Jak przeprowadzić kontrolę bezpieczeństwa konta Google

Jeśli masz smartfona lub komputer, prawdopodobnie masz powiązane z nimi konto Google. Osoby trzecie mogą niewłaściwie uzyskać dostęp do tego konta, jeśli użytkownik nie będzie bardzo ostrożny z jego użytkowania.

Na szczęście Google oferuje prosty i łatwy sposób, aby temu zapobiec, chroniąc dane powiązane z kontem firmowym poprzez kontrolę bezpieczeństwa konta Google. Jeśli chcesz chronić swoje dane, czytaj dalej artykuł, który zawiera wiele wskazówek dla Ciebie.

1. Jak sprawdzić przez komputer

Kontrola bezpieczeństwa konta Google działa, pokazując wszystko, co usługa wykryje dziwne lub potencjalne awarie ochrony danych, oraz sugerując, jakie działania należy podjąć i jak, zapewniając, że tylko Ty masz dostęp do swojego konta.

Aby rozpocząć proces, przejdź do oficjalny link Google za to. Na tym ekranie zostaną wykonane pewne kontrole w celu ustalenia, czy twoje konto jest bezpieczne, a tam, gdzie nie, zaleci, co użytkownik powinien zrobić.

Bezpieczeństwo Sprawdź kontrolę bezpieczeństwa konta Google

Najpierw sprawdź, na których urządzeniach jesteś zalogowany za pomocą tego konta i czy dane urządzenie jest chronione hasłem. Zaleca się usunięcie konta z długo nieaktywnych miejsc.

Kontrola bezpieczeństwa Urządzenia Kontrola bezpieczeństwa konta Google

Drugi to „Ostatnie problemy z bezpieczeństwem”, który w zasadzie pokazuje, gdzie i kiedy zalogowałeś się na swoje konto, aby upewnić się, że użytkownik rozpozna za każdym razem. Jeśli go nie rozpoznajesz, po prostu kliknij „Nie rozpoznajesz wydarzenia?” zostaniesz przekierowany na stronę zmiany hasła.

Kontrola bezpieczeństwa Zaloguj się kontrola bezpieczeństwa na koncie Google

Trzeci to metody odzyskiwania konta, którymi mogą być urządzenia mobilne, numer telefonu lub dodatkowy adres e-mail, z zaleceniem, że użytkownik ma co najmniej dwie z trzech możliwych metod.

Kontrola bezpieczeństwa Odzyskiwanie zabezpieczeń konta Google

Czwarty pokazuje, które aplikacje mają dostęp do danych Twojego konta, określając również, do czego mają dostęp; ogólnie rzecz biorąc, to tylko Google Play – dzięki czemu możesz śledzić grę na wielu urządzeniach – i na Dysku Google – aby przesłać wiele ważnych danych, takich jak kopia zapasowa WhatsApp.

Kontrola bezpieczeństwa aplikacji Kontrola bezpieczeństwa aplikacji na koncie Google

Wreszcie, piąty to sprawdzanie haseł, które sprawdza wszystkie hasła zapisane na koncie Google i wskazuje problemy; Głównym z nich jest ponowne wykorzystywanie haseł, ale pokazuje również słabe hasła, a nawet jeśli którekolwiek z haseł zostało narażone na wycieki danych.

Kontrola bezpieczeństwa Hasła Kontrola bezpieczeństwa konta Google

Doskonałą funkcją oferowaną przez usługę, która znajduje się również w menedżerach haseł, jest automatyczne generowanie silnych haseł, w tym łatwość ich zmiany, aby zapewnić, że żadne z kont, bez względu na witrynę, nie zostanie naruszone. Jeśli wolisz tworzyć własne hasła, postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby uniknąć włamań.

2. Jak sprawdzić ze swojego smartfona z Androidem

Jeśli wolisz, możesz wykonać tę samą kontrolę bezpieczeństwa na swoim koncie Google za pomocą urządzenia mobilnego, bez otwierania żadnych stron, ponieważ ta opcja znajduje się w jednym z menu ustawień.

Aby wykonać proces w ten sposób, przejdź do aplikacji „Ustawienia”kliknij Google i na tym ekranie kliknij przycisk z napisem „Zarządzaj swoim kontem Google”u góry strony. Na następnym ekranie u góry będzie kilka zakładek; przesuwaj, aż dojdziesz „Bezpieczeństwo”.

Kontrola bezpieczeństwa Androida

Znajdziesz tam wiele opcji, wśród których jest przycisk „Chroń konto”. Kliknięcie go spowoduje wyświetlenie tych samych opcji skanowania w przeglądarce. Ponadto możesz łatwo zmienić hasło do konta, włączyć weryfikację logowania dwuetapowego, a nawet zweryfikować, które witryny logujesz się przy użyciu konta Google.

3. Jak przeprowadzić kontrolę prywatności

Oprócz kontroli bezpieczeństwa na koncie Google możesz także przeprowadzić kontrolę prywatności, aby ograniczyć ilość danych udostępnianych firmie. Aby to zrobić, przejdź do oficjalna strona tego czeku. Postępuj również zgodnie z tymi wskazówkami, aby jeszcze bardziej zwiększyć prywatność i dowiedzieć się, w jaki sposób smartfon może to narazić.

kontrola prywatności

Na tej stronie możesz śledzić wiele różnych rodzajów danych, takich jak cała Twoja aktywność w sieci, historia lokalizacji, nagrywanie głosu, YouTube oraz inne ustawienia usług, rozpoznawanie twarzy Zdjęć Google i zwiększona personalizacja reklam.

Wszystko to sprawia, że ​​użytkownik jest o wiele lepszy, ale w zamian dajesz Google dostęp do wszystkich swoich danych przeglądania, między innymi, co może być bardzo niepokojące dla bieżącego użytkownika.

Możesz także wykonać tę kontrolę za pomocą smartfona z Androidem; Aby to zrobić, otwórz „Ustawienia”, a następnie kliknij Googlew „Zarządzaj swoim kontem Google” i wreszcie znajdziesz te same zakładki. Dalej „Dane i personalizacja” i kliknij „Pierwsze kroki”.

Co myślisz o kontroli bezpieczeństwa na koncie Google?

Jeśli masz konto Google, możesz w pełni skorzystać ze wskazówek zawartych w tym artykule, ponieważ zapewnienie bezpieczeństwa i uniemożliwienie innym osobom, a nawet Google, uzyskania dostępu do twoich danych i prywatności jest najważniejsze.