Jak przekazać zdjęcia Facebook dla Zdjęć Google

W dzisiejszych czasach wszyscy korzystają z Facebook, co powoduje, że wiele naszych zdjęć jest przechowywanych na tej platformie, co stanowi problem, ponieważ nie jest przeznaczone do przechowywania zdjęć ani nic podobnego.

Zdjęcia Google to prawie bezstratne rozwiązanie Google do przechowywania zdjęć i filmów z bezpłatnym nieograniczonym miejscem na dane i daje łatwy dostęp do wszystkich plików multimedialnych w jednym miejscu.

Mając to na uwadze, stworzyliśmy ten samouczek na temat przekazywania zdjęć Facebook dla Zdjęć Google, w których nie tylko pokazujemy szczegółowy przewodnik, ale także wyjaśniamy wszystko, co musisz wiedzieć o usłudze mistrza wyszukiwania.

1. Jak pobierać zdjęcia z Facebook

Pierwszy krok w procesie przekazywania zdjęć Facebook Zdjęcia Google zaczynają się na platformie źródłowej i można to zrobić z aplikacji mobilnych lub komputera. Zacznijmy krok po kroku na smartfonie.

Aby rozpocząć, otwórz Facebook; kliknij na nim trzy linie w prawym górnym rogu, a następnie przejdź do „Ustawienia i prywatność”kliknij „Ustawienia”, przejdź do sekcji „Twoje informacje w sprawie Facebook„kliknij „Pobierz informacje”kliknij „Wyczyść wszystko”, tylko wybierz „Zdjęcia i filmy”, przewiń na dół strony i zmień „Jakość mediów” do Wysoki i na koniec kliknij „Utwórz plik”.

Pobierz zdjęcia z Facebooka

Ten proces może potrwać kilka minut, w zależności od liczby zdjęć i filmów, które użytkownik ma na swoim koncie. Po zakończeniu pojawi się przycisk. „Pobierz” a następnie użytkownik będzie musiał wprowadzić hasło, aby je pobrać.

pobierz zdjęcia z Facebooka przekaż zdjęcia z Facebooka do zdjęć Google

Wreszcie, aby uzyskać dostęp do multimediów, użytkownik musi otworzyć menedżera plików na smartfonie, kliknąć właśnie pobrany plik, kliknąć „photos_and_videos ”, otwórz menu i kliknij „Ekstrakt” i wybierz folder, w którym chcesz go rozpakować.

Jeśli chcesz wykonać tę procedurę z komputera, jest to również możliwe. Aby to zrobić, opcje, do których musisz przejść, są w zasadzie takie same, główna różnica polega na tym, że menu ustawień znajduje się w mała strzała w prawym górnym rogu Facebook.

Do rozpakowania na komputerze wymagany jest program do rozpakowywania plików, taki jak WinRAR. Jeśli używasz komputera Mac, mamy również przewodnik, jak wyodrębnić pliki na swoim komputerze sistema ulubiona operacja.

2. Jak przesyłać zdjęcia z Facebook dla Zdjęć Google

Po zakończeniu rozpakowywania plików resztę wykonuje druga aplikacja; zrobić na smartfonie, jest to dość proste: otwórz aplikację Zdjęcia Google, kliknij trzy linie w lewym górnym rogu idź do „Foldery urządzeń” i wybierz, które z nowych folderów chcesz przesłać, a które nie.

W zależności od ustawień aplikacji powiadomienie „Znaleziono nowy foldergdzie klikając użytkownik może wybrać foldery do przesłania.

Wykonanie tego na komputerze jest również łatwe: po prostu przejdź do strony ze zdjęciami google a następnie obok paska wyszukiwania u góry ekranu kliknij Prześlij i wybierz foldery, które chcesz w usłudze Google.

prześlij pass zdjęcia z Facebooka do zdjęć Google

3. Co to są Zdjęcia Google?

Wyjaśniliśmy teraz, jak przesyłać zdjęcia Facebook w przypadku Zdjęć Google, ale nie wyjaśniamy dokładnie, czym jest ta platforma. Zróbmy to teraz.

Jest to usługa Google uruchomiona w 2015 roku jako kontynuacja Zdjęć Google+, zachowująca wiele narzędzi poprzedniej wersji i dodająca wiele innych. Do 2017 roku usługa dotarła do ponad 500 milionów użytkowników, którzy przesyłali dalej 1.2 miliardy zdjęć dziennie przy użyciu ponad 13.7 petabajty przechowywania.

Masz dwie opcje przesyłania zdjęć, którymi są „Wysoka jakość” i „Oryginalne”. Pierwszy kompresuje trochę obrazy, ale prawie nie obniża jakości i gwarantuje użytkownikowi nieograniczoną ilość wolnego miejsca.

Drugi przesyła nieskompresowane obrazy w oryginalnej jakości, ale z limitem 15 GB, chyba że użytkownik płaci za subskrypcję lub nie ma smartfona Google Pixel.

Co to są zdjęcia Google? Przekaż zdjęcia z Facebooka do zdjęć Google

Platforma ma pełną przeglądarkę, wsparcie dla Androida i iOS. Twój smartfon automatycznie prześle wszystkie zrobione zdjęcia i nagrane filmy, aby nigdy niczego nie przegapić. Pozwala użytkownikowi zdecydować, czy przesłać dane mobilne, czy nie.

Zaimplementowano sztuczną inteligencję, która pozwala wyszukiwać zdjęcia według kategorii, na przykład, jeśli wyszukujesz „pies”, pojawią się wszystkie zdjęcia z psami. Wyszukanie nazwiska osoby spowoduje wyświetlenie wszystkich zdjęć z tą osobą. Możesz wyszukiwać według lokalizacji, daty, gatunku psa i innych kryteriów.

Jest też „Asystent”, karta platformy do kolażu zdjęć, sugeruje usunięcie zdjęć w celu ich identyfikacji, które się powtarzają, optymalizuje jakość innych, a nawet tworzy krótkie filmy z twoimi obrazami.

Co sądzisz o naszym samouczku na temat przekazywania zdjęć Facebook dla Zdjęć Google?

Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci trwale zapisać wszystkie Twoje zdjęcia, abyś nigdy ich nie stracił i zagwarantował zachowanie ich jakości. Jeśli szukasz nowego smartfona, a aparat jest ważnym czynnikiem, spójrz na nasze porównanie aparatów Google Pixel. 4 vs iPhone 11 Pro.