Jak przeglądać i przywracać poprzednie wersje dokumentów w Pages, Numbers and Keynote na iPhonie i wzmacniaczu; iPad

Numery Historia wersji Ekran iPhone'a

Używając Pages, Numbers i Keynote, zapisujesz dokument, nad którym co jakiś czas pracujesz. A jeśli masz włączony iCloud Drive, wersje twoich dokumentów są okresowo zapisywane podczas pracy nad nimi.

Jeśli więc wprowadzisz mnóstwo zmian i zdecydujesz, że chcesz przywrócić poprzednią wersję, możesz przywrócić poprzedni dokument.

Pokazaliśmy już, jak to zrobić na komputerze Mac. W tym samouczku pokazano, jak wyświetlać i przywracać poprzednie wersje dokumentów w Pages, Numbers i Keynote na iPhonie i iPadzie.

Przeglądaj i przywracaj dokumenty na iPhonie i iPadzie

Otwórz odpowiednią aplikację na iPhonie lub iPadzie, a następnie wykonaj następujące kroki.

1) Otwórz potrzebną aplikację i przejdź do ekranu menedżera dokumentów. Kran Przeglądaj na dole i przejdź do dokumentu. Powinien być zawarty w iCloud Drive > Strony, Liczbylub Tonika teczka.

2) Kran Wybierz u góry i wybierz dokument.

Liczby Wybierz historię wersji iPhone

3) Jeśli poprzednie wersje są dostępne, zobaczysz Przycisk wersji u góry dostępne do dotknięcia. Na iPadzie to jest słowo Wersje.

4) Dotknij go, a zobaczysz dokument Historia wersji. Dotknij, aby Wybierz wersje.

5) Na dole wybierz Przywracać i Zapowiedź. Jeśli wybierzesz opcję podglądu wersji dokumentu, na poniższym ekranie będzie dostępna opcja Przywróć, a także opcja Zapisz kopię.

Jeśli nie chcesz przywracać ani kopiować tej wersji, dotknij Blisko u góry, a wrócisz do ekranu Historia wersji.

Numery Historia wersji iPhone

Podsumowując

Wiele razy pracujemy nad dokumentami, zwłaszcza dokumentami żywymi, które regularnie aktualizujemy, że potrzebujemy poprzedniej wersji. Mamy nadzieję, że te kroki na iPhonie i iPadzie pomogą Ci uzyskać potrzebną wersję dokumentu, kiedy i jeśli będziesz go potrzebować.

Czy są jakieś funkcje Pages, Numbers i Keynote, z którymi potrzebujesz pomocy? Jeśli tak, możesz przeglądać sekcje Strony, Liczby i Keynote, zostawić komentarz poniżej lub nas odwiedzić na Twitter jeśli potrzebujesz dalszej pomocy.