Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak przewidzieć zwycięzców Oscarów?

Na kilka dni przed wielką ceremonią kinową baseny są serwowane, a prognozy krążą wokół listów ekspertów, jednak skąd mają wiedzieć, kim będą zdobywcy Oscarów? Nie ma w tym nic ukrytego, ani nie musisz mieć zdolności wróżenia, aby wiedzieć, wystarczy śledzić sezon nagród, aby śledzić zwycięzców.

Zrozumienie pochodzenia Oskarów jest ważne, ponieważ jego członkowie od początku decydują, które filmy zostaną nominowane, a następnie zwycięzcy ogłoszeni podczas ceremonii.

Ulubiony

The sistema System głosowania Akademii jest dość złożony, ale gdybyśmy mogli go podsumować, podzielilibyśmy go na dwa etapy. Pierwsza składa się z nominacji filmów, które pozostaną finalistami ceremonii. Każdy film, aby zostać nominowany, musi spełniać określone parametry, z których dwa to długość filmu fabularnego i projekcja kinowa.

Każdy film musi trwać minimum 40 minut, aby mógł zostać uznany za film fabularny – oczywiście filmy krótkometrażowe mają swoje parametry – a także muszą mieć określone godziny i liczbę godzin projekcji w kinach. W związku z tym Netflix zrezygnował z wyświetlania swoich filmów w kinach, takich jak obsypany nagrodami „Roma” Alfonso Cuarona czy „Ballada o Busterze Scruggsie” braci Cohen.

Po ogłoszeniu finalistów tych głosowań, czyli nominacji, które rywalizują podczas transmitowanej w telewizji ceremonii, Akademia rozpoczyna złożony proces głosowania w celu wyłonienia zwycięzców. Do 2017 roku Akademia miała 6.687 członków, w których większość stanowi grupa aktorów, łącznie 1.158 członków. Każdy nominowany aktor i każdy zwycięzca automatycznie staje się częścią Akademii.

Jak głosuje Akademia?

Według Raport Los Angeles Times, aby wygrać, każdy film musi zdobyć ponad połowę głosów swoich członków. Każdy członek tworzy ranking filmów według preferencji. Każdy numer jeden jest stabelaryzowany w procesie eliminacji, w którym te z najmniejszą liczbą głosów są odrzucane, aż ostatecznie zwycięzca pozostaje.

Kto zostanie zwycięzcą w noc Oskarów?

Jak wspomnieliśmy na początku, sztuczką do przewidzenia zdobywców Oscarów jest śledzenie sezonu nagród. Teoretycznie wszyscy zwycięzcy Akademii zdobyli inne wyróżnienia. Zobaczmy, jakie one są.

W tym artykule skupimy się na głównych kategoriach uroczystości, danie główne składające się z najlepszych aktorów drugoplanowych, głównych aktorów, najlepszego reżysera, najlepszego scenariusza i najlepszego filmu.

Mahershala Ali staje się niekwestionowanym zwycięzcą dla najlepszego aktora drugoplanowego.

Zwykle nagrody, które mają wyższy wskaźnik sukcesu w tych kategoriach, to Critics’ Choice Awards, Złote Globy, Nagrody Gildii Aktorów Ekranowych – SAG – oraz BAFTA, który jest odpowiednikiem akademii w Wielkiej Brytanii . Przynajmniej w kategorii aktorów każdy aktor, który zdobył wszystkie te nagrody, zdobył Oscara.

W ten sposób możemy przewidzieć, że Mahershala Ali zdobędzie – prawie bez zaskoczenia – Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego za rolę Dona Shirleya w „Zielonej księdze” ORAZ Reginy King dla najlepszej aktorki za rolę Sharon Rivers w „If Beale” Ulica może mówić”.

To samo dotyczy kategorii głównych aktorów, z Rami Malkiem i Glennem Close za ich mistrzowskie kreacje odpowiednio w „Bohemian Rhapsody” i „The Wife”. Jednak Christian Bale za jego niesamowitą transformację i interpretację Dicka Cheneya w „Vice” może sprawić niespodziankę i odebrać nagrodę od Malka, jak może się zdarzyć z Lady Gagą za jej główną rolę w „Narodziny gwiazdy”, podczas gdy obaj zostali wybrani przez krytyków .

Co dzieje się z nagrodami za najlepszy film i najlepszy scenariusz?

Mogą to być dość skomplikowane kategorie, ponieważ bywają nieco nieprzewidywalne. Niektórzy eksperci utrzymują, że filmy nominowane do nagrody SAG w kategorii „Najlepszy zespół” są jednymi z kandydatów do Oscara w kategorii „Najlepszy film”.

Jako przykład tego przypadku mamy, że „LaLaLand”, będąc wielkim faworytem do Oscara 2018, został pokonany przez „Moonlight” – moment, którego nigdy nie zapomnimy – ale jeśli spojrzymy na zeszłoroczną historię nagród, film Damiena Chazelle nie był nominowany do żadnej z głównych kategorii na SAG. Zamiast tego nominowano „Moonlight” i chociaż przegrał z „Hidden Figures”, był zwycięzcą najlepszego filmu zarówno na SAG, jak i na Oskarach.

W grę wchodzą również nagrody Gildii Producentów i Reżyserów, które są również ważnym powodem wyboru najlepszego filmu Oscara. Przykładem może być triumf „Birdmana” nad „Boyhood” w 2015 roku, ponieważ film Alejandro Gonzáleza Iñárritu zdobył najlepsze nagrody Związku i nagrodę dla najlepszej obsady SAG.

Chociaż te relacje są generalnie dość dokładne, nie należy zapominać, że Akademia zawsze zachowuje dla siebie swoje niespodzianki, zwłaszcza gdy pojawiają się filmy, które mają większą wagę społeczną lub polityczną. Jeśli przyjrzymy się historii filmów, które były krytycznymi faworytami, ale konkurują z filmami o tej tematyce, to widzimy, że zwyciężyły te społeczne czy polityczne.

Aby wspomnieć o jednym przypadku, w 2010 roku „Avatar” Jamesa Camerona był jednym z największych faworytów, ale przegrał z „The Hurt Locker”, filmem wojennym w reżyserii „Kathryn Bigelow”, która przypadkowo jest pierwszą i jedyną kobietą, która wygrała nagroda dla najlepszego reżysera w 90-letniej historii rozdania Oscarów.

Kto będzie tegorocznym zwycięzcą? Bez wątpienia 91. Oscara nie uniknie kontrowersji, ponieważ po raz pierwszy od wielu lat nie będzie miał kierowcy. Poczekamy do 24 lutego, aby sprawdzić, czy jego przewidywania się spełniły lub czy były niespodzianki.

Table of Contents