Jak pozbyć się pływającego podglądu zrzutu ekranu w systemie macOS

Usuń ruchomą osłonę Mac Miniaturek

Starzy użytkownicy systemu macOS mogli zauważyć, że w najnowszych wersjach systemu macOS (Catalina lub Mojave) lub w systemie iOS, jeśli robisz zrzut ekranu, jego miniatura pojawia się w prawym dolnym rogu ekranu. Miniatura znika automatycznie po kilku sekundach, ale jeśli ją klikniesz, będziesz mógł edytować zdjęcie za pomocą narzędzia Znaczniki. Możesz także usunąć zrzut ekranu z tego samego menu.

Chociaż może to być pomocne, dla niektórych może być denerwujące. Może nie być konieczne wyświetlanie pływającego zrzutu ekranu i może ci się spodobać poprzedni styl przechwytywania zrzutów ekranu. W takim przypadku możesz wyłączyć podgląd ruchomego zrzutu ekranu w systemie macOS.

Ustawienie miniatury zrzutu ekranu nie znajduje się w Preferencjach systemowych, można je znaleźć po otwarciu trybu przechwytywania ekranu. Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności:

1. Na komputerze Mac naciśnij Command + Shift + 5 razem, aby uruchomić tryb przechwytywania ekranu. Możesz go również załadować, otwierając aplikację Finder i przechodząc do „Aplikacje -> Narzędzia -> Zrzut ekranu”.

2. Tutaj kliknij przycisk Opcje. W menu, które zostanie otwarte, odznacz „Pokaż pływającą miniaturę”.

Usuń ruchomą miniaturę Mac

3. Teraz za każdym razem, gdy robisz zrzut ekranu na komputerze Mac, nie zobaczysz miniatury w prawym dolnym rogu.

Otóż ​​to! Za pomocą tego menu można również dostosować inne opcje, w tym domyślną lokalizację zapisywania zrzutów ekranu na komputerze Mac. Możesz także ustawić opóźnienie przechwytywania zrzutu ekranu, jeśli chcesz to zrobić.

Czy ten przewodnik był dla Ciebie przydatny? Daj nam znać w sekcji Komentarze poniżej.

Czy ten artykuł jest przydatny?