Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak przeglądać wspomnienia na Instagramie?

Instagram to jedna z najpopularniejszych aplikacji społecznościowych, z której korzystają miliardy użytkowników, aby dzielić się swoim życiem w formie zdjęć i filmów. Chociaż nie zaleca się publikowania wszystkiego w mediach społecznościowych, może to nadal działać jak cyfrowa księga pamiątkowa, do której możesz wracać za kilka lat i pielęgnować wspomnienia.

Jedną z najfajniejszych rzeczy w tej aplikacji jest funkcja wspomnień na Instagramie. Ta funkcja pozwala wybrać się w podróż w głąb pamięci. Dzięki temu nie musisz przewijać setek postów. Możesz po prostu przejść do określonej daty i ponownie odwiedzić post, który udostępniłeś tego dnia.

Mając to na uwadze, jeśli chcesz wiedzieć, jak to zrobić, ten przewodnik będzie pomocny. W tym przewodniku dowiesz się, jak przeglądać wspomnienia na Instagramie.

Jak przeglądać wspomnienia na Instagramie?

Wspomnienia z Instagrama

Poruszanie się po ustawieniach Instagrama w celu uzyskania dostępu do funkcji Instagram Memories jest dość proste. Oto kroki, które powinieneś wykonać –

 • Stuknij aplikację Instagram na swoim telefonie, aby ją uruchomić.
 • Następnie dotknij ikony menu znajdującej się w prawym górnym rogu i wybierz „Archiwum” z wyświetlonej listy opcji.
 • Otworzy się strona „Wspomnienia”, na której wystarczy kliknąć menu rozwijane „Archiwum historii”, aby wybrać „Archiwum wiadomości” lub „Archiwum na żywo”. Tutaj będziesz mógł zobaczyć, co pokazuje każda opcja –
  • Archiwum historii pokaże Ci historie, które udostępniłeś na swoim profilu na Instagramie
  • Archiwum postów pokaże Ci posty, które udostępniłeś w swoim profilu tego dnia
  • Archiwum na żywo pokaże Ci wszystkie posty na żywo, które umieściłeś w swoim profilu tego dnia
 • Jeśli tego dnia w poprzednich latach na swoim profilu na Instagramie udostępniłeś historię, post lub treści na żywo, zostaną one wyświetlone na dole sekcji „Przypomnienia”. Ponadto od razu pojawią się przypomnienia „W tym dniu”.
 • Jeśli chcesz udostępnić jedno z przypomnień, możesz po prostu kliknąć przycisk „Udostępnij”.

Niektóre często zadawane pytania dotyczące wspomnień na Instagramie

P: Co to są wspomnienia na Instagramie i jak działają?

O: Wspomnienia na Instagramie to funkcja, która przypomina Ci o Twoich poprzednich postach lub historiach opublikowanych tego samego dnia w poprzednich latach. Został zaprojektowany, abyś mógł ponownie cieszyć się starymi chwilami na Instagramie. Wspomnienia te są tworzone automatycznie na podstawie Twoich wcześniejszych działań na Instagramie. Gdy pojawi się wspomnienie do obejrzenia, Instagram powiadomi Cię komunikatem „W tym dniu”.

P: Jak znaleźć i przeglądać swoje wspomnienia na Instagramie?

Odp.: Istnieją trzy sposoby przeglądania wspomnień na Instagramie:

 1. Korzystanie z Archiwum Instagram: Przejdź do swojego profilu, dotknij menu, wybierz „Archiwum” i wybierz „Archiwum historii” lub „Archiwum postów”. Twoje wspomnienia są na dole.
 2. Korzystanie z historii: dotknij ikony aparatu, przesuń w górę, aby wyświetlić rolkę z aparatu i znajdź sekcję „Wspomnienia”. Stuknij dowolne wspomnienie, aby wyświetlić je i udostępnić jako historię.
 3. Za pośrednictwem powiadomienia na Instagramie: Sprawdź zakładkę aktywności, aby zobaczyć powiadomienie „Tego dnia”. Kliknij, aby zobaczyć swoje wspomnienia. Możesz także włączyć powiadomienia push dotyczące wspomnień w swoich ustawieniach.

P: Jak możesz udostępnić swoje wspomnienia na Instagramie?

O: Aby udostępnić wspomnienia na Instagramie, możesz opublikować je jako historię lub zwykły post. Aby utworzyć historię, naciśnij „Udostępnij” obok wspomnienia, dodaj dodatki, takie jak naklejki, i udostępnij ją. Aby opublikować post, kliknij „Więcej”, a następnie „Udostępnij jako post”, edytuj podpis, tagi lub lokalizację i opublikuj go w swoim kanale.

P: Jak skonfigurować automatyczne powiadomienia dla „Tego dnia” na Instagramie?

O: Aby otrzymywać automatyczne powiadomienia „Tego dnia”, włącz w ustawieniach opcję „Zapisz w archiwum”. Przejdź do swojego profilu, dotknij menu, wybierz „Ustawienia”, przejdź do „Prywatność”, wybierz „Historia” i włącz „Zapisz w archiwum”. Spowoduje to zapisanie Twoich historii i postów, umożliwiając dostęp do nich później i otrzymywanie powiadomień o wspomnieniach.