Jak przygotować się do odzyskiwania po awarii w 2022 roku?

Każdego dnia postęp technologiczny ułatwia nam życie. Ale z każdym postępem pojawia się nowy zestaw zagrożeń. Jak więc Twoja firma może przygotować się do odzyskiwania po awarii w 2022 roku? Ten post opisuje, jak przygotować się do odzyskiwania po awarii w Nowym Jorku. Opisuje kluczowe kroki, które musisz podjąć, i omawia niektóre wyzwania, które możesz napotkać po drodze. Zrozumiesz, co należy zrobić, aby Twoja firma była gotowa na wszelkie potencjalne katastrofy.

Przygotuj się do odzyskiwania po awarii

Dlaczego Twoja firma musi się martwić o usuwanie skutków awarii?

Wraz z rozwojem cyberzagrożeń i nieplanowanych przerw w świadczeniu usług, świadomość organizacji jest ważniejsza niż kiedykolwiek. Pandemia COVID-19 tylko zwiększyła te stawki w 2022 r., ponieważ tak wiele firm polega na aplikacjach opartych na danych z systemami biznesowymi zdalnego dostępu, które nie mogą już przetrwać przestojów.

Niezależnie od tego, czy jest to błąd pracownika, czy zagrożenie zewnętrzne, zespoły IT są zawsze w gotowości. Muszą być przygotowani na wszystko – błąd ludzki, nieoczekiwane awarie zasilania, zagrożenia wewnętrzne, takie jak kradzież danych przez pracowników z dostępem do haseł, klęski żywiołowe, które niszczą sprzęt, usuwając przechowywane informacje, jeśli nie są odpowiednio chronione bez planów tworzenia kopii zapasowych.

Walka z ryzykiem nigdy nie była bardziej intensywna. Na przykład w okresie pandemii organizacje musiały chronić dane platformy Microsoft 365 i zapewnić zdalną siłę roboczą w nagłych wypadkach. Istnieje również zaniepokojenie cyberatakami, które mogą być oprogramowaniem ransomware lub innymi formami złośliwego oprogramowania próbującego znaleźć ważne informacje o bazie klientów itp.

Kiedy robi się ciężko, ważne jest, aby mieć plan, ponieważ nie wiesz, co może się wydarzyć, więc potrzebujesz takiego, który sprawdzi się w każdej sytuacji. Najlepszy sposób na zapobieganie tego typu kryzysom w Twojej firmie? Stwórz skuteczną procedurę odzyskiwania po awarii, aby mieć kontrolę i zapewnić przetrwanie.

Co Twoja firma musi mieć na miejscu, aby odzyskać sprawność po awarii?

Potrzeba odzyskiwania po awarii nigdy nie była tak paląca. Strategie sprzed pandemii i ewoluujące zagrożenia bezpieczeństwa wymagają od nas rozwoju, zmiany sposobów skutecznego reagowania na nowe wyzwania i bezpiecznego poruszania się po niepewnym krajobrazie przed nami.

1. Kopie zapasowe

Gdy nadejdzie katastrofa, Twoje strategie tworzenia kopii zapasowych będą miały duży wpływ na szybkość przywracania i działania. Odzyskiwanie po tych katastrofach kosztuje mniej, jeśli zostanie wdrożone odpowiednio wcześnie przy odpowiednim planowaniu.

ten 3-2-1 Reguła tworzenia kopii zapasowych może odejść w przeszłość w 2022 roku, gdy nowe szczepy ransomware będą atakować pliki kopii zapasowych Twojej firmy. Zamiast tego lepszym podejściem jest posiadanie kopii pozbawionej powietrza daleko i odłączonej od wszelkich sieci, aby nie mogła łatwo zostać zainfekowana przez hakerów szukających łatwych celów. Ponadto, ponieważ dzisiejsi pracownicy pracują obecnie zdalnie w niepełnym wymiarze godzin, przechowywanie danych i tworzenie kopii zapasowych w chmurze są niezbędne, aby zapewnić dostęp do danych dla tych, którzy ich potrzebują, a jednocześnie chronić przed tymi, którzy ich nie potrzebują.

2. Cyberbezpieczeństwo jako usługa i ochrona danych

Podmioty zajmujące się zagrożeniami stale rozwijają swoje podejście, znajdując nowe sposoby wyłudzania lub naruszania bezpieczeństwa firm z obszaru sieci, które hakerzy niszczą przy niewielkim wysiłku. Hakerzy mogą uzyskać dostęp w dowolnym momencie ze względu na dzisiejsze powolne podejście, które naraża ich na niezliczone sposoby, jeśli nie są odpowiednio wyposażeni, co jest niezbędne do odniesienia sukcesu.

Cyberbezpieczeństwo to najlepszy sposób na ochronę Twojej firmy przed zagrożeniami jutra. Eliminuje drogi sprzęt, niepotrzebną złożoność i uzależnienie od wielu kosztownych produktów. Proces cyberbezpieczeństwa łączy w sobie sieć i bezpieczeństwo, dzięki czemu możesz bronić się przed atakami, jednocześnie powstrzymując wszelkie potencjalne szkody, zanim do nich dojdzie, co zapewnia bezpieczeństwo nie tylko teraz, ale także w dłuższej perspektywie.

3. Plan ciągłości działania

Nie możesz być przygotowany na każdą katastrofę. Ale załóżmy, że chcesz przeżyć i wyprzedzić grę. W takim przypadku Twoja organizacja musi mieć plan ze wszystkimi istotnymi informacjami o tym, jak wyzdrowieją z wszelkich naturalnych lub spowodowanych przez człowieka sytuacji awaryjnych, które mogą mieć na nią wpływ w dowolnym momencie. Rolą rozwiązania do odzyskiwania po awarii dla ciągłości biznesowej jest zapewnienie firmom spokoju ducha, gdy nadejdzie czas na odzyskanie sprawności po klęskach żywiołowych lub innych nieprzewidzianych okolicznościach.

Ponadto kopia zapasowa zapewnia niski koszt i wysoką niezawodność, zapewniając jednocześnie dostęp do wszystkich danych o krytycznym znaczeniu dla firmy, jeśli podczas procesu coś pójdzie nie tak. W przeciwieństwie do tego, większość odzyskiwania po awarii w Nowym Jorku ma przystępną cenę, więc nie musisz się martwić, że zbankrutujesz, wypróbowując tę ​​opcję, zanim podejmiesz decyzję.

Wniosek

Odzyskiwanie po awarii ma kluczowe znaczenie dla wszystkich firm, bez względu na ich wielkość czy lokalizację. Przygotowując się teraz na odzyskiwanie po awarii w 2022 r., Twoja firma może zminimalizować wpływ wszelkich potencjalnych awarii i zapewnić płynne działanie.

Wiele renomowanych firm, takich jak Xperteks, może pomóc Ci przygotować się na wszelkie katastrofy, zarówno duże, jak i małe. Ponadto dostępna jest szeroka gama usług, które mogą pomóc chronić dane i zapewnić ciągłość działania w przypadku jakiejkolwiek awarii.

Skontaktuj się z ekspertami już dziś, aby przygotować się do odzyskiwania po awarii w 2022 roku i później!