Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak poprawić odbiór Wi-Fi w smartfonie/tablecie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak poprawić odbiór Wi-Fi w smartfonie/tablecie

Prawie wszystkie nasze gadżety mogą obecnie łączyć się z Internetem, a te, których używamy najczęściej, są nasze smartphones i tablety. Dzięki nim jesteśmy w kontakcie ze wszystkimi innymi osobami i uzyskujemy dostęp do wszelkich potrzebnych informacji. Jeśli jednak chodzi o Wi-Fi, część z tych urządzeń nie jest taka, jak byśmy chcieli.

Nie ma gwarancji, że zawsze będziesz blisko hotspotu Wi-Fi, a nawet jeśli mamy domową sieć bezprzewodową, czasami po prostu nie ma ona wystarczającej mocy, aby smartphones i tablety do odbioru wszędzie. Chociaż sieć domową zawsze można zmodernizować w celu uzyskania lepszego sygnału i szybkości, smartphones lub tablety nie oferują takich samych możliwości.

Czy możesz zwiększyć odbiór Wi-Fi na urządzeniu mobilnym?

Krótka odpowiedź brzmi: tak, możesz. Istnieje metoda samodzielnego zwiększenia sygnału Wi-Fi smartfona poprzez zbudowanie własnej anteny. Jak już się domyślasz, rozebranie urządzenia i wymiana odbiornika Wi-Fi nie wchodzi w grę, ale antena zewnętrzna może załatwić sprawę.

Istnieje wiele rodzajów anten, które można stworzyć, od bardzo prostych po bardziej złożone urządzenia, które mogą wzmocnić sygnał Wi-Fi smartfona lub tabletu. Prawdopodobnie najprostszym ze wszystkich jest użycie puszki po napojach do stworzenia anteny.

Po prostu odetnij górę i dół, a pozostały cylinder pośrodku. Zostaniesz z lekko wygiętym arkuszem cienkiego metalu. Dzięki temu „złapie” sygnał Wi-Fi i skieruje go, zupełnie jak antena paraboliczna. Metodę tę omówiliśmy w naszym przewodniku dotyczącym zwiększania zasięgu Wi-Fi routera, w którym można również obejrzeć film przedstawiający, jak to zrobić, a także inne świetne metody.

Tę samą metodę można zastosować w przypadku metalowej miski, a gdy umieścisz urządzenie w misce lub w jej pobliżu, powinieneś zobaczyć lekkie zwiększenie sygnału Wi-Fi urządzenia. Możesz użyć folii aluminiowej lub miedzi, aby stworzyć własną antenę.

Chociaż proste anteny z folii aluminiowej są łatwe do wykonania, jeśli planujesz wykonanie anteny z drutu miedzianego, będziesz potrzebować wiedzy technicznej na temat długości anteny. W zależności od częstotliwości sygnału rozmiar anteny jest inny. Jeśli nie wiesz, jak wykonać obliczenia matematyczne dotyczące tych anten, lepiej poszukaj profesjonalnej pomocy.

Powiązane: Jak używać telefonu z Androidem jako hotspotu Wi-Fi

Można również korzystać z aplikacji

Innym sposobem jest korzystanie z aplikacji na smartfony. Chociaż te aplikacje nie zapewnią lepszego odbioru telefonu, można je postrzegać jako bardzo przydatne narzędzia umożliwiające maksymalne wykorzystanie połączenia Wi-Fi.

Aplikacje na Androida i wskazówki dotyczące lepszego odbioru Wi-Fi

Jeśli Twoim celem jest uzyskanie większej szybkości na smartfonie lub tablecie, oto kilka krótkich wskazówek, które możesz wypróbować:

 • Wyłącz aplikacje internetowe działające w tle
 • Zwolnij trochę pamięci
 • Używaj szybkich przeglądarek, które nie zużywają zbyt wielu zasobów

Jeśli jesteś użytkownikiem Androida, możesz wypróbować aplikacje, które rzekomo poprawiają odbiór Twojego smartfona lub tabletu. Testując te aplikacje, stwierdziłem, że w moim przypadku nie zdziałały zbyt wiele, ponieważ mam już doskonały sygnał. Jednak w niektórych sytuacjach wielu użytkowników stwierdziło, że zaobserwowało zauważalny wzrost odbioru Wi-Fi.

 • Wzmacniacz sygnału Wi-Fi
 • Wzmacniacz szybkości sieci
 • Wzmacniacz Wi-Fi w Internecie

Pamiętaj, że żadna aplikacja nie jest w stanie zwiększyć mocy odbiornika Wi-Fi ani poprawić sygnału, ale regularnie odświeżają one połączenie, co w niektórych przypadkach może prowadzić do ogólnej poprawy szybkości. Ponadto, jeśli planujesz przeszukiwać Google Play Store w przypadku aplikacji wzmacniających Wi-Fi przyjrzyj się uważnie, ponieważ większość z nich to fałszywe aplikacje zaprojektowane jako aplikacje do żartów.

Istnieje kilka innych narzędzi, których możesz użyć, aby uzyskać dodatkowe informacje o sygnale Wi-Fi, które można wykorzystać do uzyskania najlepszych prędkości. Pierwszy jest Analizator Wi-Fi, który skanuje sygnały bezprzewodowe w Twoim otoczeniu i pokazuje, które kanały są najczęściej używane. Możesz wykorzystać te informacje, aby ustawić router bezprzewodowy na inny kanał, z którego nie korzysta zbyt wiele innych osób.

Podobny do Analizator Wi-Fi, Przegląd Wi-Fi 360 pozwala użytkownikom skanować lokalne sieci bezprzewodowe i uzyskiwać o nich informacje. Można go również używać do wyszukiwania wolnych kanałów, na które można ustawić routery bezprzewodowe.

Inną aplikacją, której możesz użyć, jest Radar Wi-Fi, który przeskanuje także otaczające Cię sieci bezprzewodowe i poinformuje Cię, który hotspot jest najbliżej Ciebie. Następnie możesz połączyć się z najbliższym hotspotem, który zapewni najlepszy sygnał.

Aplikacje i narzędzia na iPhone’a poprawiające odbiór Wi-Fi

Użytkownicy iPhone’a również mają do dyspozycji kilka trików. Jak być może już wiedzą, ich system operacyjny nie będzie wyświetlał połączeń Wi-Fi o słabym sygnale, mimo to niektórzy użytkownicy nadal będą chcieli je zobaczyć. Aby to osiągnąć, będą potrzebować urządzenia po jailbreaku i kilku aplikacji ze sklepu Cydia.

Otwórz aplikację Cydia Store i szybko wyszukaj dowolną z tych aplikacji. Pozwoli Ci to zobaczyć wszystkie połączenia bezprzewodowe znajdujące się w zasięgu, usuwając domyślne ograniczenie nałożone przez system operacyjny:

 • Wzmacniacz Wi-Fi
 • WiFiGet
 • Wififofum
 • Odśwież sygnał

Użytkownicy iPhone’a mogą również skorzystać z bardzo sprytnego gadżetu, aby zwiększyć zasięg Wi-Fi. To etui przeznaczone dla iPhone’a 5 i ma na celu rozszerzenie zasięgu odbiornika Wi-Fi w celu odbioru sygnałów znajdujących się dalej. Chociaż obudowa nie zdobędzie żadnych nagród estetycznych ze względu na antenę, zapewni użytkownikom dodatkowy zasięg Wi-Fi. Mówimy o Linkazaa użytkownicy mogą odbierz jeden z Amazonn za około 35 dolarów.

Jeśli chcesz wypróbować inne wskazówki, zapoznaj się z listą innych metod zalecanych przez użytkowników w celu zwiększenia zasięgu Wi-Fi w ich telefonie iPhone:

 • Dodaj gumową osłonę dla starszych modeli z metalowymi ramkami
 • Switch Włączanie i wyłączanie trybu samolotowego
 • Wyłącz urządzenie i naciśnij przycisk Home + Power, aż zobaczysz Apple logo, a następnie podłącz telefon do przewodu ładującego i poczekaj, aż zostanie całkowicie naładowany
 • Podłącz kabel danych do iPhone’a, ale nigdzie nie podłączaj drugiego końca

Jak widać, istnieje kilka metod poprawy odbioru Wi-Fi w smartfonie lub tablecie. Chociaż aplikacje mogą zapewnić pewien wzrost siły sygnału, nie jest to gwarantowane. Najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie własnej anteny Wi-Fi lub skorzystanie z innych wskazówek i wskazówek, aby wzmocnić sygnał Wi-Fi i zwiększyć zasięg we wszystkich zakątkach domu .