Jak przyspieszyć drukarkę i usprawnić proces drukowania

Mimo postępu technologicznego w drukarce nie wprowadzono wielu zmian w porównaniu do tych z ostatniej dekady. Niemniej jednak drukarki nadal odgrywają ważną rolę i stanowią niezbędny element wyposażenia wielu biur. Chociaż może się wydawać, że wszystkie drukarki mają tę samą podstawową funkcję, a zatem działają z tą samą prędkością, w rzeczywistości istnieje wiele czynników, które wpływają na ich wydajność. Oto kilka czynników, które możesz kontrolować, aby zwiększyć wydajność drukowania.

Połączenie internetowe

Drukowanie połączenia internetowego

Sprawdź szybkość Internetu i wyłącz wszelkie pobieranie lub strumienie wideo, które mogą pochłaniać zasoby Twojej sieci. Jeśli obrazy nie są wysyłane z pełną prędkością z komputera do drukarki, szybkość ma wpływ na początku procesu.

Jakość papieru

Posiadanie papieru wysokiej jakości może znacznie zwiększyć szybkość drukowania. Jest tak, ponieważ papier wysokiej jakości ładuje się płynnie i łatwo przepływa przez głowice drukujące. Z drugiej strony papier niskiej jakości stwarza problemy podczas ładowania i drukowania i jest bardziej prawdopodobne, że spowoduje zacięcie w drukarce.

Jakość wydruku

Paleta kolorów tuszu drukarskiego

Jeśli drukujesz dużą liczbę arkuszy do publicznej dystrybucji i ogólnych prac na niższym poziomie, obniżenie jakości wydruku spowoduje szybsze drukowanie. Z drugiej strony, jeśli drukujesz mniej dokumentów w celu prezentacji wizualnej, jakość wydruku powinna być utrzymywana na wysokim poziomie, aby uzyskać możliwie najlepszy wygląd.

Wyczyść starsze wydruki

Pamięć drukarki może być zapchana resztkami starszych zadań drukowania. Są to wydruki, które zostały anulowane lub wstrzymane przed ukończeniem. Poszukaj w kolejce drukowania takich zadań, które nie są już potrzebne, i usuń je na stałe, aby wyczyścić pamięć drukarki i zwiększyć wydajność.

Sprawdzanie funkcji bezpieczeństwa

Przejrzyj ustawienia zabezpieczeń urządzenia, aby upewnić się, że nie zakłócają procesu drukowania. Jeśli drukarka jest odłączona od jakiejkolwiek sieci zewnętrznej i drukujesz dokumenty bezpośrednio z urządzenia, możesz wyłączyć wszelkie programy antywirusowe, które spowalniają drukarkę.

Drukowanie oprogramowania internetowego

Z drugiej strony, jeśli drukujesz przez Internet, nigdy nie wyłączaj całkowicie zapory bezpieczeństwa komputera podczas drukowania, ponieważ wiadomo, że hakerzy kradną dane bezpośrednio z samej drukarki.

Bufor Buforowania

Bufor znajdujący się w drukarce jest punktem środkowym, który służy do zapewnienia stacji oczekiwania na informacje w przypadku jakiegokolwiek opóźnienia w procesie drukowania. W przypadku szybkich urządzeń można całkowicie ominąć bufor, wybierając opcję „Drukuj bezpośrednio do drukarki” na drukarce. Wyeliminuje to jeden z etapów procesu drukowania, a tym samym przyspieszy postępowanie.

Zwiększenie pamięci RAM

Drukowanie napędów pamięci RAM komputera

Ogólnie mówiąc, posiadanie większej ilości pamięci RAM na komputerze pozwala mu wykonywać więcej zadań. Chociaż dodanie pamięci RAM nie przyspiesza działania programów, pozwala na jednoczesne uruchamianie większej liczby programów bez zmniejszania szybkości operacji. Możesz dodać więcej pamięci RAM do swojego urządzenia, aktualizując swoje karty RAM przez profesjonalistę.

Uaktualnij oprogramowanie

Na koniec upewnij się, że używane oprogramowanie drukarki jest aktualne. Z drugiej strony, jeśli sama drukarka, nawet przy pełnej wydajności, działa z mniej niż pożądaną prędkością, być może nadszedł czas, aby uzyskać nowszy model, który działa szybciej.

Wniosek

Posiadanie własnej drukarki może być dobrym sposobem na uniknięcie częstych podróży do drukarni, gdy praca wymaga regularnych wydruków. Wykonując powyższe kroki, możesz upewnić się, że drukarka działa z maksymalną prędkością, nawet po kilku latach eksploatacji.

Źródło zdjęcia: Mike MacKenzie z Flickr

Czy ten artykuł jest przydatny?

Kompletny przewodnik po zakupie sprzętu „class =” responsive-leniwy alignleft

Kompletny przewodnik po zakupie sprzętu

Chcesz nauczyć się wybierać sprzęt do swojego zestawu? Kompletny przewodnik po zakupie sprzętu pokazuje, na co zwrócić uwagę przy zakupie sprzętu.

Zdobądź to teraz! Więcej ebooków »