Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak przekonwertować obrazy HEIF na JPG na komputerze Mac

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak przekonwertować obrazy HEIF na JPG na komputerze Mac

W podobny sposób, w jaki używasz aplikacji Automator na komputerze Mac (z systemem macOS) do automatyzacji większości rutynowych i przyziemnych zadań, takich jak zmiana rozmiaru obrazów lub zmiana nazw wielu obrazów, możesz także wykorzystać ją do tworzenia usług i przepływów pracy, które pozwalają możesz przekonwertować obraz z jednego formatu na inny. Można go na przykład użyć do przekonwertowania obrazu PNG na format JPEG i podobnie, można go również użyć do przekonwertowania obrazu z HEIF na JPG. W tym artykule przeprowadzimy Cię przez kolejne etapy konwertowania obrazów HEIF do formatu JPEG na komputerze Mac.

Aby dać ci pewne tło, HEIF (format) jest całkiem nowym przyjęciem w Appleekosystemu, który rozpoczął się wraz z wprowadzeniem systemu iOS 11, a wkrótce został przejęty przez Google wraz z systemem Android P. Ze względu na szerokie przyjęcie w całym ekosystemie smartfonów Microsoft musiał wkroczyć i zaoferować obsługę plików HEIF i HEVC na swoim platforma. Teraz możesz włączyć obsługę i otwierać pliki HEIF i HEVC Windows 10. Jeśli jednak jesteś użytkownikiem systemu macOS i chcesz mieć sposób na konwersję obrazów HEIF do formatu JPEG, oto jak za pomocą Automator.

Utwórz usługę konwersji obrazów HEIF do formatu JPEG

1. Otwórz wyszukiwanie Spotlight (), wyszukaj aplikację i otwórz ją.

2. Naciśnij , a następnie w oknie wybierz i naciśnij .

3. Na następnym ekranie, w prawym okienku, kliknij menu rozwijane obok i wybierz pliki obrazów.

4. W lewym okienku wybierz, zaznacz i przeciągnij do obszaru przepływu pracy po prawej stronie.

5. Tutaj nadaj folderowi nazwę. Dla wygody nazwijmy go HEIF do JPEG i wybierz lokalizację, w której chcesz utworzyć ten folder na komputerze Mac.

6. Ponownie, po wybraniu, wybierz i przeciągnij poniżej bieżącej akcji w obszarze przepływu pracy.

7. Teraz w lewym okienku wybierz , a następnie z opcji po prawej stronie wybierz i przeciągnij do obszaru przepływu pracy. W wyskakującym oknie dotknij, ponieważ zapisujemy już przekonwertowane obrazy w nowym folderze.

8. W akcji dotknij menu rozwijanego obok i wybierz .

9. Następnie naciśnij lub przejdź do, aby zapisać właśnie utworzoną szybką akcję.

10. Na koniec nadaj akcji nazwę i naciśnij . Dla wygody nazwijmy to HEIF na JPEG.

Wykonaj usługę

1. Po utworzeniu szybkiej akcji konwertowania obrazów HEIF do formatu JPEG musisz przejść do folderu zawierającego obrazy HEIF, które chcesz przekonwertować.

2. Tutaj musisz wybrać wszystkie obrazy HEIF, które chcesz przekonwertować na JPEG.

3. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy () wybrane obrazy i z listy opcji przejdź do i dotknij właśnie utworzonej szybkiej akcji.

4. Po zakończeniu powinieneś zobaczyć folder na pulpicie (lub lokalizację wybraną do utworzenia folderu) ze wszystkimi obrazami HEIF przekonwertowanymi na format JPEG.

Utwórz skrót do wykonania usługi

Chociaż możesz wykonać usługę, korzystając z powyższych kroków, proces ten jest nadal żmudny i wymaga wykonania kilku kliknięć. Na szczęście istnieje sposób, aby obejść ten problem i nie wymaga to wiele. Oto jak –

1. Otwórz wyszukiwanie Spotlight () i wyszukaj.

2. W programie wybierz i na następnym ekranie dotknij zakładki.

3. Z lewego panelu wybierz .

4. Teraz w prawym okienku, w obszarze Zdjęcia, dotknij (lub jakkolwiek nazwałeś swoją usługę) i dotknij przycisku po jego prawej stronie.

5. Wpisz tutaj kombinację klawiszy, która będzie łatwa do zapamiętania i co najważniejsze, nie przypisana jeszcze do innej usługi.

Na koniec, po przypisaniu kombinacji klawiszy, możesz już uruchomić usługę za pomocą skrótu. Teraz wszystko, co musisz zrobić, aby przekonwertować obrazy HEIF na JPEG, to wybrać obrazy i nacisnąć kombinację klawiszy przypisaną do usługi.

I to wszystko!

Powinieneś teraz znaleźć wszystkie przekonwertowane obrazy z formatu HEIF do formatu JPEG w osobnym folderze na komputerze Mac.

Table of Contents