Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak przeprowadzić monitorowanie mediów społecznościowych w 2023 r

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak przeprowadzić monitorowanie mediów społecznościowych w 2023 r

Chcesz skonfigurować monitorowanie mediów społecznościowych dla swojej marki?

To doskonały krok, który może dostarczyć bezcennych informacji o tym, jak ludzie postrzegają Twoją markę w sieci.

Monitorowanie mediów społecznościowych może usprawnić strategię obsługi klienta i zapobiec potencjalnym kryzysom PR. Wymaga to jednak użycia niektórych narzędzi mediów społecznościowych.

W dzisiejszym wpisie skupmy się na tym, jak przeprowadzić monitoring mediów społecznościowych w 2023 roku i wygodnie zebrać wiele istotnych spostrzeżeń.

Często Zadawane Pytania

Co to jest monitorowanie mediów społecznościowych?

Monitoring mediów społecznościowych odnosi się do procesu śledzenia wzmianek, hashtagów, słów kluczowych i innych interakcji w mediach społecznościowych związanych z Twoją marką i branżą.

Może to również obejmować monitorowanie interakcji konkurencji. Możesz łączyć różne narzędzia analityczne na miejscu i zewnętrzne, aby uzyskać skuteczny system monitorowania mediów online.

Dlaczego potrzebujemy monitorowania mediów społecznościowych?

Monitorowanie mediów społecznościowych może przynosić korzyści markom i firmom na różne sposoby.

Obejmuje to zdobywanie cennych wskaźników i spostrzeżeń dotyczących postrzegania Twojej marki, monitorowanie nastrojów klientów, odpowiadanie na zapytania klientów i nie tylko.

Dzięki monitorowaniu mediów możesz być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami w branży i działaniami konkurencji

od.

Jakie jest najlepsze narzędzie do monitorowania mediów społecznościowych?

Hootsuite to najlepsze narzędzie do monitorowania mediów społecznościowych, jeśli nie masz nic przeciwko płaceniu za jego wszechstronne funkcje i kompatybilność. Jest także właścicielem Neksalogia app, która oferuje bezpłatną, wydajną analizę wizualną i badania.

Sprout Społecznościowy to kolejne płatne narzędzie do monitorowania, preferowane przez wielu administratorów mediów społecznościowych.

Czego potrzebujesz do monitorowania mediów społecznościowych

Niezależnie od tego, czy chcesz przeprowadzić monitorowanie mediów społecznościowych ręcznie, czy za pomocą narzędzi do analizy mediów społecznościowych, będziesz potrzebować:

 • Urządzenie podłączone do internetu. Może być również konieczne zainstalowanie niektórych narzędzi do zarządzania mediami społecznościowymi lub uzyskanie do nich dostępu za pomocą przeglądarki internetowej.
 • Dostęp do kont w mediach społecznościowych na różnych platformach. Jest to szczególnie wymagane w przypadku ręcznych metod monitorowania mediów społecznościowych.
 • Dostęp do płatnych narzędzi do zarządzania mediami społecznościowymi. Powinieneś mieć pod ręką informacje o swojej karcie kredytowej lub płatności, aby móc korzystać z narzędzi monitorowania premium.

Jak przeprowadzić monitorowanie mediów społecznościowych: instrukcje krok po kroku

Stworzenie skutecznego systemu monitorowania mediów społecznościowych dla Twojej marki może dostarczyć wielu praktycznych informacji, takich jak najlepszy czas na publikowanie w mediach społecznościowych i nie tylko.

Pomaga również monitorować rozmowy dotyczące Twojej marki i produktów, zapewniając bardziej zoptymalizowaną strategię relacji z klientami.

Rekommenderad:  Advantest: postęp w zakresie innowacji w zakresie testowania półprzewodników

Musisz działać na podstawie jakościowych i ilościowych spostrzeżeń w ramach procesu słuchania mediów społecznościowych.

1. Przeprowadź burzę mózgów na temat wyszukiwanych haseł, które musisz monitorować

Samo śledzenie wzmianek o Twojej marce nie zaprowadzi Cię daleko w osiąganiu celów monitorowania mediów.

Skuteczny monitoring mediów społecznościowych polega na śledzeniu różnych hashtagi i wyszukiwane hasła powiązane z Twoimi markami, aby niczego nie przegapić.

Musisz znaleźć wszystkie swoje związane z marką wyszukiwane hasła i słowa kluczowe w celu uzyskania skutecznych wyników. Niektóre przykłady słów kluczowych to:

 • Uchwyty i hashtagi używane dla nazw Twojej marki, firmy i produktu (lub usługi).
 • Nazwiska i stanowiska figurantów i rzeczników publicznych, w tym dyrektorów generalnych, szefów komunikacji itp.
 • Twoje slogany, kampanie związane z marką i wszelkie typowe błędy ortograficzne w nazwach Twojej marki i produktów.

Mający głębokie wglądy konsumenckie i sposób, w jaki komunikują się online, może pomóc w znalezieniu najmodniejszych wyszukiwanych haseł.

Powinieneś zawierać podobne wyszukiwane hasła aby twoi konkurenci mogli uzyskać wgląd w wizerunek i strategie ich marki.

Dalej powinieneś rozwiń swoje wyszukiwanie do branż, lokalizacji i platform mediów społecznościowych związanych z Twoją firmą.

Hashtagi lubią #Marketing mediów społecznościowych Lub #TikTokerzy może dać Ci wgląd we wszystko, co dzieje się w Twojej branży i na Twojej platformie.

Możesz także śledzić najnowsze wydarzenia i liderów myśli z całej branży, aby zrozumieć najnowsze trendy i wszelkie bieżące zmiany w zachowaniach konsumentów.

Pro Tip: Monitoruj terminy slangowe i różne języki

Standardem stało się używanie przez użytkowników nazw zwierząt domowych, akronimów i terminów slangowych w mediach społecznościowych w celu odniesienia się do czegoś.

Dowiedz się, czy dotyczy to Twoich marek i produktów, i uwzględnij je w swoich planach monitorowania.

Powinieneś także dołączyć podobne terminy w różnych językach, jeśli lokalizacje Twojej firmy obsługują zróżnicowaną grupę demograficzną i posługują się kilkoma językami.

2. Wybierz preferowany proces monitorowania mediów

Tam są żadnych ustalonych zasad za prowadzenie skutecznego procesu monitoringu mediów społecznościowych.

Możesz go skonfigurować na kilka sposobów w zależności od zasięgu, potrzeb i budżetu marketingowego Twojej marki.

Korzystają z tego doświadczeni menedżerowie ds. marketingu w mediach społecznościowych połączona strategia monitorowania oferując najbardziej optymalne rozwiązanie dla swojej działalności.

Opcja 1: Ręczne monitorowanie mediów społecznościowych

Najbardziej humanitarny proces wymaga ręcznego logowania się do różnych platform mediów społecznościowych i wyszukiwania powiązanych słów kluczowych i wzmianek o marce.

To jest czasochłonny i pracochłonny proces które mogą być opłacalne dla małych marek z minimalnym śladem społecznym, ale nie tak skuteczne dla znanych marek.

Proces ręczny polega na użyciu różnych narzędzia analityczne oparte na platformie aby uzyskać krytyczne spostrzeżenia.

Rekommenderad:  Jak robić zdjęcia i filmować zwierzęta 3D w Google - AndroidInsider.ru

Większość narzędzi analitycznych oferowanych przez platformy mediów społecznościowych to narzędzia bezpłatny, więc koszt pracy jest jedynym kosztem tego procesu.

Twój zespół musi pilnie śledzić twoje wzmianki w mediach społecznościowych, wiadomości publiczne i konkurencję.

Wymaga również umiejętności przekształcić obserwacje w praktyczne spostrzeżenia.

Opcja 2: Automatyczne monitorowanie mediów społecznościowych

Wiele zarządzanie mediami społecznościowymi narzędzia są dostępne online, oferując dogłębne funkcje monitorowania mediów społecznościowych.

Samodzielne narzędzia do monitorowania są również dostępne z różnymi funkcjami do wizualizacji danych, mapowania lokalizacji, szerszej analizy strony internetowej, analizy mediów społecznościowych itp.

Do najlepszych narzędzi do monitorowania mediów społecznościowych należą:

 1. Hootsuite
 2. Sprout Społecznościowy
 3. Roztopiona woda
 4. Mentionality
 5. Neksalogia

Niektóre oferują bezpłatne narzędzia do monitorowania, ale najpotężniejsze funkcje wymagają opłacony abonament. Za dodatkową opłatą będziesz cieszyć się różnymi funkcjami słuchania w mediach społecznościowych oraz obsługą większości platform społecznościowych i internetowych.

Narzędzia takie jak Sprout Social mogą monitoruj znane witryny z recenzjami aby śledzić posty związane z Twoimi markami i działalnością.

Różne platformy oferują określone funkcje i narzędzia do monitorowania marki, więc musisz poznać szczegóły, aby znaleźć idealne dopasowanie do swoich potrzeb.

Skorzystaj z bezpłatny okres próbny zagłębić się w płatne narzędzie do zarządzania mediami społecznościowymi, zanim zdecydujesz, czy warto za nie płacić.

3. Skonfiguruj wybrane narzędzia do monitorowania społecznościowego

Gdy zdecydujesz, w jaki sposób chcesz monitorować wzmianki i interakcje w mediach społecznościowych, możesz skonfigurować wymagane narzędzia. Dokładne kroki różnią się w zależności od konkretnego oprogramowania i strony internetowej, które uznasz za odpowiednie do swojego celu.

A Manualna instalacja może obejmować przydzielanie zadań do określonych zasobów marketingowych w mediach społecznościowych, przy czym większe organizacje wymagają bardziej złożonej dynamiki zespołu.

Możesz też potrzebować uzyskać dostęp do różnych narzędzi analitycznych i utwórz arkusz kalkulacyjny do śledzenia rozmowy i nastrojów.

W przeciwieństwie, automatyczne monitorowanie wymaga ustawienia parametrów i częstotliwości zapisanych wyszukiwań.

Ty też musisz zapisz wyszukiwane hasła dla Twoich marek, konkurentów i branż.

W niektórych narzędziach do zarządzania mediami społecznościowymi możesz ustawiać alerty dotyczące nietypowych zdarzeń, na przykład gdy konwersacja społecznościowa Twojej marki przechodzi przez dach lub ucichnie nastroje.

Konfigurowanie alertów podczas wydania markowe reklamy lub kampanie Warto również zobaczyć, jak wpływa to na Twoje cyfrowe cele marketingowe.

4. Analizuj swoje wzmianki i działaj na podstawie spostrzeżeń

Musisz odwiedź swoje strumienie monitorowania od czasu do czasu i analizuj rozmowy i nastroje w kanałach mediów społecznościowych.

Rekommenderad:  12 najważniejszych powodów, dla których większość startupów jest zarejestrowana w Singapurze

Analiza nastrojów ma kluczowe znaczenie dla pozostania na bieżąco i utrzymania reputacji marki.

Możesz też dojechać naprawić wszelkie błędy PR zanim wyrzuci reputację Twojej marki do rynsztoka.

Analizując, skup się na następujących kwestiach:

 • Określanie, jak trafne są Twoje spostrzeżenia i odpowiednie dostosowywanie parametrów wyszukiwania.
 • Identyfikacja Twoich najwybitniejszych adwokatów, którzy regularnie ręczą za Twoje marki, produkty lub usługi online.
 • Badanie hashtagów lub wyszukiwanych haseł, na które możesz chcieć zwrócić uwagę w bliskiej i długoterminowej przyszłości.
 • Obliczanie czasu reakcji na wzmianki o marce i wiadomości w skrzynce społecznościowej oraz porównywanie ich z konkurencją.
 • Wykorzystując inspiracje najskuteczniejszych postów i oceniając strategię włączania hashtagów do swoich postów.

Po przeanalizowaniu zapewniam cię działać na podstawie spostrzeżeń z kompleksową strategią słuchania w mediach społecznościowych.

W przeciwnym razie, jaki jest sens monitorowania!

Stwórz raport wydajności z obserwacjami do poprawy, przede wszystkim, jeśli stosujesz metodę manualną lub współpracujesz w zespole.

Doskonale podnosi morale i trzyma wszystkich w ryzach.

Najważniejsze, ponownie ocenić swoją strategię monitorowania, aby mieć pewność, że śledzisz wszystkie istotne i odfiltrowujesz niepotrzebne.

Podobne samouczki do sprawdzenia

Czy nie chciałbyś rozszerzyć swoich umiejętności zarządzania mediami społecznościowymi poza monitorowanie?

Jest to dość proste do nauczenia, jak widać w następujących samouczkach:

Podsumowanie

Prowadzenie monitoringu mediów społecznościowych staje się jednocześnie skomplikowane i proste.

Podczas gdy stale rozwijające się platformy mediów społecznościowych utrudniają śledzenie wszystkiego, dostępność zaawansowanych narzędzi minimalizuje obciążenie ludzkie.

Dzięki wskazówkom i sztuczkom opisanym w moim przewodniku możesz skonfigurować ręczny lub automatyczny proces monitorowania mediów społecznościowych odpowiedni dla Twojej marki. Półautomatyczny system powinien również posiadać strategie wymienione powyżej.

Czy potrzebujesz dalszych wyjaśnień? Zapraszamy do komentowania ze swoimi pytaniami i opiniami. Byłoby również wspaniale, gdybyś podzielił się moim przewodnikiem ze swoimi obserwatorami online, współpracownikami i przyjaciółmi.