Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak przyciemnić iPhone’a lub po prostu go wyłączyć

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak przyciemnić iPhone’a lub po prostu go wyłączyć

Była to funkcja, o którą wielu użytkowników iPhone’a prosiło od zawsze Apple zaczął używać wyświetlaczy OLED w urządzeniu. W tym roku, Apple dostarczyli to, o co prosili. Jednak niewielu jest z tego powodu zadowolonych. Mówimy o opcji „zawsze na wyświetlaczu” w iPhone’ach 14 Pro i iPhone’ach 14 Pro Max.

Funkcja zawsze na wyświetlaczu jest dostępna na urządzeniach z Androidem już od dłuższego czasu. Jak sama nazwa wskazuje, jest to wyświetlacz, który tak naprawdę nigdy się nie wyłącza, dopóki telefon jest włączony. W przeciwieństwie do wielu wyświetlaczy, które całkowicie wygaszają się, gdy są wyłączone lub nieaktywne przez jakiś czas, zawsze włączony wyświetlacz będzie pokazywał pewne informacje – czy to godzinę, czy powiadomienia. Ta funkcja jest szczególnie widoczna w urządzeniach z wyświetlaczami OLED lub AMOLED, ponieważ można kontrolować każdy piksel na tych wyświetlaczach, dzięki czemu zawsze włączony wyświetlacz nie zużywa zbyt dużo baterii, mimo że jest zawsze włączony. Gdziekolwiek widzisz telefon, który jest całkowicie ciemny, z wyjątkiem pokazywanej na nim godziny, jest spora szansa, że ​​widzisz telefon zawsze na wyświetlaczu lub AOD, jak niektórzy to nazywają.

Jednakże, Applewdrożenie tej funkcji wywołało mieszane reakcje. Dzieje się tak dlatego, że funkcja AOD na iPhone’ach 14 Pro i Pro Max (jedynych telefonach wyposażonych w tę funkcję) różni się od funkcji innych marek. Apple, jak zwykle, pomyślał inaczej i zamiast pokazywać tylko godzinę i niektóre powiadomienia na kruczoczarnym tle, w rzeczywistości wyeksponował czas, jednocześnie przyciemniając ekran blokady. Rezultatem jest zupełnie inny AOD i taki, który dzieli opinie. Niektórym się to podoba, ale wielu uważa, że ​​jest to rozpraszające i bardziej przypomina nieco przyciemnioną wersję normalnego ekranu blokady niż typowy ekran AOD z wyświetlaną tylko godziną i dziwnym powiadomieniem.

Rekommenderad:  Jak ustawić stronę główną w przeglądarce Yandex na Androida

Jak naprawić iPhone’a 14 Pro Zawsze na wyświetlaczu

Dobrą rzeczą jest to, że po kilku poprawkach możesz uzyskać „normalny” wyświetlacz AOD na iPhonie 14 Pro lub iPhonie 14 Pro Max. Oto, co musisz zrobić:

Krok 1: Przejdź do Ustawień i uzyskaj fokus

Podobnie jak w przypadku wielu podróży typu „jak to zrobić”, także i tę rozpoczyna się w Ustawieniach na iPhonie. Iść do Ustawieniaa kiedy już tam będziesz, wybierz Centrum.

Krok 2: Skorzystaj z profilowania

Po wybraniu opcji Fokus zobaczysz różne profile, takie jak Nie przeszkadzać, Sen, Osobisty i Praca. Wybierz kogo chcesz. Wybraliśmy opcję Nie przeszkadzać, ponieważ jest ona najpopularniejsza. Tam wybierz Opcje.

Krok 3: Niech zapanuje ciemność… a w każdym razie ciemność

Będziesz teraz w Opcje powiadomień Sekcja. I druga opcja, Przyciemnij ekran blokady, to ten, który rozwiąże Twoje błękity lub czerń AOD, jakkolwiek je nazwiesz. Wybierz tę opcję, a Twój iPhone 14 Pro (Max) przełączy się na bardziej konwencjonalny czarno-biały wygląd, gdy wyświetlacz będzie przez jakiś czas nieaktywny, pod warunkiem, że wybrany przez Ciebie profil Focus jest aktywny!

Nie jest to oczywiście rozwiązanie idealne. Powoduje to również nieco przyciemnienie ekranu blokady i jest aktywne tylko wtedy, gdy wybrany profil Focus jest aktywny. Ale jak na razie to działa.

Po prostu zmień kolor ekranu blokady na czarny

Tak, jest w tym pewien poziom głupoty, ale wiesz co? To po prostu działa i jest dla nas najprostszym sposobem poradzenia sobie z tym. Po prostu ustaw ekran blokady na iPhonie na czarny, aby nawet gdy przyciemni się, nie zniknął! Tak to się robi:

Krok 1: Zapomnij o ustawieniach, po prostu naciśnij ekran blokady i naciśnij

Nie musisz bawić się ustawieniami (możesz, jeśli chcesz, ale uwielbiamy prostotę). Przejdź do ekranu blokady na swoim iPhonie i naciśnij go.

Rekommenderad:  Jak ukryć Rasberry Pi Vpn?

Krok 2: Dostosuj i bądź pozytywny

Długie naciśnięcie ekranu blokady spowoduje wyświetlenie szeregu opcji tapety i ekranu blokady, które są dostępne domyślnie, a także niektóre, z których mogłeś korzystać. Nie martw się o nich. U podstawy wyświetlacza będzie opcja o nazwie Dostosuj z + znak obok. Bądź pozytywny i naciśnij znak +.

Krok 3: Dodaj nową tapetę i zyskaj kolory

Teraz znajdziesz się w Dodaj nową tapetę strefa. Przewiń opcje na samej górze i wybierz Kolor.

Krok 4: Wybierz… ciemność!

Zobaczysz teraz paletę kolorów w dolnej części wyświetlacza. Bądź jak Henry Ford i wybierz dowolny kolor… byle był to czarny. Będzie to kropka po prawej stronie ostatniego rzędu. Po wybraniu tej opcji zobaczysz pasek przewijania wskazujący żądany poziom ciemności. Przeciągnij go maksymalnie w prawo, aby uzyskać większość ciemności. Dojdziesz teraz do ekranu pokazującego różne poziomy czerni. Wybierać Solidny. A następnie dotknij Dodać.

Krok 5: Ciemność zapada na AOD

Będziesz mieć szansę wykorzystania tego ciemnego odcienia zarówno jako ekranu głównego, jak i ekranu blokady. Jeśli jesteś wielkim fanem Ciemnej Strony, wybierz Ustaw jako parę tapet. Jeśli jednak chcesz, aby tapeta ekranu głównego w Twoim iPhonie miała więcej koloru, wybierz Dostosuj ekran główny i dostosuj je do swoich upodobań, a następnie dotknij Zrobione. W obu przypadkach będziesz mieć czarny AOD z białą godziną.

Ceną, jaką płacisz za ten ruch, jest utrata wyraźniejszego ekranu blokady, ale wraz z wielką ciemnością przychodzi… kompromis!

Precz, AOD: jak całkowicie wyłączyć AOD

Jeśli zauważysz, że funkcja AOD na iPhonie 14 Pro i iPhonie 14 Pro Max w normalnym stanie zbyt rozprasza i nie masz ochoty zmieniać ostrości ani ekranu blokady, być może łatwiej byłoby całkowicie wyłączyć tę funkcję. Po raz kolejny proces jest prosty:

Rekommenderad:  Jak zmienić swój podpis w Yandex Mail

Krok 1: Pobierz ustawienia, przejdź (do wyświetlacza i jasności)

Jak prawie zawsze, zaczyna się od Ustawienia. Ale tym razem udaj się do Wyświetlacz i jasność.

Krok 2: Być zawsze włączonym czy nie, oto jest pytanie

W sekcji Wyświetlacz i jasność przewiń w dół, aż zobaczysz opcję z napisem Zawsze włączone. Obróć to wyłączony. Otóż ​​to.

I w ten sposób możesz obecnie rozwiązać problemy z AOD na iPhonie 14 Pro i Pro Max. Mamy taką nadzieję Apple dzięki aktualizacji oprogramowania w nadchodzących dniach będzie to o wiele łatwiejsze – może po prostu ustaw domyślnie tryb czarno-biały!

Table of Contents