Jak prowadzić lub dołączyć do spotkania w TeamViewer

Interesujące są tutaj spotkania, a ten artykuł poprowadzi Cię jak prowadzić lub dołączyć do spotkania. Należy to zrobić z komputera stacjonarnego lub laptopa ze względu na więcej miejsca na ekranie. W tym artykule dowiesz się, jak to zrobić z komputera, niezależnie od systemu operacyjnego.

Zobacz także: AnyDesk vs TeamViewer

Jak prowadzić lub dołączyć do spotkania w TeamViewer 1

TeamViewer to oprogramowanie (aplikacja) rozpowszechniane przez GmbH (niemiecka firma), które można umieścić w tej samej kategorii co Zoom, Skypei Houseparty. Służy do udostępniania plików, zdalnego sterowania firmą, prowadzenia spotkań online i angażowania się w konferencje internetowe. W chwili pisania tego tekstu firma macierzysta TeamViewer GmbH ma około 15 lat i została założona w 2005 roku. Ranking Alexa z kwietnia 2020 roku stawia TeamViewer na gorszej pozycji 521. Jego popularność wzrosła w ostatnich miesiącach dzięki COVID-19 pandemia i jak popchnęła ludzi do pracy z domu (zdalnie).

 • Najpierw musisz się upewnić, że aplikacja jest zainstalowana na twoim komputerze. Odwiedzić com i pobierz wersję kompatybilną z urządzeniem (Windows, macOS i PC). Pobierz ten, który jest bezpłatny do użytku osobistego i niekomercyjnego. Po zakończeniu pobierania zainstaluj TeamViewer.
 • Teraz przejdź do pulpitu, na którym zapisano skrót, i otwórz go. Możesz także poczekać, aż otworzy się automatycznie po udanej instalacji.
 • Gdy TeamViewer się otworzy, powinieneś zauważyć, że otwiera się on przy aktywnym przycisku „Spotkanie” po lewej stronie. W dolnej części ekranu aplikacji powinno być widoczne „Gotowe do połączenia: bezpieczne połączenie”, jeśli masz połączenie z siecią Internet.
 • Aby TeamViewer działał poprawnie, zawsze upewnij się, że masz zielony kolor (lub dobre połączenie).

  Aby zorganizować spotkanie

  Hostowanie to to samo, co rozpoczęcie spotkania.

 • W sekcji „Rozpocznij spotkanie” zobaczysz, że możesz prowadzić prezentację, rozmowę wideo lub rozmowę telefoniczną.
 • Po kliknięciu Prezentacja, po prawej stronie powinien pojawić się ekran pokazujący następujące sekcje: Uczestnicy, Audio, Udostępnianie ekranu, Pole pliku, Mój film, i Biała tablica. Wyskakujące okienko pojawi się obok Identyfikator spotkania etykieta (pod Uczestnicy sekcja) z prośbą Zaproś kontakt, Wysłać email lub Skopiuj do schowka. Możesz użyć albo, aby dotrzeć do osób, które chcesz przedstawić.
 • Po kliknięciu Wideo rozmowa, pojawi się okno natychmiastowej rozmowy wideo. Pod ekranem gospodarza powinno być widoczne pole „Zaproś uczestników”. Po kliknięciu zdajesz sobie sprawę, że możesz zaprosić pocztą e-mail lub skopiować link do schowka. W górnej części ekranu znajdują się przyciski funkcji wideo, z których można korzystać, takie jak Udostępnij ekran gdzie inni widzą twój ekran.
 • Po kliknięciu na Telefon przycisk, pojawi się małe okienko wyskakujące. Zostanie wyświetlony Twój numer połączenia konferencyjnego i stawka (coś w rodzaju 00,07 £ / min). Ponadto zobaczysz swój numer konferencyjny. Możesz skopiować dane do schowka do schowka lub udostępnić je przez e-mail.
 • Aby dołączyć do spotkania

 • Na tym samym ekranie (krok 3), a po prawej stronie zobaczysz sekcję „Dołącz do spotkania”. Potrzebujesz identyfikatora spotkania dla konkretnego spotkania, do którego chcesz dołączyć, i możesz go uzyskać od gospodarza spotkania.
 • W artykule podano szczegółowe informacje na ekranie TeamViewer, które powinny sprawić, że przestanie to być dziwne. Teraz możesz bez wysiłku prowadzić lub dołączać do spotkania w TeamViewer.