Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak przesyłać i zarządzać plikami hostingowymi za pomocą phpstorm

Zarządzanie stroną internetową to jedno z głównych działań, jakie ludzie podejmują w celu poprawy warunków swojej działalności. W związku z tym ludzie kupują odpowiedni hosting i domenę, a następnie starają się lepiej zarządzać swoją witryną. Aby zarządzać plikami i folderami na hoście, możesz to zrobić bezpośrednio poprzez panel zarządzania, taki jak cpanel lub direct admin. Ale poza tym istnieją inne metody, których możesz użyć, jeśli chcesz. Jedną z metod jest połączenie phpstorm z hostem i zdalne zarządzanie witryną. W ten sposób możesz mieć wszystkie swoje pliki i foldery zdalnie za pomocą programu PhpStorm w swoim systemie i zarządzać nimi w ten sposób. W tym artykule z bazy wiedzy hostów FA zdecydowaliśmy, jak połączyć phpstorm z hostem. Jeśli więc chcesz dowiedzieć się więcej o tym programie i o tym, jak połączyć phpstorm z serwerem, zostań z nami do końca tego artykułu.

Tematy poruszane w tym artykule są następujące:

 • Co oznacza połączenie phpstorm z hostem?
 • Jak skonfigurować FTP w phpstorm
 • Przeglądanie i zarządzanie informacjami na hoście za pomocą phpstorm

Co oznacza połączenie phpstorm z hostem?

Być może zdarzyło Ci się, że musisz przesłać duży plik na swój host. W takich przypadkach, jeśli chcesz podjąć działania bezpośrednio poprzez panel zarządzania swojego hosta, być może będziesz musiał długo poczekać. W takiej sytuacji można skorzystać z różnych programów pobocznych i interfejsów tzw IDE . Istnieją aplikacje FTP, Filezilla i wiele innych, za pomocą których można przesyłać pliki na host z najwyższą szybkością i dokładnością. Program phpstorm jest jednym z tych programów, który działa jako interfejs i pomaga zdalnie zarządzać hostingiem. Poniżej powiemy Ci, jak połączyć phpstorm z hostem i używać tego programu do zdalnego zarządzania hostem.

Jak skonfigurować FTP w phpstorm

W pierwszym kroku łączenia phpstorm z hostem musisz przygotować program PhpStorm z niezawodne strony internetowe do pobrania i zainstaluj je w swoim systemie.

CZYTAĆ:  Samouczek Jak scalić zdjęcia w PDF na laptopie / PC

Aby zainstalować oprogramowanie phpstorm w swoim systemie, możesz skorzystać z poniższego linku:

Pobierz oprogramowanie phpstorm

 1. Po zainstalowaniu i utworzeniu nowego projektu zobaczysz ekran podobny do poniższego.
  Jak połączyć phpstorm z hostem
 2. U góry tej strony będzie widoczne menu z dostępnymi opcjami Narzędzia. Następnie z podmenu, które się wyświetli wybierz odpowiednią opcję Zastosowanie i na koniec kliknij opcję Konfiguracja.
  Jak połączyć phpstorm z serwerem?
 3. Teraz nowa strona zostanie wyświetlona jako wyskakujące okienko. Podpisać + po lewej stronie strony.
  Jak połączyć phpstorm z serwerem
 4. Następnie wyświetli się menu, w którym należy dokonać wyboru FTP a następnie kliknij OK przycisk.
  Nauczanie jak połączyć phpstorm z serwerem
 5. Na tym etapie wyświetli się wyskakująca strona z prośbą o podanie nazwy nowego serwera. W tej sekcji wprowadź żądaną nazwę, na przykład nazwę swojej witryny, i kliknij przycisk OK przycisk.
  Nauczanie, jak połączyć się z hostem
 6. Na tym etapie procesu łączenia phpstorm z hostem wyświetli się nowa strona, na której musisz dokładnie wprowadzić informacje o swoim hoście FTP. które opisaliśmy szczegółowo w kroku 7. Jeśli jeszcze nie założyłeś konta FTP, w zależności od typu panelu administracyjnego Twojego hosta, uzyskaj pomoc od tutorial na temat tworzenia konta FTP w Direct Admin lub jak to zrobić utwórz konto FTP za pomocą narzędzia Konta FTP w CPanel.
 7. Wreszcie nadszedł czas, aby w określonych pustych polach wprowadzić informacje o swoim hoście, dlatego zastosuj niezbędne konfiguracje zgodnie z poniższym opisem:

Jak przesyłać pliki hostingowe i zarządzać nimi za pomocą

 • Typ: Wybierz opcję FTP z tej szuflady.
 • Gospodarz: Wprowadź nazwę domeny lub adres IP serwera hosta.
 • Nazwa użytkownika: Wprowadź nazwę użytkownika swojego konta FTP.
 • Hasło: Wprowadź hasło do swojego konta FTP.
 • Ścieżka roota: Można wyświetlić ścieżkę administracyjną, do której można odnieść się do katalogu głównego poprzez wprowadzenie znaku /.
 • Adres URL serwera internetowego: Wpisz w polu nazwę domeny lub adres IP serwera hosta.

Bardzo ważna wskazówka: Opcja trybu pasywnego do trybu nieaktywnego

Pobieranie premium motywów WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz zerowe motywy WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmodarmowy płatny kurs Udemy do pobraniapobierz oprogramowanie CoolpadaPobierz motywy WordPresskurs Lyndy do pobrania za darmo