Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak przeniesienie salda może pomóc Ci przejąć kontrolę nad swoimi finansami i ostatecznie zaoszczędzić pieniądze

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak przeniesienie salda może pomóc Ci przejąć kontrolę nad swoimi finansami i ostatecznie zaoszczędzić pieniądze

Masz kilka kart kredytowych?

Przeciętne amerykańskie gospodarstwo domowe ma zadłużenie na karcie kredytowej w wysokości $6006. Liczby te mogą wydawać się wysokie lub niskie, w zależności od tego, kogo zapytasz. Jeśli jednak jesteś osobą, która ma problemy ze spłatą, odsetki od karty kredytowej mogą szybko stać się przytłaczające.

Zadłużenie z tytułu kart kredytowych jest często uważane za nieściągalny dług, ponieważ z czasem zmniejsza twoje bogactwo. Chociaż w kontekście transferu salda ten rodzaj karty kredytowej może być skutecznym sposobem na zmniejszenie spłat. W tym artykule przyjrzymy się, czym jest przeniesienie salda, jak to działa i omówimy drobny druk, który zawsze należy wziąć pod uwagę. Może to pomóc w porównaniu i podjęciu świadomej decyzji.

Co to jest przeniesienie salda?

Zacznijmy od podstaw, najpierw definiując, czym jest przeniesienie salda.

Przeniesienie salda ma miejsce, gdy przenosisz jeden dług na inny dług. Załóżmy na przykład, że masz kartę kredytową Mastercard, American Express i Visa — wszystkie z różnych banków. Twoja karta Mastercard ma $2,000 należny, Twój American Express ma $3,500, a Twoja karta kredytowa Visa ma $3000 należnych.

Wykonując proste obliczenia, jesteś winien w sumie $9500. Ale to nie jest pełna historia.

Dzieje się tak dlatego, że każda karta kredytowa ma swoją własną stopę procentową (zwaną także roczną stopą oprocentowania – APR), która zazwyczaj waha się od 12% do 24%.

Na potrzeby tej demonstracji przyjmiemy następujące założenia:

 1. Dokonasz spłaty co najmniej 100 USD za kartę kredytową miesięcznie i całkowicie przestaniesz z nich korzystać
 2. Twoja karta Mastercard ma RRSO w wysokości 15%
 3. Twój American Express ma RRSO w wysokości 19%
 4. Twoja karta kredytowa Visa ma RRSO w wysokości 12%
 5. Wszystkie twoje karty kredytowe mają zerowe opłaty roczne, a minimalna dozwolona spłata wynosi 2 procent.
Rekommenderad:  7 Najlepsze opcje oprogramowania do nagrywania rozmów dla Twojej firmy

Za pomocą kalkulatora spłaty karty kredytowej zajmie Ci to dużo czasu 3 lata (36 płatności po 300 $), aby być całkowicie wolnym od długów. Oznacza to, że płacąc łącznie 10 668 $, gdzie $1,168 idzie w kierunku odsetek.

W tym przypadku koncepcja przeniesienia salda może pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze wpłacane na poczet odsetek od karty kredytowej.

Przeniesienie salda to proces konsolidacji tych długów w jeden plan spłaty. Korzystając z poprzedniego przykładu, zamiast płacić trzy różne stopy procentowe, przeniesienie salda połączy je w ramach jednej rocznej stopy procentowej, w której stopa procentowa jest niższa niż w przypadku istniejących kart kredytowych Visa, American Express i Mastercard.

Celem przeniesienia salda jest jak największe zmniejszenie kwoty płaconych odsetek. Oznacza to, że zamiast płacić $1168 w interesie, karta kredytowa z przeniesieniem salda może znacznie to zmniejszyć, pod warunkiem, że będziesz dokonywać miesięcznych spłat w okresie promocyjnym.

Co to jest karta kredytowa Balance Transfer i jakie są jej zalety?

Karta kredytowa z przeniesieniem salda to karta kredytowa, która umożliwia przelewanie określonej kwoty pieniędzy (często do 80% limitu kredytowego karty) z jednej karty kredytowej na drugą.

Jeśli chodzi o korzyści, przeniesienie salda ma przede wszystkim dwa:

 1. Zmniejsz kwotę, którą ostatecznie zapłacisz z odsetkami.
 2. Pomóż poprawić swoją zdolność kredytową.

Płacenie odsetek nie zwiększa twojego osobistego majątku. Działa dokładnie odwrotnie i dlatego zadłużenie na karcie kredytowej jest postrzegane jako zły dług. Celem przeniesienia salda jest umożliwienie spłaty kwoty głównej przy jednoczesnym zmniejszeniu kwoty wpłacanej na poczet odsetek.

W ten sposób możesz również poprawić swoją zdolność kredytową.

– Wyczyść wynik.

Chociaż Twoja ocena kredytowa może nie wydawać się teraz dla Ciebie ważna, zignorowanie jej może uniemożliwić uzyskanie dostępu do korzystnych warunków pożyczki w przyszłości. Istnieje wiele bezpłatnych sposobów uzyskiwania dostępu do swojej oceny kredytowej — Credit.com to jeden ze sposobów.

Rekommenderad:  10 miejsc, w których można uzyskać artykuły garncarskie dla Twojej firmy

Następne kroki

 1. Przejrzyj każdą posiadaną kartę kredytową i policz należne salda.
 2. Zrób miesięczny budżet, aby uzyskać uczciwy rachunek swoich nawyków związanych z wydatkami i porównaj to ze swoimi dochodami. Dzieje się tak, abyś mógł realistycznie ocenić, ile możesz spłacić w ograniczonym czasie.
 3. Wyszukaj „oferty przelewu salda” lub „karta kredytowa z niskim RRSO” i zobacz, co jest dla Ciebie dostępne.
 4. Porozmawiaj z licencjonowanym doradcą finansowym, aby uzyskać dostosowane porady.
 5. Złóż wniosek o przeniesienie salda.
 6. Po zatwierdzeniu anuluj istniejące karty kredytowe.
 7. I co najważniejsze, trzymaj się planu płatności i nigdy nie przegap płatności i nie używaj karty kredytowej do przeniesienia salda na żadne wydatki.

[Related Read: How To Make A Financial Plan]

Zrozum drobny druk

Jak w przypadku każdego produktu finansowego, przeczytaj drobny druk i zasięgnij profesjonalnej porady. Jeśli chodzi o transfery salda, jeśli nie spłacisz salda, które przenosisz w określonym czasie, może to cię kosztować więcej. A to dokładne przeciwieństwo tego, co próbujesz osiągnąć. Podobnie, jeśli zaczniesz robić zakupy za pomocą karty kredytowej do przeniesienia salda, będziesz musiał ją najpierw spłacić, a w przypadku wielu kart RRSO może przekroczyć 20% rocznie

Na zakończenie, oto kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, kupując kartę kredytową do przeniesienia salda:

 • Co to jest wstępna RRSO?
 • Jak długo trwa wstępne RRSO?
 • Jaka jest maksymalna kwota transferu salda? Dość często można przelać tylko do 80% limitu kredytowego karty.
 • Jaka jest opłata za przeniesienie salda? zwykle 1-3Obowiązuje opłata %.
 • Czy jest opłata roczna?
 • Jaka jest minimalna rata do spłaty każdego miesiąca?
 • Czy istnieją jakieś warunki przeniesienia salda, które mają zastosowanie do istniejących długów na karcie kredytowej?

Ucz się więcej: Karty kredytowe bez opłat rocznych

Kluczowe dania na wynos

 1. Zadłużenie z tytułu kart kredytowych jest obliczane codziennie i może się to szybko sumować, nawet jeśli RRSO nie wydaje się wysokie.
 2. Przeniesienie salda ma miejsce, gdy przenosisz jeden dług na inny dług. Ma to na celu zmniejszenie kwoty odsetek, które będziesz płacić, przyjmując niższe RRSO.
 3. Niektóre oferty kart kredytowych z przeniesieniem salda 0% RRSO, ale często ponoszą jednorazową opłatę za przelew.
 4. Nie używaj dalej swoich kart kredytowych po dokonaniu przelewu salda – możesz zostawić je otwarte, nawet jeśli nie planujesz ich używać.
 5. Szybkie i konsekwentne spłacanie zadłużenia karty kredytowej poprawi Twoją zdolność kredytową.
Rekommenderad:  Jak sprawić, by moja sieć VPN była prywatna?

Table of Contents