Jak ponownie zainstalować oprogramowanie próbne po zakończeniu bezpłatnego okresu próbnego

Jednym z najpopularniejszych obecnie modeli sprzedaży oprogramowania jest korzystanie z bezpłatnej wersji próbnej. Wydawca oprogramowania wyda wersję swojego programu, która nie kosztuje żadnych pieniędzy, ale ma pewne istotne ograniczenia, które sprawiają, że wersja próbna jest znacznie mniej przydatna niż wersja płatna. Istnieją dwa podstawowe podejścia do tego: albo oferują tylko podstawowe funkcje, albo wypuszczają pełny program z limitem czasowym, który pozwala na korzystanie z wersji próbnej tylko przez określony czas. To jest ten drugi rodzaj próby, do której dzisiaj się odnosimy.

Dowiedz się, jak łatwo uzyskać więcej darmowych wersji próbnych poniżej!

Przeczytaj artykuł, aby uzyskać więcej informacji

Ograniczone czasowo próby są znacznie bardziej skuteczne w generowaniu sprzedaży niż oferty sprzętu do kaleki. Program, który został zahamowany i miał wycięte funkcje, nie sprzedaje klientowi pełnego produktu – nigdy nie widzieli pełnego produktu. Nałożenie stałego terminu w wysokości 7, 14 lub 30 dni i umożliwianie klientom korzystania z pełnego programu jest bardziej popularne. Dzięki temu użytkownicy mają pełne doświadczenie z oprogramowaniem, dzięki czemu mogą podejmować bardziej świadome decyzje zakupowe.

Czasami jednak okres próbny po prostu nie jest wystarczająco długi i potrzebujesz więcej czasu. W tym artykule pokażę kilka technik ponownej instalacji oprogramowania próbnego po zakończeniu okresu próbnego. uwaga: że celem tego artykułu nie jest umożliwienie ci dalszego korzystania z oprogramowania w nieskończoność; to byłoby nieetyczne. Używaj tych technik tylko do oceny oprogramowania, a nie do jego kradzieży.

Jak ponownie zainstalować oprogramowanie?

Jak ponownie zainstalować oprogramowanie próbne po zakończeniu bezpłatnego okresu próbnego 1

Istnieje wiele różnych technik, które pozwolą Ci ponownie zainstalować oprogramowanie. Niektóre próby czasowe aplikacji działają w systemie honorowym – jeśli ponownie zainstalujesz program, próba uruchomi się ponownie. Jednak znacznie częściej aplikacje próbują wykrywać i blokować zachowania oszukiwania. Niektóre pozostawiają plik, plik lub znacznik w rejestrze lub w danych programu (Windows), informując oprogramowanie, jak długo musi żyć. Inne programy będą wewnętrznie śledzić datę lub stosować bardziej wyrafinowane metody egzekwowania okresów próbnych. Możesz oszukać niektóre z nich, ale nie będziesz w stanie oszukać wszystkich.

Poniżej przedstawiamy tylko niektóre sposoby ponownej instalacji oprogramowania próbnego po zakończeniu bezpłatnego okresu próbnego. Nie wszystkie metody będą działać we wszystkich okolicznościach, ponieważ różni programiści używają różnych metod do śledzenia prób. Będziesz musiał eksperymentować z każdym z nich, aby znaleźć to, co działa dla Ciebie. Jednak niezależnie od używanej metody, pierwszą rzeczą do zrobienia jest skopiowanie plików danych – pracy wykonanej za pomocą programu – na osobny dysk (być może dysk flash USB), aby praca była nadal dostępna .

Użyj Monitora instalacji, aby całkowicie usunąć oprogramowanie testowe

Monitor instalacji to oprogramowanie, które dokładnie rejestruje każde działanie wykonywane przez program instalacyjny lub instalacyjny – każdy plik przesłany, każdy wpis rejestru zmieniony lub utworzony, każdy punkt kontrolny utworzony i każda ikona zainstalowana. Korzystając z monitora instalacji podczas instalowania bezpłatnej wersji próbnej, możesz uzyskać dokładny katalog tego, co instaluje. Po zakończeniu okresu próbnego możesz usunąć każdy ślad tego programu i zainstalować go ponownie, ponieważ nie pozostaną po nim żadne znaczniki informujące o tym, że wcześniej korzystałeś z bezpłatnego okresu próbnego. (Zwykłe programy odinstalowujące, dostarczone przez producenta oprogramowania, pozostawiają ślady na całym komputerze, zarówno przez niechlujność, jak i projektowanie).

Mirekusoft Install Monitor to jeden monitor instalacyjny, którego można użyć do wykonania tej funkcji. Ma tę zaletę, że jest darmowy i śledzi wszystko, co program instaluje oraz lokalizacje, w których pliki są instalowane. Następnie możesz odinstalować lub usunąć sądowo każdy plik po odinstalowaniu wersji próbnej, co powinno pozwolić na ponowną instalację oprogramowania próbnego po zakończeniu bezpłatnej wersji próbnej.

Użyj dezinstalatora plików

Jak ponownie zainstalować oprogramowanie próbne po zakończeniu bezpłatnego okresu próbnego 2

Deinstalator dostarczany z oprogramowaniem jest zwykle dość niechlujny. Zwykle nikt nie potrzebuje dezinstalatora, aby uzyskać każdy ostatni plik, i nikt nigdy nie dokonał zakupu oprogramowania na podstawie tego, jak dobrze działał jego program do odinstalowywania. Tak więc, jak można przewidzieć, dezinstalatorzy często pomijają lub ignorują wpisy w rejestrze i na dysku twardym. Wszystkie duże pliki znikną, a komputer będzie działał normalnie, ale pozostanie mnóstwo bułki tartej do nowej instalacji próbnej, aby wykryć, że nie eksploruje dziewiczego terytorium i odmówi instalacji.

Korzystanie z dezinstalatora innej firmy, takiego jak Revo Uninstaller lub IObit Uninstaller usuwa każdy plik z dowolnego miejsca. Jeśli program testowy pozostawi plik certyfikatu lub inny zasób, aby zapobiec ponownej instalacji, aplikacje te powinny go znaleźć i usunąć.

Jak ponownie zainstalować oprogramowanie próbne po zakończeniu bezpłatnego okresu próbnego 3

Jak usunąć wersję próbną oprogramowania z rejestru, wykonując kopię zapasową i przywracając Windows Rejestr

The Windows Rejestr to ogromna baza danych z przechowywanymi wartościami opisująca prawie każdy aspekt każdego oprogramowania i sprzętu na twoim komputerze. Wiele programów pozostawia same ślady w rejestrze, nawet jeśli użyjesz dołączonego dezinstalatora. Nawet program do odinstalowywania plików może nie uzyskać każdego wpisu rejestru, szczególnie jeśli programy instalacyjne i odinstalowujące zostały zaprojektowane w taki sposób, aby pozostawić wpis rejestru ukryty gdzieś, aby zapobiec podwójnemu uruchomieniu oprogramowania testowego.

Jest to jednak stosunkowo łatwe do pokonania. Wszystko, co musisz zrobić, to zrobić migawkę Windows Zarejestruj się przed instalacją wersji próbnej po raz pierwszy. Następnie zainstaluj wersję próbną i skorzystaj z niej, a kiedy skończy się ten czas, odinstaluj go, a następnie przywróć Rejestr do zapisanych wartości sprzed próby. Należy jednak pamiętać, że może to doprowadzić do pomieszania komputera, ponieważ wszelkie inne zmiany, które w międzyczasie zarejestrowały inne programy w rejestrze, również zostaną utracone.

Oto jak wykonać kopię zapasową i przywrócić rejestr.

  1. Wpisz „regedit” w Windows pasek wyszukiwania.
  2. Wybierz Plik w nowym oknie rejestru i Eksportuj.
  3. Wybierz bezpieczne miejsce, aby zachować kopię.
  4. Zainstaluj oprogramowanie i pozwól na wygaśnięcie okresu próbnego.
  5. Odinstaluj oprogramowanie.
  6. Wpisz „regedit” w Windows pasek wyszukiwania.
  7. Wybierz Plik w nowym oknie rejestru i Importuj.
  8. Wybierz swoją kopię i wybierz OK.

Jeśli oprogramowanie używa klucza rejestru do śledzenia instalacji próbnych, powinno to obejść ten problem. (Dobrym pomysłem jest wyczyszczenie rejestru po wygłupianiu się nim – mamy świetny przewodnik na ten temat Windows 10 programów do czyszczenia rejestru.)

Piaskownica

Sandboxing to kolejny przydatny sposób na wypróbowanie nowego oprogramowania, ponieważ tworzy bezpieczną lokalizację do zainstalowania programu. Ten program będzie działał normalnie, ale nie będzie mógł wpływać na twój komputer, dlatego po odinstalowaniu nie będzie mógł pozostawić żadnych pozostających plików. Jest to świetny sposób korzystania z oprogramowania i jest szczególnie przydatny podczas testowania nowych programów.

Jednym z najbardziej znanych programów piaskownicy jest Piaskownica. Jest nie tylko darmowy, ale także bardzo dobry w tym, co robi. Jeśli zainstalujesz program w piaskownicy, powinieneś móc ponownie zainstalować program, którego testowałeś po zakończeniu bezpłatnego okresu próbnego.

Maszyna wirtualna

Ostatnią wskazówką dotyczącą ponownej instalacji oprogramowania testowego po zakończeniu bezpłatnego okresu próbnego jest użycie maszyny wirtualnej. Są one przydatne w wielu różnych sytuacjach, ale jeśli chodzi o testowanie nowych aplikacji, naprawdę świecą. Nie tylko zapobiegają bałaganowi oprogramowania w głównym systemie operacyjnym, ale także zapobiegają wszelkim problemom bezpieczeństwa i mogą być szybko usuwane i ponownie instalowane, aby utrzymać działanie wersji próbnej tak długo, jak to konieczne.

Darmowe oprogramowanie VM, takie jak VirtualBox jest do tego idealny. Utwórz maszynę wirtualną, zainstaluj system operacyjny i skonfiguruj wszystko. Zrób kopię właśnie utworzonego obrazu, zainstaluj oprogramowanie testowe, użyj go, usuń obraz maszyny wirtualnej i zastąp go kopią. Jest bardziej pracochłonny i bardziej zaangażowany niż niektóre inne metody, ale jest to również metoda, która jest prawie nieomylna! Korzystanie z VirtualBox nie jest trudne, ale nie jest też zadaniem na poziomie początkującym; możesz to znaleźć pomocny przewodnik wprowadzający do VirtualBox.

Czy masz inne porady lub wskazówki dotyczące bezpłatnych wersji próbnych? Komentarz poniżej!