Jak polepszyć Note 10 wydajności

Wydajność to najważniejsze wymaganie użytkowników smartfonów. Samsung Galaxy Note 10 jest jednym z najlepszych urządzeń pod względem wydajności. To urządzenie jest zasilane przez procesor Samsung Exynos 9825, który jest bardzo wydajny i z łatwością radzi sobie z wielozadaniowością. Telefon zazwyczaj ma umiarkowane ustawienia, które można zmienić, aby uzyskać lepszą wydajność. Jeśli posiadasz Samsunga Galaxy Note 10 i szukając ustawień, które pozwolą ulepszyć urządzenie, zapoznaj się z poniższą zawartością dotyczącą poprawy Note 10 wydajności. Możesz je zastosować, przyspieszyć i zwiększyć wydajność urządzenia.

Zobacz także: Aplikacje nie są włączone na pełnym ekranie Note 10 – Jak to naprawić

Uruchom ponownie telefon

Jeśli potrzebujesz zwiększenia wydajności, najprostszym sposobem na osiągnięcie tego jest ponowne uruchomienie telefonu. Spowoduje to zamknięcie wielu aplikacji i procesów działających w tle, a zauważysz, że Twój telefon działa płynniej i lepiej.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, aby poprawić swoją wydajność Note 10 polega na regularnej aktualizacji oprogramowania i aplikacji systemowych. Umożliwi to dostęp do najnowszych funkcji oferowanych w Internecie Galaxy Note 10. Ważne jest, aby zaktualizować system operacyjny, ponieważ nowe aktualizacje zazwyczaj usuwają niechciane błędy, które zmniejszają wydajność urządzenia. Regularne aktualizacje chronią Cię przed szybkim wzrostem bezpieczeństwa. Zaleca się włączenie opcji „Automatyczne pobieranie przez Wi-Fi”, wybierając Ustawienia> Aktualizacja oprogramowania, aby pobrać aktualizacje, gdy jest aktywne połączenie Wi-Fi.

Również przejdź do Play Store i dotknij ikony hamburgera. Następnie dotknij Moje aplikacje i gry. Stuknij Aktualizuj wszystko. W ten sposób zaktualizujesz wszystkie swoje aplikacje naraz.

Jeśli chcesz poprawić jakość dźwięku w swoim urządzeniu, zaleca się włączenie Dolby Atmos. Dolby Atmos to technologia systemu dźwiękowego, która pozwala poprawić wrażenia podczas słuchania muzyki po wybraniu. Jest także świetny, gdy grasz w gry. Ogólnie rzecz biorąc, Dolby Atmos jest wyłączony w Galaxy Note 10. Możesz włączyć tę funkcję, wykonując podane czynności:

 • Przejdź do ustawień
 • Stuknij w Dźwięki
 • Kliknij Zaawansowane ustawienia dźwięku
 • Stuknij w Jakość dźwięku i efekty
 • Następnie włącz Dolby Atmos do automatycznego.
 • Jeśli chcesz wydłużyć czas pracy baterii, możesz to zrobić, obniżając rozdzielczość ekranu. Ogólnie rzecz biorąc, urządzenie jest ustawione na rozdzielczość FHD + z 2280 * 1080 pikseli. Jeśli chcesz uzyskać lepszą grafikę, która zużywa więcej baterii, niż możesz zmienić rozdzielczość na WQHD + z 3040 * 1440 pikseli. Ta rozdzielczość jest najwyższym limitem, który można ustawić Galaxy Note 10. Jest jeszcze jedna rozdzielczość – rozdzielczość HD + z 1520 * 720 pikseli, która jest energooszczędna i może zwiększyć moc w porównaniu do rozdzielczości FHD + i WQHD +. Możesz także zmienić tryb ekranu, aby uzyskać więcej właściwości graficznych. Możesz wybrać tryb żywego ekranu, który pozwala kontrolować ciepłe i chłodne kolory wyświetlacza. Ale jeśli chcesz uzyskać realistyczne kolory, możesz trzymać się naturalnego trybu ekranu. Możesz również skorzystać z trybu nocnego, aby zwiększyć żywotność baterii urządzenia. Tryb nocny można włączyć, wykonując następujące czynności:

 • Przejdź do ustawień
 • Stuknij w Wyświetlacz
 • Stuknij w Tryb nocny, przesuwając przycisk.
 • Samsung ma wbudowany tryb wysokiej wydajności Galaxy Note 10, które możesz wypróbować, aby zwiększyć wydajność. Jednak nie widzisz żadnej dużej różnicy, włączając ją, ale firma twierdzi, że działa dobrze. Aby włączyć tryb wysokiej wydajności, wykonaj następujące czynności:

 • Przejdź do ustawień
 • Stuknij w Obsługa urządzenia
 • Wybierz baterię
 • Stuknij w Tryb zasilania
 • Wybierz „Wysoka wydajność” i kliknij przycisk Zastosuj.
 • Możesz także użyć trybów oszczędzania energii, aby zwiększyć wydajność, zabijając aplikacje działające w tle, oszczędzając w ten sposób żywotność baterii i zmniejszając obciążenie chipsetu.