesteś zalogowany w Google, zostaniesz poproszony o zalogowanie się.

Kliknij Umożliwić w celu przyznania Mailchimp dostępu do Twoich danych Google Analytics.

To wszystko — teraz Twoje konta są połączone.

Jak dodać kody śledzenia Google do kampanii Mailchimp

Aby śledzić każdą wysyłaną kampanię e-mail Mailchimp, zaznacz pole wyboru śledzenia linków Google Analytics na stronie konfiguracji narzędzia do tworzenia kampanii. Domyślne ustawienia Mailchimp zaznaczą to pole za Ciebie, ale oto jak to zrobić ręcznie (lub po prostu potwierdź, że jest zaznaczone).

Jak sprawdzić śledzenie linków Google Analytics w zwykłej kampanii Mailchimp

W górnym panelu nawigacyjnym kliknij Kampanie > Utwórz kampanię > Zwykła kampania. Następnie na pierwszej stronie narzędzia do tworzenia kampanii przewiń do samego dołu strony do Ustawienia i śledzenie Sekcja. Obok Ustawienia i śledzenieKliknij Edytować.

Upewnić się Śledzenie linków Google Analytics sprawdzone.

Jeśli chcesz, możesz zmienić nazwę swojej kampanii, aby była lepiej rozpoznawalna w Google Analytics. Zmień nazwę kampanii i kliknij Ratować.

Jak sprawdzić śledzenie linków Google Analytics w zautomatyzowanej kampanii

Proces sprawdzania śledzenia Google Analytics w zautomatyzowanej (tj. trwającej) kampanii jest nieco inny. Aby rozpocząć, kliknij kampanie w górnym panelu nawigacyjnym, a następnie wybierz Bieżący na lewym pasku bocznym.

Kliknij menu rozwijane po prawej stronie kampanii, którą chcesz edytować, a następnie kliknij Edytować.

W prawym górnym rogu kliknij Edytuj ustawienia przepływu pracy.

Upewnij się, że pole wyboru śledzenia linków Google Analytics jest zaznaczone i jeśli chcesz, zmień nazwę kampanii.

Jak wyświetlić dane kampanii Mailchimp w Google Analytics

Mailchimp powie Ci, ile kliknięć uzyska każda kampania. Ale dzięki Google Analytics możesz zobaczyć, ile wyświetleń strony spowodowało każde kliknięcie, ile czasu każdy użytkownik, który kliknął, spędził w Twojej witrynie, a jeśli masz skonfigurowany handel elektroniczny, ile z tych wizyt ostatecznie doprowadziło do sprzedaży.

Oto jak sprawdzić dane Mailchimp w Google Analytics.

Na pulpicie nawigacyjnym Google Analytics kliknij Nabytek na lewym pasku bocznym.

Wybierać Kampanie > Wszystkie kampanie z paska bocznego, a po załadowaniu zobaczysz wszystkie śledzone kampanie z Mailchimp.

Jeśli szukasz określonej kampanii, wpisz tytuł kampanii w pasku wyszukiwania. Kliknij kampanię, aby wyświetlić szczegółowy raport dotyczący tej konkretnej kampanii. (Pamiętaj jednak, że możesz łatwo uzyskać te same dane w Mailchimp — patrz poniżej).

Jak przeglądać dane Google Analytics w Mailchimp

Jeśli chcesz wyświetlić dane witryny dla wszystkich kampanii Mailchimp jednocześnie, najłatwiej to zrobić w Google Analytics. Ale jeśli interesuje Cię tylko skuteczność pojedynczej kampanii, najłatwiej jest pozostać w Mailchimp: Mailchimp udostępnia dane Google Analytics bezpośrednio w raportach kampanii.

W górnym panelu nawigacyjnym kliknij Raporty. Znajdź interesującą Cię kampanię i kliknij Zobacz raport.

Kliknij Analityka 360. Teraz możesz zobaczyć, ile osób odwiedziło Twoją witrynę w ramach tej kampanii, ile stron przeglądali i jak długo pozostali w Twojej witrynie.


Połączenie konta Mailchimp z Google Analytics może pomóc Ci lepiej zrozumieć, które wiadomości łączyły się z Twoimi odbiorcami i dokąd te wiadomości prowadziły Twoich użytkowników. Analizując dane, możesz udoskonalać i dostosowywać swoje kampanie, aby mieć pewność, że prowadzą one do pożądanych wyników.

Table of Contents