Jak przenieść kontakty z jednego konta Gmail na inne

Jak przenieść kontakty z jednego konta Gmail na inne 1

Posiadanie więcej niż jednego adresu e-mail Gmaila jest obecnie koniecznością. Zwykle potrzebujesz adresu e-mail do pracy, użytku osobistego i fałszywego adresu e-mail, którego będziesz używać tylko do „rejestracji” w witrynach.

Niezależnie od powodu, dla którego musisz utworzyć nowy adres e-mail, jedną wadą jest to, że masz wszystkie swoje kontakty na drugim adresie e-mail. Jasne, możesz dodawać je jeden po drugim lub w razie potrzeby, ale może to trwać wiecznie.

Jak przenieść kontakty Gmaila na inne konto – komputer

Aby przenieść kontakty Gmaila na inny adres e-mail Gmaila, musisz zalogować się na konto zawierające kontakty, które chcesz przenieść. Po wejściu na stronę przejdź do contacts.google.com i kliknij przycisk Eksport opcja.

Jak przenieść kontakty z jednego konta Gmail na inne 2

W oknie Eksportuj kontakt możesz wybrać kontakty, które chcesz wyeksportować. Po prawej stronie opcji kontaktów zobaczysz menu rozwijane, które pozwala wyeksportować wszystkie kontakty, kontakty oznaczone gwiazdką lub kontakty, z którymi często się kontaktujesz. Istnieje również opcja wyboru kontaktów na podstawie etykiet.

Jak przenieść kontakty z jednego konta Gmail na inne 3

Upewnij się, że pod Eksportuj jako ty wybierasz Google CSV opcja. Po kliknięciu opcji Eksportuj kontakty zostaną zapisane w pliku CSV o nazwie Łączność. Pamiętaj, aby trzymać go w miejscu, które jest dla Ciebie łatwe do znalezienia.

Zaloguj się na drugie konto Gmail, aby wyeksportować te kontakty. Po wejściu ponownie wejdź na contacts.google.com> kliknij trzy poziome linie i wybierz Import. Kliknij niebieski Wybierz plik i wybierz plik, który wcześniej zapisałeś z nazwą Łączność.

Gmail zapisze te kontakty pod nazwą Importowane w dniu 11 /5/ 19, więc łatwiej jest znaleźć te konkretne kontakty.

Jak przenieść kontakty z jednego konta Gmail na inne 4

Jak przenieść kontakty Gmaila z konta Gmail na inny – Android

Aby przenieść kontakty z jednego konta Gmail na inne, ale tym razem z urządzenia z Androidem.

Otwórz aplikację Gmail Stuknij w trzy pionowe linie Wybierz Kontakty, albo możesz bezpośrednio otworzyć aplikację Kontakty (jeśli nie masz zainstalowanej aplikacji Kontakty, zostaniesz o to poproszony) Długo naciśnij na kontakty, które chcesz aby przenieść lub dotknij trzech kropek w prawym górnym rogu i wybierz Zaznacz wszystko.

Jak przenieść kontakty z jednego konta Gmail na inne 5

Wybierz Przenieś na inne konto Wybierz nowe konto

Jak przenieść kontakty z jednego konta Gmail na inne 6

Powinien zostać wyświetlony komunikat informujący, że transfer jest w toku i że może to chwilę potrwać. W Androidzie nie będzie można znaleźć nowych kontaktów pod nazwą Zaimportowane w dniu, a następnie datą.

W Androidzie kontakty zostaną dodane wraz z resztą i nie będą się wyróżniać.

Wniosek

Zawsze dobrze jest mieć pod ręką wszystkie swoje kontakty, bez względu na liczbę e-maili. Nigdy nie wiadomo, kiedy będziesz ich potrzebować. Czy przeniesiesz swoje kontakty na urządzenie z Androidem czy przez komputer?