Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak przejść z serwisu eBay do własnego sklepu internetowego

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak przejść z serwisu eBay do własnego sklepu internetowego

Zdecydowałeś więc, że nadszedł czas, aby wyjść poza sprzedaż w serwisie eBay i zbudować własny sklep internetowy.

To świetny pomysł — Twoja witryna eCommerce będzie Twoją wyjątkową obecnością w Internecieco otwiera mnóstwo nowych sposobów na stworzenie marki i wejście do świadomości publicznej.

Posiadanie własnego sklepu internetowego zapewnia kilka korzyści biznesowych. I omówimy je w tym artykule.

 • Sprzedaje bez opłat eBay
  Każdy sprzedający w serwisie eBay ma pewne doświadczenie z opłatami. Oczywiście eBay pobiera te opłaty jako sposób na zarabianie pieniędzy na utrzymanie swoich usług online, ale wielu użytkowników znajduje Struktura opłat eBay mylące i często są zaskoczeni ilością. Posiadanie własnego sklepu internetowego wiąże się z kosztami, ale może być znacznie tańsze — a ponadto Twoje wydatki będą dużo bardziej spójne, co ułatwi Ci budżet.
 • Całkowita kontrola nad Twoją marką
  Jako sprzedający w serwisie eBay jesteś jednym z milionów. Aby zachować spójność serwisu eBay (i wyegzekwować tożsamość marki eBay), witrynę sklepu eBay można dostosowywać tylko w minimalnym stopniu. Ale własny sklep internetowy daje swobodę projektowania go dokładnie tak, jak sobie wyobrażasz.
 • Swoboda ustalania własnych zasad
  Aby stworzyć uczciwe i bezpieczne środowisko kupna i sprzedaży, eBay egzekwuje długi zestaw zasad obejmuje wszystko, od przedmiotów, które możesz sprzedać, przez akceptowane metody płatności, po zasady zwrotów, które musisz zaoferować. Mając własny sklep internetowy, możesz decydować o tym wszystkim sam, bez żadnych ograniczeń poza lokalnymi przepisami prawa i możliwościami Twojego oprogramowania eCommerce.
 • Większa zdolność do poprawy doświadczenia klienta
  Sprzedając w serwisie eBay, korzystasz z systemu eBay i masz dostęp tylko do dostarczonych narzędzi. Z narzędziami promocyjnymi serwisu eBay możesz zrobić niewiele, ale dzięki własnemu sklepowi internetowemu możesz oferować wszystko, od jednorazowego spersonalizowanego kuponu po kredyty sklepowe na następny zakup klienta. Takie rzeczy sprawiają, że klienci czują się docenieni i chętniej ponownie robią u Ciebie zakupy.
 • Bardziej osobisty kontakt w celu budowania relacji z klientami
  Twoi kupujący w serwisie eBay są przede wszystkim klientami serwisu eBay, a dopiero potem Twoi klienci. Serwis eBay obsługuje tylko ograniczone interakcje między kupującymi i sprzedającymi — znowu dlatego, że starają się oferować uczciwe warunki gry. Posiadając własny sklep internetowy, możesz korzystać z wielu funkcji, których eBay nie zapewnia, takich jak biuletyny e-mailowe, spersonalizowana obsługa i bezpośrednia komunikacja, bez cienia eBay, który stoi nad Tobą. Ponadto możesz użyć CRM (menedżera relacji z klientami), aby śledzić to wszystko.
 • Większa władza nad sposobem prowadzenia firmy
  Gdy masz własny sklep internetowy, nie działasz w ramach ograniczeń określonych przez konto eBay. Przekonasz się, że pracując z oprogramowaniem eCommerce do sprzedaży online, będziesz mieć dostęp do większej liczby opcji dla każdego aspektu swojej działalności, nawet poza tym, co wymieniono powyżej.
Rekommenderad:  Dlaczego giełda kryptowalut zainwestowała 200 milionów dolarów w Forbes?

Pomimo wszystkich pozytywów, nadal możesz się wahać założyć sklep internetowy własnego. Do tej pory polegałeś na serwisie eBay, który zajmował się szczegółami technicznymi, i możesz się martwić potencjalnymi trudnościami związanymi z podejmowaniem tego rodzaju obowiązków.

Ale nie pozwól, aby ta niepewność cię dopadła — z prawej strony platforma handlu elektronicznego po Twojej stronie cały proces przenoszenia, synchronizacji i zarządzania witryną e-commerce oraz sprzedażą w serwisie eBay będzie o wiele łatwiejszy, a nawet zabawny.

Czy powinieneś opuścić eBay?

Korzyści płynące ze sprzedaży we własnym sklepie internetowym mogą skusić Cię do całkowitego opuszczenia serwisu eBay, ale ty zdecydowanie nie powinien.

Twoje konto eBay to cenne narzędzie dla Twojej firmy, a jako uznany sprzedawca w serwisie eBay możesz nadal zdobywać więcej klientów i sprzedawać w obu kanałach. Możesz nawet przyciągnij klientów eBay do swojego sklepu internetowego. Krótko mówiąc, nie porzucaj serwisu eBay. Zamiast tego sprzedawaj na obu!

Jak przejść z serwisu eBay do własnego Sklepu

Twoim pierwszym krokiem będzie wybór platformy eCommerce, która spełni Twoje potrzeby jako uznanego sprzedawcy w serwisie eBay. Oceniając platformy, należy zwrócić uwagę na kilka funkcji.

Silny integracja z eBayem obejmuje możliwość importowania przedmiotów z serwisu eBay do sklepu internetowego, co pomaga w bardzo szybkiej konfiguracji. Jakiś funkcja eksportuaby wystawiać przedmioty w serwisie eBay bezpośrednio ze swojego sklepu internetowego, jest również bardzo pomocny.

Sprawdź Metody Płatności oferowanych przez platformę eCommerce, którą rozważasz. Powinieneś być w stanie przyjmować karty kredytowe, PayPal i wszelkie inne alternatywne płatności, które uważasz za odpowiednie dla Twojej firmy i klientów. Ponieważ przechodzisz z serwisu eBay, a niektórzy z Twoich klientów będą Cię obserwować, upewnij się, że mają możliwość zapłaty w taki sam sposób, jak wtedy, gdy kupowali od Ciebie w serwisie eBay.

Rekommenderad:  Jak uruchomić VPN na maszynie wirtualnej?

3dcart to przykład platformy eCommerce, która zapewnia narzędzia do integracji sklepu internetowego z kontem eBay. Po nawiązaniu tego połączenia możesz użyć 3dcart do sprzedawać więcej w serwisie eBay jednocześnie utrzymując swój sklep internetowy i zarządzając nim z jednego miejsca, z importem i eksportem wspomnianym powyżej. Zaoszczędzi to wiele czasu i kłopotów.

Przejście do sklepu internetowego jest łatwe. Po zarejestrowaniu konta 3dcart możesz zaimportuj wszystkie swoje produkty eBay do nowego sklepu. Spowoduje to przeniesienie nazw, cen, opisów, ilości i adresów URL Twoich produktów.

Po zakończeniu importu możesz dostosować swoje produkty za pomocą interfejsu 3dcart lub przesyłając plik arkusza kalkulacyjnego .csv. Szczegółowe instrukcje znajdziesz w Bazie Wiedzy 3dcart, gdzie wszystko jest opisane krok po kroku.

Gdy Twój sklep internetowy jest gotowy do działaniamożesz przyciągnąć do niej klientów eBay na wiele sposobów.

Najpierw upewnij się, że ty dodaj łącze do niego w sekcji „O mnie” swojego profilu eBay — jedyne miejsce, w którym serwis eBay zezwala na umieszczenie takiego łącza. Następnie, gdy sprzedajesz przedmiot w serwisie eBay, dołącz kartę informacyjną z adresem URL i opisem Twojego sklepu internetowegobyć może z kodem kuponu, aby zachęcić klienta do dokonania kolejnego zakupu bezpośrednio u Ciebie.

Możesz również oferować promocje, które nie są dostępne w ramach sprzedaży w serwisie eBay, aby jeszcze bardziej zachęcić klientów do zakupów bezpośrednio w Twoim sklepie internetowym. Masz swobodę eksperymentowania i odkrywania najbardziej dochodowych technik sprzedaży!

Aby dowiedzieć się więcej o korzyściach płynących ze sprzedaży w serwisie eBay wraz ze sklepem 3dcart oraz o tym, jak najlepiej wykorzystać obie platformy, zapoznaj się z naszym bezpłatnym ebookiem poniżej. Szczęśliwy sprzedaży!