Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak przygotować swój biznes e-commerce do wejścia na rynek globalny

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak przygotować swój biznes e-commerce do wejścia na rynek globalny

Wiele firm eCommerce stawia sobie za cel wejście na rynek globalny. Nawet najmniejsza firma może rozwinąć się na tyle, że skupią się na rynku światowym. W końcu w handlu elektronicznym chodzi już o dotarcie do odbiorców poza „lokalnymi”. Tak więc wejście na rynek globalny może wydawać się naturalnym kolejnym krokiem dla firmy, która już obsługuje cały kraj.

Nie należy jednak spieszyć się z wejściem na rynek globalny. Rozpoczęcie marketingu swojego sklepu internetowego na arenie międzynarodowej może wydawać się proste, ale nie jest to takie proste. Jeśli nie będziesz ostrożny, możesz popełnić kosztowny błąd, który może zniweczyć Twoje wysiłki na rzecz rozszerzenia na region. Jeśli kultura danego obszaru znacznie różni się od Twojej, istnieje jeszcze większe ryzyko.

Oto kilka kluczowych wskazówek, jak rozszerzyć swój biznes online na cały świat.

1. Studiuj rynek międzynarodowy

Badanie rynku to ważny krok, który należy podjąć, zanim w ogóle zaczniesz sprzedawać produkt. W ten sposób określasz, jakie powinny być ceny, kim są Twoi odbiorcy docelowi i nie tylko. Jest to więc jeszcze ważniejsze, gdy planujesz wejść na rynek globalny — nawet jeśli Twoje produkty już dobrze sprzedają się w Twoim kraju.

Pamiętaj, aby jak najszybciej dowiedzieć się, czy będziesz konkurować z lokalną marką. W zależności od rynku zdobycie przyczółka może być niezwykle trudne, jeśli w ogóle jest to możliwe. Klienci zawsze wolą robić zakupy u znanych marek. Będą więc jeszcze bardziej wahać się przed zakupem od zagranicznej firmy niż od lokalnej, chyba że wniesiesz unikalną propozycję wartości w porównaniu z firmami o ugruntowanej pozycji.

Zastanów się, czy popyt na Twój produkt (lub produkty) w ogóle istnieje w niektórych regionach. Mogą na to wpływać różnice kulturowe, klimatyczne i wiele innych czynników. W niektórych przypadkach możesz odkryć zapotrzebowanie, ale Twoi odbiorcy docelowi mogą być zupełnie inni niż w Twoim kraju. Na przykład typ produktu, który jest stosunkowo powszechny w Twoim kraju, w innych może być uznawany za produkt luksusowy. Bardziej ekstremalnym przykładem może być produkt, który jest powszechny i ​​legalny w twoim kraju, ale całkowicie nielegalny w innych obszarach.

Wreszcie, możesz już otrzymywać wskazówki dotyczące rynków, z których jeszcze nie korzystałeś. Jeśli na przykład uzyskujesz duży ruch w sieci z określonego regionu, osoby znajdujące się tam mogą już być zainteresowane Twoimi produktami (chyba że trafiły do ​​Twojej witryny zupełnie przypadkowo, co byłoby czymś innym, czego potrzebujesz do zbadania. Sprawdź swoje linki odsyłające, aby zobaczyć, jak Cię znajdują, zanim zdecydujesz się tam rozwijać).

Jeszcze wyraźniejszym sygnałem, że należy rozszerzyć działalność na określony rynek, są zapytania od zainteresowanych kupujących. Jeśli często otrzymujesz pytanie „Czy wysyłasz do Wielkiej Brytanii?” to może być Twój pierwszy cel ekspansji. Najwyraźniej ludzie już chcą kupować od Ciebie!

2. Naucz się wyglądać „lokalnie”

Przede wszystkim klienci muszą czuć się komfortowo kupując u Ciebie. Może to być jedna z największych przeszkód do pokonania podczas wchodzenia na rynek globalny. W zależności od tego, jak bardzo różni się Twój kraj i kultura od tych, do których się rozwijasz, może być niezwykle trudno zapewnić tym klientom doświadczenie, którego szukają.

Po pierwsze, postaraj się zrozumieć różnice kulturowe między swoim krajem a krajem, do którego chcesz się rozwijać. Jeśli popełnisz błąd, Twoja marka może wyglądać głupio, a nawet zyskać złą reputację od samego początku. Częstą przyczyną tego jest nieznajomość lokalnego języka — i nie chodzi tylko o potencjalnie złe tłumaczenie, ale także o ton, jaki przyjmujesz. Możesz stworzyć idealnie dokładne tłumaczenie swojej witryny i nadal nie trafić w sedno.

Rekommenderad:  16 oszustw Venmo, na które należy uważać

Dlaczego? Ponieważ doskonałe tłumaczenie niekoniecznie oddaje ton, jaki Twoja marka może nadać swojej grupie docelowej. Na przykład sztywny, formalny język może być całkowicie trafny, ale nie zadziała, gdy chcesz przyciągnąć młodszy tłum, który używa własnego języka potocznego, slangu lub po prostu bardziej swobodnego nastroju.

Dlatego posiadanie zróżnicowanego zespołu marketingowego ma kluczowe znaczenie. Jeśli możesz zatrudnić miejscowych w nowym kraju lub regionie docelowym (czy to jako sprzedawców, konsultantów językowych, czy innych agentów brandingowych lub marketingowych), masz ogromną przewagę. Nawet jeśli nowi klienci mogą zorientować się, że jesteś firmą zagraniczną, zauważą, że starasz się do nich dotrzeć.

Pamiętaj też, że musisz być przygotowany na różne nastroje w różnych krajach. To, co sprawdza się w jednej kulturze, może być kłopotliwe w innej. Nigdy nie chcesz być postrzegany jako oderwany od rzeczywistości lub niewrażliwy.

3. Skoncentruj się na jakości i satysfakcji

Chcesz, aby Twoi klienci czuli się, jakby kupowali od lokalnej firmy, nawet jeśli Twoje biuro domowe znajduje się po drugiej stronie świata. Bycie przystępnym i dobra komunikacja to tylko część zapewnienia klientom komfortu podczas zakupów u Ciebie. Zapewnienie jakości i satysfakcja klienta to również ogromne czynniki. Krótko mówiąc, musisz zapewnić swoim globalnym klientom ten sam rodzaj doświadczenia (lub lepszy), jaki mogą uzyskać, kupując od lokalnej firmy.

Wszelkie produkty, które sprzedajesz, muszą co najmniej dorównywać jakością produktom konkurencji pochodzącym z kraju docelowego. Reszta doświadczenia klienta również musi być równa lub wyższa, w tym czas wysyłki, obsługa klienta i wsparcie oraz wszystko inne.

Jeśli Twój produkt nie jest wyjątkowy, klienci nie będą chcieli czekać zbyt długo na zamówienie, zwłaszcza jeśli mogliby szybciej uzyskać lokalny zamiennik. Jeśli wysyłka trwa zbyt długo z Twoich obecnych lokalizacji magazynowych, powinieneś rozważyć otwarcie centrum dystrybucji dla nowego regionu.

Podobnie Twoja obsługa klienta również powinna być „zlokalizowana”. Nie wystarczy mieć przedstawicieli, którzy mówią w lokalnym języku, jeśli pracują w godzinach pracy niezgodnych z regionem docelowym. Może to stanowić szczególnie duży problem, jeśli znajdujesz się w zupełnie innej strefie czasowej. Żaden klient nie chce wstawać o godz 4 rano, ponieważ tylko wtedy mogą porozmawiać z obsługą klienta! Przynajmniej twoi regionalni przedstawiciele obsługi klienta nie muszą znajdować się w tym samym kraju (w przeciwieństwie do nowego centrum dystrybucji), ale muszą być dostępni w odpowiednich godzinach.

Pamiętaj, że Twoim ostatecznym celem w tej części procesu jest zapewnienie klientom lokalnego klimatu bez względu na to, gdzie się znajdują. Oznacza to szybkie czasy reakcji, które pasują do ich harmonogramów, w tym zarówno wysyłki, jak i serwisu.

Jeśli masz centrum dystrybucyjne w innym kraju, możesz również rozważyć produkcję tam, ale upewnij się, że Twoje produkty spełniają te same wysokie standardy bez względu na to, skąd pochodzą. Chodzi o to, aby oferować ten sam wysoki poziom usług wszystkim klientom na całym świecie.

4. Uważaj na blokady drogowe

Innym powodem otwierania wielu centrów dystrybucji jest uniknięcie pewnych problemów, takich jak dodatkowe koszty dla klientów. Podatki, opłaty celne i inne dodatkowe wydatki, takie jak wysokie koszty wysyłki, mogą po prostu sprawić, że Twoje produkty będą zbyt drogie dla klientów na całym świecie, nawet jeśli są one w rozsądnej cenie.

Tak więc zaletą dystrybucji, a nawet produkcji w innych regionach, aby służyć sąsiednim krajom, jest coś więcej niż tylko krótszy czas wysyłki. Może również zaoszczędzić Twoim klientom dużo pieniędzy.

Jeśli wejdziesz na rynek zagraniczny bez tych przygotowań, możesz się zdziwić, ile dopłacają Twoi nowi klienci, aby kupić Twoje produkty. Doprowadzi to do niezadowolenia, a nawet może spowodować niepowodzenie w próbie ekspansji na nowe rynki globalne.

Rekommenderad:  Meta AI ogłasza wydanie „Grand Teton”: platformy sprzętowej sztucznej inteligencji (AI) nowej generacji na dużą skalę

Przygotowanie się na te koszty z wyprzedzeniem pomoże Ci zrozumieć, jak rozwijać się w sposób, na który zarówno Ty, jak i Twoi klienci możecie sobie pozwolić.

5. Korzystaj z narzędzi lokalnych dla swoich nowych klientów

Media społecznościowe są niezwykle popularne na całym świecie, a ich liczba rośnie z roku na rok. Ale klienci na całym świecie preferują różne platformy i mogą nawet nie mieć dostępu do tych, które znasz.

Na przykład, ponieważ tak wiele platform mediów społecznościowych (np Facebook I YouTube) rozpoczęła się w Stanach Zjednoczonych, łatwo założyć, że są to najpopularniejsze platformy na świecie. Ale to pomyłka. Niektóre kraje nie mają dostępu do tych samych platform, co inne — słynne, Facebook jest zakazany w Chinacha inne kraje czasami nakładają podobną cenzurę.

Jednak nawet jeśli Twoje najbardziej znane platformy mediów społecznościowych nie są zbanowane, po prostu mogą nie być tak popularne w krajach, na które chcesz kierować reklamy. Nowe platformy mają coraz większy zasięg w branży na całym świecie. Digital Marketing Institute ma dobre zestawienie wykorzystania mediów społecznościowych na całym świecie, a także które platformy są najbardziej popularne w jakich krajach.

Aby naprawdę nawiązać kontakt z globalną publicznością, będziesz musiał rozmawiać z ludźmi z całego świata na ich własnych warunkach, a to oznacza korzystanie z tych samych platform, z których oni korzystają.

Istnieją już również duże globalne rynki, które mogą pomóc Ci przekroczyć międzynarodowe granice, wykonując większość pracy za Ciebie. Chociaż nie ma gwarancji, że będzie dostępny w każdym kraju, rynki takie jak Amazon, Rakuten, eBay i inne są popularne na całym świecie. Rozpoczęcie globalnej ekspansji poprzez sprzedaż na tych rynkach przed zainwestowaniem w lokalne centra dystrybucji może być bezpiecznym zakładem.

Możesz nawet szybko i łatwo wprowadzać swoje produkty na światowe rynki z własnej witryny e-commerce, pod warunkiem, że skorzystasz z odpowiedniego prawa Oprogramowanie eCommerce. Na przykład Shift4Shop jest zintegrowany z Amazon i eBay, a także inne platformy handlowe, a możesz dodatkowo rozszerzyć tę funkcję za pomocą aplikacji, takiej jak ChannelUnity. ChannelUnity umożliwia wprowadzanie produktów na wiele rynków na całym świecie przy użyciu tych samych informacji, które już podałeś w sklepie Shift4Shop, i synchronizuje poziomy zapasów, ceny, obrazy i wiele więcej. Zamówienia są importowane do pulpitu nawigacyjnego Shift4Shop i automatycznie aktualizowane po ich zrealizowaniu. Dzięki temu zestawowi narzędzi możesz sprzedawać na wielu platformach handlowych na całym świecie i zarządzać tym wszystkim za pomocą jednego pulpitu nawigacyjnego.

6. Nie próbuj rosnąć szybciej, niż możesz sobie z tym poradzić

W tym artykule kilkakrotnie odnosiliśmy się do „Twojego kraju lub regionu docelowego”. Oczywiście twoim celem jest globalna ekspansja. Jest to jednak ogromne przedsięwzięcie i podobnie jak większość innych dużych zadań, łatwiej jest je podzielić na etapy.

Zawsze bierz pod uwagę zasoby, którymi dysponuje Twoja firma. Skuteczna (i pomyślna) ekspansja na wiele krajów lub regionów jednocześnie może być niemożliwa, zwłaszcza jeśli są one bardzo różne, a tym bardziej, jeśli masz ograniczony personel lub kapitał.

Metodyczne podejście może być najlepsze, aby uniknąć zbytniego rozprzestrzeniania się. Próba przyspieszenia ekspansji na wiele krajów jednocześnie może zniweczyć Twoje ogólne wysiłki. Pamiętaj, że Twoja firma jest na etapie podatności na zagrożenia, gdy wchodzi do nowego kraju, więc musisz upewnić się, że możesz poświęcić odpowiedni czas, uwagę i zasoby na założenie firmy. Próba zbyt agresywnego wkroczenia na nowy rynek może oznaczać, że przeoczysz ważne kroki w budowaniu swojej pozycji na innym nowym rynku, na który właśnie wkroczyłeś.

Tempo, w jakim się rozwijasz, powinno zawsze być wygodne dla Twojego budżetu i personelu. Ale bycie ostrożnym nie oznacza poświęcania wzrostu i zysków. Nadal możesz wskoczyć na rynek międzynarodowy za pośrednictwem dużych rynków, o których wspominaliśmy w poprzedniej wskazówce, jednocześnie pracując nad własną niezależną obecnością na całym świecie. W końcu Twoja firma może być w stanie funkcjonować samodzielnie bez rynków.

Rekommenderad:  Nie bierz tych 6 Skróty z Twoją firmą startową

7. Stwórz dokładny (i powtarzalny) międzynarodowy biznesplan

Planowanie jest kluczem do wszystkiego. Nigdy nie chcesz czuć się niepewnie, co powinieneś zrobić dalej. Nikt nie powinien próbować Otworzyć biznes bez szczegółowego biznesplanu i to samo dotyczy ekspansji globalnej.

Najlepszy międzynarodowy biznesplan uwzględnia zmienne, dzięki czemu może być wystarczająco elastyczny, aby można go było stosować w różnych krajach lub regionach. Nie powinieneś zaczynać od zera dla każdego nowego obszaru docelowego. Powinieneś jednak upewnić się, że podstawowe informacje są zawsze uwzględnione, w tym badania rynku, edukacja kulturalna, analizy wydatków i inne. Możesz zacząć od oryginalnego biznesplanu i wykorzystać informacje zawarte w tym artykule, aby rozszerzyć go na skalę międzynarodową.

Regularnie kontroluj swoje wyniki, nie tylko po to, aby śledzić postępy, ale także, aby zobaczyć, jak dobrze działa Twój plan. Jeśli musisz wprowadzić jakieś poprawki, nie czuj się zobowiązany do trzymania się pierwotnego planu, jeśli coś nie działa. Jednak nie wprowadzaj dużych zmian bez danych do ich kopii zapasowej.

8. Zawsze bądź skalowalny

Dlaczego firmy działają globalnie? Aby zwiększyć liczbę odbiorców. Co oznacza rosnąca liczba odbiorców? Mam nadzieję, że więcej klientów.

Ale posiadanie większej liczby klientów oznacza również, że Twoja infrastruktura, w tym witryna eCommerce, będzie znacznie bardziej obciążona.

Lepiej jest zbudować solidne podstawy na początku, niż walczyć o naprawianie rzeczy, gdy nagle zdasz sobie sprawę, że Twoja infrastruktura nie spełnia swoich zadań. Dlatego powinieneś skupić się na skalowalności eCommerce, co oznacza możliwość wzrostu do dowolnego rozmiaru i obsługi dowolnej ilości ruchu w sieci i sprzedaży.

Niektóre firmy popełniają błąd, zaczynając od oprogramowania, które obsługuje tylko firmy do określonej wielkości, a następnie muszą zmienić platformę, gdy przerosną. To błąd, ponieważ może marnować czas i zasoby oraz powodować okresy, w których witryna zwalnia, a nawet załamuje się pod ciężarem rosnącej liczby odbiorców. To nie koniec świata, ponieważ wiele firm pomyślnie zmienia platformę. Ale jeśli nie zacząłeś od w pełni skalowalnej platformy eCommerce, zawsze lepiej jest to zrobić, zanim spróbujesz dalej się rozwijać, niż gdy zaczniesz mieć problemy.

Shift4Shop to w pełni skalowalna platforma e-commerce, która może obsłużyć firmę dowolnej wielkości, od jednoosobowego startupu po ogromne międzynarodowe przedsiębiorstwo, więc jest to przykład doskonałego wyboru, jeśli chodzi o działalność globalną.

Wniosek

Prowadzenie firmy zawsze stanowi wyzwanie, a globalna ekspansja niesie ze sobą cały zestaw nowych wyzwań. Ale jeśli zrozumiesz, co robisz i przygotujesz plan z wyprzedzeniem, możesz uniknąć pułapek, które mogą spowodować porażkę. Pamiętać:

  • Studiuj rynek międzynarodowy
  • Naucz się wyglądać „lokalnie”
  • Postaw na jakość i satysfakcję
  • Uważaj na blokady dróg
  • Korzystaj z narzędzi lokalnych dla swoich nowych klientów
  • Nie próbuj rosnąć szybciej, niż możesz sobie z tym poradzić
  • Stwórz dokładny (i powtarzalny) międzynarodowy biznesplan
  • Zawsze bądź skalowalny

Jeśli przyjmiesz właściwe podejście i uzbroisz się w wiedzę, stworzysz sytuację korzystną dla siebie i klientów, którym służysz. Twoja firma może osiągnąć sukces, o jakim marzysz, jako globalna firma, która czuje się lokalnie dla Twojej bazy klientów.