Jak przesyłać strumieniowo filmy z VLC do Chromecasta (metoda pracy)

Jeśli chcesz przesyłać strumieniowo filmy VLC do Chromecasta, jesteś we właściwym miejscu, aby wiedzieć, jak przesyłać strumieniowo filmy z VLC do Chromecasta bez żadnych problemów.

Ludzie z wielką lokalną kolekcją filmów i seriali telewizyjnych mają VLC jako swój pierwszy wybór odtwarzacza multimedialnego zawsze mieszkającego na dysku twardym. Ale wszyscy wiemy, że prawdziwa zabawa z filmów i seriali telewizyjnych odbywa się na dużym ekranie z doskonałym dźwiękiem.

Właśnie tam brakuje Twojego niezbyt dużego laptopa, aby zapewnić Ci najlepszą jakość przesyłania filmów. Jeśli chcesz obejrzeć film z rodziną, duży ekran może zapewnić najlepszą zabawę, przyjemność i wspaniały czas dla rodziny.

W tym momencie na ratunek przychodzi odtwarzacz multimedialny. Teraz, aby przesyłać strumieniowo swoje ulubione rzeczy, możesz po prostu przesłać VLC do Chroemcast. Dlatego jestem tu dzisiaj. W tym artykule znajdziesz więc kompletny przewodnik „Jak przesyłać strumieniowo z VLC na Chromecasta”.

Ale zanim przejdziemy do przewodnika, sprawdźmy, czy Twoje urządzenie jest zgodne z obsługą VLC chromecast. Po przeczytaniu tego artykułu możesz łatwo przesyłać strumieniowo filmy z VLC do Chromecasta.

Stream-Video-From-VLC-to-ChromecastPrzesyłaj strumieniowo filmy z VLC do Chromecasta

Obsługa VLC Chromecast – czy Twoje urządzenie jest kompatybilne?

Cóż, obsługa chromecasta dla VLC jest dostępna w jego aplikacji dla systemu Linux, Windows 10 i macOS. Ale obecnie możesz też przesyłać treści z VLC na Androida.

Teraz, nie poświęcając dużo czasu, przejdźmy dalej i zobaczmy, jak możemy przesyłać strumieniowo zawartość z VLC do Chromecasta.

Jak przesyłać strumieniowo filmy z VLC na Chromecasta?

Najważniejszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, że aby obsługiwać chromecast, wersja VLC pojawia się wraz z wydaniem VLC 3.0. Pamiętaj również, że zarówno komputer, jak i chromecast powinny być podłączone do tej samej sieci Wi-Fi. Tylko Ty możesz przesyłać VLC.

Jeśli do tej pory nie skonfigurowałeś urządzenia chromecast, możesz to zrobić nawet na urządzeniu z Androidem, PC lub iOS. Powiem ci, że korzystanie z chromecasta różni się nieco od tego, co robisz w Google Chrome. Dlatego aby rzucić VLC na Chromecasta, musisz wykonać czynności wymienione poniżej.

>> Krok 1) Włącz chromecast i upewnij się, że działa poprawnie.

>> Krok 2) Teraz otwórz VLC na swoim windows urządzenie. Ważną rzeczą, o którą musisz zadbać, jest to, że wersja VLC powinna być 3.0 i powyżej.

>> Krok 3) Tam zobaczysz opcję odtwarzania. Po prostu kliknij tę opcję.

>> Krok 4) Teraz, w opcji odtwarzania, poszukaj opcji renderera i najedź na nią wskaźnikiem myszy. Jak tylko to zrobisz, pokaże Ci urządzenia chromecast dostępne do połączenia.

>> Krok 5) Kliknij preferowane urządzenie.

To wszystko, co musisz zrobić. Teraz sprawdź, czy połączenie zostało nawiązane pomyślnie. Musisz odtworzyć dowolne wideo na komputerze i będzie można je zobaczyć również na dużym ekranie. Aby twoje funkcje VLC chromecast działały, musisz po prostu pozwolić VLC poprzez windows zapora ogniowa.

Nadal, jeśli nie możesz się połączyć i napotykasz problem, jakby żadne urządzenie się nie wyświetlało. Następnie musisz przeczytać dalej.

Chromecast VLC nie działa – brak urządzenia?

Z jakiegokolwiek nieznanego powodu, jeśli Twoje urządzenie chromecast nie wyświetla się w VLC, musisz wykonać poniższe kroki.

  • Przejdź do opcji Narzędzia.
  • Poszukaj opcji Preferencje, a następnie kliknij ją. Tam zobaczysz opcję zresetowania opcji preferencji i kliknij na nią.

Najprawdopodobniej zacznie działać. Czasem jest to bardzo denerwujące, kiedy trzeba to robić raz po raz. Ale nadal działa dla ciebie, gdy tracisz swoje preferencje.

Sprawdzaj stan baterii

Cóż, VLC obsługuje wiele różnych formatów, ale Chromecast tego nie zrobił. Tak więc żywotność baterii z pewnością wkrótce się wyczerpie z powodu odtwarzania pliku, który wymaga konwersji. Dlatego sugeruję korzystanie z komputera. Podobnie jak w przypadku komputera, masz najmniejszą szansę na zmierzenie się z tym samym problemem.

Teraz możesz się zastanawiać, jak możesz przesłać VLC na chromecast za pomocą swojego macOS lub Linuksa. Powiem wam, że robienie tego samego jest również procesem oszczędzania baterii, jak ten z Windows 10. A najlepsze jest to, że możesz po prostu połączyć go z tym samym procesem, który przedstawiłem powyżej. Tak więc proces rzucania VLC na chromecast przez Windows 10, macOS i Linux są takie same. Teraz wydaje się to bardzo proste, prawda?

Teraz powiem ci, że możesz także użyć aplikacji VLC dla Androida do strumieniowego przesyłania plików przechowywanych lokalnie na urządzeniu z funkcją chromecast. Aby zrobić to samo, wystarczy kliknąć przycisk chromecast w aplikacji VLC Android.

Podczas przesyłania niesamowitych treści możesz także dodawać napisy, zmieniać ścieżkę audio i wiele więcej. W aplikacji zobaczysz opcję trzech kropek. Znajdziesz tam wiele opcji, takich jak synchronizacja napisów, zmiana prędkości odtwarzania, przejście do rozdziału i wiele innych opcji.

Możesz zatrzymać przesyłanie, po prostu naciskając przycisk Wstecz, aby powrócić do głównego ekranu VLC. Jest to swego rodzaju słanie się. Ale najlepsze jest to, że jeśli ponownie odtworzysz ten sam plik. Zostanie wznowiony od miejsca, w którym ostatni raz go zostawiłeś.

Ostatnia myśl

To wszystko na temat przesyłania strumieniowego z VLC na Chromecasta. Teraz, gdy podłączyłeś VLC do chromecasta. Nadszedł czas, aby cieszyć się najbardziej niesamowitą transmisją wideo na dużym ekranie z doskonałym dźwiękiem. Teraz możesz mieć najbardziej niesamowity czas dla rodziny, oglądając filmy i seriale bez żadnych problemów i przerw. Myślę, że ten artykuł naprawdę pomoże Ci przesyłać strumieniowo filmy z VLC na Chromecasta.

Dziękujemy za wybranie . Aby uzyskać więcej aktualizacji, odwiedź stronę omgeeky.com

Post „Jak przesyłać strumieniowo filmy z VLC do Chromecasta (metoda pracy)” pojawił się jako pierwszy w .