Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak przekonać kogoś do zatrudnienia bez doświadczenia

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak przekonać kogoś do zatrudnienia bez doświadczenia

Znalezienie pracy, gdy nie masz doświadczenia, może być co najmniej trudną misją.

W końcu jak tu konkurować z ludźmi, którzy od lat pracują w branży?

Ale prawda jest taka, że ​​doświadczenie to tylko jeden z aspektów tego, czego pracodawcy szukają u rekruta, a często nawet nie jest najważniejszy. Możesz uczyć umiejętności i dawać doświadczenie, ale nie możesz wpływać na czyjś charakter czy osobowość.

Niezależnie od tego, czy próbujesz zmienić karierę, czy zdobyć pierwszą pracę, możesz przekonać kogoś, by dał szansę nowicjuszowi. Ale będziesz musiał zastosować inne podejście, aby zwrócić na siebie uwagę najemcy.

Braki w doświadczeniu będziesz musiał nadrobić uniwersalnymi umiejętnościami, pożądanymi cechami charakteru i umiejętnością wyróżniania się.

Oto kilka strategii do wypróbowania, które mogą pomóc w znalezieniu pracy nawet przy braku umiejętności lub doświadczenia w branży.

1. Zdobądź Sleuthing

Zanim zaczniesz grać o pracę, musisz przeprowadzić badania. To jeden ze sposobów na zastąpienie braku doświadczenia demonstracyjnym entuzjazmem.

Dowiedz się wszystkiego, co możesz o firmie i stanowisku, o które się ubiegasz. Musisz wiedzieć, w którym roku została założona marka, kto ją założył, kto nią teraz kieruje i jaka jest jej misja.

Sprawdź ich konta w mediach społecznościowych i poznaj styl i atmosferę firmy. Zapisz konkretne słowa, które wydają Ci się istotne dla marki. Wykorzystasz te informacje do swojej oferty lub aplikacji dostosowanej do Twoich potrzeb.

Następnie przejdź do szczegółów samej roli, zwracając szczególną uwagę na wszelkie umiejętności miękkie lub cechy, których poszukują. Będziesz je odtwarzał w swojej aplikacji.

2. Użyj przyciągającego wzrok wiersza tematu

Niektóre opisy stanowisk proszą o użycie określonego wiersza tematu dla aplikacji, a jeśli tak jest, należy pominąć ten krok. W przeciwnym razie unikaj ogólnych tematów, takich jak „podanie o pracę” lub „życiorys”.

Wykorzystaj tę cenną nieruchomość w skrzynce odbiorczej, aby zachęcić do kliknięcia!

Na przykład, jeśli aplikujesz na stanowisko obsługi klienta, możesz spróbować „Twoja następna supergwiazda CSR” lub „Jestem CSR, którego szukasz. Dlatego.”

3. Skoncentruj się na tym, co wnosisz do stołu

Nie ma potrzeby rozwodzić się nad faktem, że nie masz doświadczenia. Właściwie, nie poruszaj tego w ogóle. Zamiast tego skup się na swoich umiejętnościach i cechach.

Najważniejsze cechy osobowości których szukają firmy, to wielozadaniowcy, strategzi, decydenci, gracze zespołowi i krytyczni myśliciele. Określ, jakie są Twoje najlepsze atrybuty i umieść je na pierwszym planie w swojej aplikacji.

Twoje umiejętności to kolejny obszar, o którym pracodawcy będą zainteresowani. Obejmuje to umiejętności miękkie, takie jak organizacja i zarządzanie czasem.

Rekommenderad:  Oto jak z łatwością wyświetlać klawiaturę ekranową na laptopie

Ale nie umieszczaj swoich umiejętności na liście. Zademonstruj, jak wykorzystałeś je w prawdziwym świecie i dopasuj tę umiejętność do korzyści dla pracodawcy.

Na przykład: „Jestem mistrzem organizacji, pomagając XYZ Charity w ich corocznej zbiórce żywności przez ostatnie trzy lata. Tak samo metodycznie podchodzę do zarządzania Państwa projektami, aby każde zadanie zostało wykonane dokładnie i na czas.”

Powiązana treść: Jak znaleźć pracę bez doświadczenia, 12 genialnych strategii

4. Nagraj film wprowadzający

Dzięki tej strategii Twój film stanie się listem przewodnim. Rozpocznij swój e-mail od jednego lub dwóch zdań wyjaśniających rolę, o którą się ubiegasz, czym jest film, a następnie pozwól, aby film przemówił do Ciebie!

Jest to szczególnie dobra taktyka na odległych stanowiskach (gdzie pracodawcy nie mogą spotkać się z tobą osobiście i chcą zobaczyć, że jesteś człowiekiem), ale może również działać w przypadku pracy osobistej. Co więcej, jest to niezawodny sposób na wyróżnienie się z tłumu, ponieważ niewielu kandydatów będzie chciało nagrać film, chyba że wyraźnie poprosi o to w ofercie pracy. A podjęcie tego dodatkowego wysiłku jest sposobem na pokazanie, że naprawdę chcesz tej pracy.

Aby to zrobić, postaraj się, aby film był krótki (1-3 minuty, topy!) i porozmawiaj o tym, kim jesteś i co możesz zrobić dla firmy.

Nagrywanie wideo brzmi onieśmielająco, ale w rzeczywistości jest naprawdę łatwe. Możesz użyć darmowego programu, np Warsztat tkacki nagrywać bezpośrednio z komputera. Możesz robić ujęcia, dopóki nie będziesz zadowolony, a następnie użyj bezpłatnego narzędzia do wycinania w programie, aby je wyczyścić.

5. Rozważ użycie odrobiny humoru

Tak, używanie humoru jest ryzykowne. Ale w fazie badań powinieneś być w stanie zorientować się, jak swobodna lub korporacyjna jest firma.

Jeśli jest bardziej swobodna, warto spróbować. Jeśli trafisz we właściwy akord, może to uczynić cię bardziej sympatycznym, co da ci przewagę nad konkurencją.

Mimo to używaj go oszczędnie i utrzymuj go w czystości. Jedna linijka w pobliżu początku listu motywacyjnego (lub w temacie) nada ton i przygotuje najemcę do dokończenia czytania.

Ale zanim klikniesz „wyślij”, pozwól kilku znajomym lub członkom rodziny przeczytać i obserwować ich reakcje. Chichot oznacza, że ​​jesteś na dobrej drodze, a uniesiona brew oznacza, że ​​musisz popracować nad materiałem. (Lub pomiń to całkowicie!)

6. Idź o krok dalej

Jeśli jest taka możliwość, dołóż wszelkich starań, aby jeszcze bardziej pokazać im, jak bardzo chcesz tej pracy. Dobrym sposobem na to jest dostarczenie próbki tego, co możesz wnieść do stołu.

Rekommenderad:  Jak usunąć konto Peacock? [Solved] 2022

Na przykład, jeśli aplikujesz na stanowisko grafika, przygotuj specjalnie wykonaną grafikę, którą będą mogli wykorzystać jutro w swojej firmie.

To dodatkowy wysiłek, który zwykle robi wrażenie, a jeśli jest dobry, da im jeszcze więcej powodów, by nie przejmować się twoim brakiem doświadczenia.

7. Pokaż pewność siebie

Twoim celem jest przekonanie pracodawcy, że masz wszystko, czego potrzeba, aby dobrze wykonać tę pracę. Nawet jeśli nie posiadasz jeszcze wszystkich wymaganych umiejętności, musisz wykazać, że jesteś pewien, że możesz się ich nauczyć.

Doskonałym sposobem na wyrażenie pewności siebie jest użycie „czasowników mocy” podczas opisywania swoich uniwersalnych umiejętności i cech. Na przykład:

  • Osiąga
  • Wpływy
  • Tworzy
  • Rozwiązuje
  • Zarządza
  • Nadzoruje
  • Wykonuje

Możesz znaleźć więcej świetnych słów do wykorzystania w liście motywacyjnym, filmie lub CV Tutaj.

Jeśli wybierzesz trasę wideo, będziesz musiał również fizycznie przedstawić pewność siebie. Pamiętaj, aby siedzieć prosto, uśmiechać się i często patrzeć w kamerę, aby stworzyć iluzję „kontaktu wzrokowego”.

8. Podejmować właściwe kroki

To, że nie otrzymasz odpowiedzi od razu, nie oznacza, że ​​odpadasz. Możliwe, że przegapili Twój e-mail, są na wakacjach lub po prostu zostali odrzuceni przez wszystkie inne rzeczy na ich talerzu.

Jeśli nie otrzymałeś odpowiedzi po mniej więcej tygodniu, wyślij kolejnego e-maila. Wystarczy nawet krótka obserwacja. Na przykład:

“Mam nadzieję że ten email dojdzie do ciebie. Złożyłem swoją aplikację kilka dni temu i chciałbym potwierdzić moje zainteresowanie tą posadą, a także sprawdzić, czy otrzymałeś moją aplikację.

Czekam na wiadomość od Ciebie!”

Jeśli minie kolejny tydzień bez odpowiedzi, możesz ponownie skontaktować się z nami. Jeśli nadal nie słyszysz odpowiedzi, prawdopodobnie nadszedł czas, aby przejść dalej.

Szablony e-maili na dobry początek

Oto kilka przykładowych wiadomości e-mail, które możesz przeciągnąć i stworzyć własny list motywacyjny dotyczący szukania pracy. Te szablony podkreślają Twoje umiejętności i entuzjazm bez zagłębiania się w Twoje doświadczenie (lub jego brak).

Przykład listu motywacyjnego e-maila

Temat: Gwiazda rocka [Job Title] szukasz!

Cześć [Hirer’s Name],

Nazywam się [your name]aspirujący [job title] z [town/city/country]. Natrafiłem na twoją ofertę pracy [job posting website]i wiedziałem, że muszę od razu złożyć wniosek. Jestem krytycznie myślącym, wielozadaniowym czarodziejem, który kocha [industry/job function].

[Company mission] jest czymś, co rezonuje z moimi własnymi wartościami i nie mogę się doczekać, aby mieć szansę być tego częścią!

Myślę też, że idealnie pasuję do tej roli, ponieważ:

  • [Relevant Talent/skill/characteristic 1]: [1-2 sentence explanation of your skill and how you will use it to do the job]
  • [Relevant Talent/skill/characteristic 2]: [1-2 sentence explanation of your skill and how you will use it to do the job]
  • [Relevant Talent/skill/characteristic 3]: [1-2 sentence explanation of your skill and how you will use it to do the job]

Uwielbiam też uczyć się nowych rzeczy i mam talent do szybkiego przyswajania nowych procesów i systemów.

W załączeniu znajdziesz moje CV, które dalej bada wszystkie cechy, które sprawiają, że doskonale pasuję do tej pracy. A dla punktów bonusowych dołączyłem a [work sample] aby pokazać, że jestem samoukiem.

Nie mogę się doczekać, aby usłyszeć Twoje myśli!

Z poważaniem,
[Your name]
[Your phone number]

Szablon aplikacji wideo

Cześć [Hirer’s name]!

Nazywam się [name]aspirujący [job title] z [town/city/country]. Natrafiłem na twoją ofertę pracy [job posting website], i wiedziałem, że muszę natychmiast dotrzeć! Poniżej znajdziesz krótki film, który zrobiłem, aby się przedstawić i porozmawiać o tym, jakie korzyści mogę przynieść Twojej firmie.

[Link to introductory video]

W załączeniu znajdziesz CV szczegółowo opisujące wszystkie cechy, które sprawiają, że świetnie pasuję do tej roli.

Jestem bardzo podekscytowany tą możliwością pracy [company name]i czekam na Wasze opinie!

Z poważaniem,
[Your name]
[Your phone number]

Wniosek

Chociaż znalezienie pracy przy braku umiejętności i doświadczenia może być trudne, te taktyki mogą pomóc wyróżnić się z tłumu i pokazać najlepsze cechy zawodowe.

Rekommenderad:  Jak sprawdzić MBR lub GPT w Windows 10

Czy to oznacza, że ​​wszyscy, do których docierasz, doceniają wyjątkowe podejście? NIE.

Ale kiedy konkurujesz z ludźmi, którzy są bardziej wykwalifikowani niż ty (przynajmniej na papierze), nadal lepiej jest zwrócić na siebie uwagę pracodawcy niż zgubić się w morzu kandydatów.

A kiedy już postawisz stopę w drzwiach, możesz powalić ich na kolana swoją zwycięską osobowością i entuzjazmem, aby się wykazać.

Jeśli potrzebujesz pomocy w napisaniu CV i listu motywacyjnego, koniecznie sprawdź Najlepszy pakiet szablonów CV który zawiera szablony do pisania CV i listu motywacyjnego, dzięki którym zdobędziesz więcej wywiadów!