Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak przeciągać i upuszczać obrazy z Google Keep do innych aplikacji Google

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak przeciągać i upuszczać obrazy z Google Keep do innych aplikacji Google

Google Keep to jedna z najpopularniejszych aplikacji do robienia notatek na Androida. Posiada prosty interfejs i jest dość łatwy w użyciu, szczególnie dla początkujących użytkowników.

Chociaż to właśnie ta prostota sprawia, że ​​Keep jest atrakcyjny dla początkujących, brak niezbędnych funkcji do robienia notatek sprawił, że w przeszłości pozostawał w tyle za innymi popularnymi aplikacjami do robienia notatek na Androida. Jednak w ostatnich wersjach Google Keep wprowadzono kilka bardzo oczekiwanych funkcji, takich jak możliwość formatowania tekstu, w celu uczynienia Keep pełnoprawną aplikacją do notatek.

Teraz, po udostępnieniu tych funkcji formatowania, Google dodał kolejną przydatną funkcję do Keep. Nazywa się to przeciąganiem i upuszczaniem i dzięki niemu przenoszenie obrazów z Keep do innych aplikacji jest dziecinnie proste. Oto, co musisz wiedzieć o tej funkcji i o tym, jak z niej korzystać na swoim urządzeniu.

Co to jest przeciąganie i upuszczanie w Google Keep?

Przeciągnij i upuść to nowa wielozadaniowa funkcja w Google Keep, która umożliwia przenoszenie obrazu z notatki Keep do innej aplikacji na Androida na Twoim urządzeniu za pomocą prostego gestu przeciągania i upuszczania. Obecnie działa tylko między Keep i innymi aplikacjami Google, takimi jak Dokumenty, Wiadomości, Poczta i Dysk.

Jeśli więc w pracy jesteś w dużym stopniu zależny od aplikacji Google, w tym Keep, i musisz często wykonywać wiele zadań jednocześnie na tablecie lub telefonie z Androidem, funkcja „przeciągnij i upuść” może okazać się naprawdę przydatna i ułatwić wielozadaniowość łatwiej.

Jak przeciągać i upuszczać obrazy w Google Keep?

Funkcja przeciągania i upuszczania w Google Keep działa w trybie podzielonego ekranu, więc Twój telefon lub tablet z Androidem powinien obsługiwać wielozadaniowość na podzielonym ekranie, aby móc z niej korzystać. Dodatkowo musisz także zaktualizować Google Keep do najnowszej wersji (version 5.22.242.00.90), aby uzyskać dostęp do tej funkcji na swoim urządzeniu.

Po zapoznaniu się z tymi frontami wykonaj poniższe czynności, aby użyć funkcji przeciągania i upuszczania w celu przeniesienia obrazów z Keep i wstawienia ich do innych aplikacji Google.

Note: Na potrzeby tego przewodnika będziemy używać Keep i Gmaila, w których będziemy przenosić obrazy z notatki Keep do nowej poczty w Gmailu. Wszystkie poniższe zrzuty ekranu zostały zrobione podczas demonstrowania funkcji przeciągania i upuszczania na Pixelu 4a.

  1. Otwórz Google Keep na telefonie lub tablecie z Androidem.
  2. Otwórz inną aplikację Google, do której chcesz wstawić obrazy.
  3. Przełącz Keep i inną aplikację w tryb podzielonego ekranu. Na urządzeniach Pixel przesuń palcem w górę od dołu ekranu, naciśnij i przytrzymaj ikonę Keep, a następnie dotknij Rozcięty top. Następnie wybierz inną aplikację, aby umieścić ją poniżej Zachowaj w widoku podzielonego ekranu.
  4. Otwórz notatkę Keep zawierającą obrazy, które chcesz przenieść. Podobnie otwórz dokument lub e-mail, w którym chcesz wstawić obraz z Keep.
  5. Naciśnij i przytrzymaj obraz, który chcesz przenieść w Keep, przeciągnij go na zewnątrz i upuść na inną aplikację Google. Powtórz ten krok, jeśli chcesz przenieść wiele obrazów.

Po wstawieniu obrazów do innej aplikacji Google możesz kontynuować pracę w trybie podzielonego ekranu lub nacisnąć klawisz Wstecz, aby wyjść z widoku podzielonego ekranu i powrócić do trybu pełnoekranowego.

Z łatwością twórz dokumenty, e-maile i wiadomości za pomocą obrazów

Dzięki dodaniu funkcji przeciągania i upuszczania w Keep Google przyspiesza wielozadaniowość, szczególnie w przypadku użytkowników tabletów z Androidem, którzy mogą teraz w pełni wykorzystać tryb podzielonego ekranu i bez wysiłku tworzyć wiadomości, e-maile i dokumenty zawierające obrazy. Ponieważ jednak ta funkcjonalność jest obecnie ograniczona do aplikacji Google, będzie przydatna tylko wtedy, gdy będziesz używać pakietu aplikacji Google do wszystkiego.

Table of Contents