Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak przyspieszyć wyniki marketingu e-mailowego dzięki inteligentnemu wykonaniu

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak przyspieszyć wyniki marketingu e-mailowego dzięki inteligentnemu wykonaniu

Kampanie e-mailowe mogą przynieść spektakularne rezultaty, jeśli sprytnie podchodzisz do specyfiki kampanii

Wszyscy mamy przykłady złych kampanii e-mail marketingowych. Miałem tylko jednego dziś rano. Bez linków, bez przekonujących wiadomości, bez personalizacji, bez segmentacji listy – po prostu spryskaj i módl się.

Rozumiem, że dla niektórych możliwość kliknięcia przycisku i wysłania 100 000 e-maili jest zbyt atrakcyjna, aby myśleć logicznie. Koszt jest niski, współczynnik konwersji jest niższy, a liczba ludzi, których wkurzysz, wyłączysz i zirytujesz, jest ogromna.

Ludzie i tak to zrobią, bo to łatwe. Ale to nie w porządku. To nie jest najlepszy sposób obsługi poczty e-mail. Obecnie masz o wiele lepsze sposoby wykorzystania poczty e-mail do zwiększania przychodów.

Przyjrzyjmy się niektórym z tych opcji aktualizacji.

Segmentacja

Zamierzamy przejść do personalizacji, ale wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że nie można spersonalizować, jeśli najpierw nie dokona się segmentacji.

Typowa segmentacja obejmuje branżę, rolę, a może nawet wielkość potencjalnego klienta lub klienta. Niektóre firmy patrzą na produkty lub linie usług i dokonują w ten sposób segmentacji. Nie jestem pewien, czy którykolwiek z nich wystarczy, aby zapewnić odpowiednią segmentację potrzebną do dramatycznego podniesienia wyników w górę iw prawo.

Zamiast tego rozważ większą segmentację psychograficzną, aby e-maile mogły być dostosowywane według problemu, wyzwania lub możliwości.

To tak naprawdę oznacza tworzenie bardziej szczegółowych rekordów projektów potencjalnych klientów w Twoim CRM lub tworzenie bardziej szczegółowych i wąskich list w Twoim CRM. Oba te zadania powinny być bardzo łatwe do wykonania.

Zamiast trzech lub czterech list możesz mieć 15 lub 16 list. Możesz też mieć bardziej zdefiniowane i szczegółowe pola w rekordach kontaktów potencjalnego klienta/klienta, które umożliwiają filtrowanie niektórych z tych bardziej zaawansowanych koncepcji segmentacji.

Kiedy już opracujesz strategię segmentacji i upewnisz się, że Twoja baza danych jest czysta i zgodna, pamiętaj, że CASL i RODO oznaczają, że nie możesz już po prostu wysyłać e-maili do kogo chcesz. Musisz albo uzyskać ich pozwolenie, albo dać im możliwość udzielenia ci tego pozwolenia.

Porozmawiajmy o tym, jak spersonalizować e-maile, aby poprawić wydajność.

Rekommenderad:  Jak uczynić swoją witrynę WordPress bardziej dostępną

Personalizacja

To znacznie więcej niż „Hej, Mike!” Chodzi o coś więcej niż dodanie nazwy firmy do treści wiadomości e-mail lub imienia potencjalnego klienta w temacie.

Mówimy o przejściu od podejścia marketingowego jeden-do-wielu do podejścia prawie jeden-do-jednego, w którym prawie każdy e-mail jest spersonalizowany i spersonalizowany znacznie bardziej niż w przeszłości.

Wątpisz, że ilość personalizacji poprawia wyniki? Sprawdź te statystyki:

  • 82% marketerów zgłosiło wzrost współczynnika otwarć dzięki personalizacji e-maili, a 75% uważa, że ​​zwiększa to współczynniki klikalności (raport Adestra / IDM State of Digital Personalizacja)
  • Wskaźnik otwarć dla e-maili ze spersonalizowaną wiadomością wyniósł 18.8% w porównaniu z 13.1% bez personalizacji (Statista)
  • 74% marketerów stwierdziło, że ukierunkowane wiadomości i personalizacja e-maili poprawiają wskaźniki zaangażowania klientów (Econsultancy)
  • Spersonalizowane e-maile zapewniają 6x wyższe stawki transakcyjne (Experian)
  • Spersonalizowany e-mail marketing generuje średni zwrot z inwestycji na poziomie 122% (eMarketer)

O jakiej personalizacji mówimy? Konkretnie im więcej, tym lepiej. Możesz spersonalizować przekaz, elementy wizualne lub obrazy, ofertę, temat, podpis, a nawet czas dostawy (więcej o tym później).

Większość narzędzi do e-mail marketingu (i wszystkie zaawansowane produkty oprogramowania do e-mail marketingu) zapewnia rozszerzony dostęp do tokenów personalizacji, które sprawiają, że tworzenie wysoce ukierunkowanej, indywidualnej wiadomości e-mail z określonymi wiadomościami, obrazami i ofertami jest najlepszym sposobem na osiągnięcie celu. marketingu e-mailowego.

Tak, jest to o wiele bardziej skomplikowane i wymaga znacznie większej liczby wersji pojedynczej kampanii e-mailowej, i tak, konfiguracja techniczna jest bardziej skomplikowana. Ale jeśli wskaźniki odpowiedzi i wskaźniki przedstawione w powyższych statystykach są prawdziwe, tworzenie tych zaawansowanych kampanii zarządzanych za pomocą zaawansowanego oprogramowania jest warte każdego grosza.

Wiadomości

Przesyłanie wiadomości jest zdecydowanie największą słabością e-mail marketingu. Wygląda na to, że ludzie nie przejmują się przekazem i po prostu szukają szablonów do wykorzystania w oparciu o najlepsze praktyki w innych firmach. Duży błąd.

Im bardziej destrukcyjna, emocjonalna i przekonująca kopia wiadomości e-mail ORAZ im bardziej spersonalizowana jest wiadomość, tym wyższe będą WSZYSTKIE wskaźniki Twojej kampanii e-mailowej z czasem.

Jest to krytyczny, niepodlegający negocjacjom element pracy e-mail marketingu, którą wykonujemy z klientami. Tak, musimy popracować nad przesłaniem. Tak, musimy napisać kopię na e-mail. Tak, aby to zrobić, musisz w nas zainwestować.

Rekommenderad:  Torchbearers Inc. – zobacz pierwszy odcinek serialu Talk z Harshem Jainem i Abhinavem Bindrą

Zazwyczaj różnica między strategicznie przygotowanymi, dobrze zaprojektowanymi wiadomościami a gównem, które większość z nas widzi dzisiaj w swojej skrzynce odbiorczej, wynosi od 2 do 10 razy ulepszeń. Na przykład, jeśli otrzymujesz 2% współczynnika klikalności Twoich e-maili, który może wygenerować ulepszona wiadomość 4%, czyli dwukrotnie więcej kliknięć.

Ale ten sam e-mail może przynieść poprawę klikalności nawet o 20%, czyli 10-krotnie większą niż oryginał 2% współczynnika klikalności. Jest to ogromne, gdy mówimy o generowaniu leadów i tworzeniu nowych możliwości sprzedaży.

Inteligencja

Marketing e-mailowy zdecydowanie staje się mądrzejszy dzięki zastosowaniu technologii. Weź Seventh Sense, jednego z naszych partnerów technologicznych i naszego preferowanego partnera w zakresie zaawansowanej technologii i taktyki poczty e-mail.

Pozwolą Ci przenieść marketing e-mailowy na wyższy poziom, dostarczając narzędzia, które pomogą Ci zoptymalizować czas wysyłki. Dostosowując czas wysyłania, możesz wysyłać e-maile zawsze wtedy, gdy Twoi potencjalni klienci najprawdopodobniej je otworzą, nawet jeśli jest to sobota o godz. 1 jestem

Pomogą Ci mierzyć liczbę wysyłek e-maili, zwiększając dostarczalność i umożliwiając wstrzymywanie kampanii i wprowadzanie zmian w obciążeniu systemów, call center i zespołów sprzedaży, jeśli to konieczne.

Seventh Sense i inne podobne oprogramowanie do obsługi poczty e-mail pomagają zwiększyć ogólną dostarczalność wiadomości e-mail, ponieważ wraz ze wzrostem zaangażowania poprawia się również Twoja reputacja nadawcy u głównych dostawców poczty e-mail, co zwiększa wskaźniki dostarczalności.

Nie każdy chce otrzymywać e-maile w ten sam sposób i z tą samą częstotliwością. Pozwalając potencjalnym i klientom automatycznie korzystać z segmentacji opartej na zaangażowaniu, możesz łatwo wysyłać wiadomości e-mail do klientów z preferowaną przez nich częstotliwością.

Wszystkie te ulepszenia mają duży wpływ na ogólne wskaźniki wydajności, takie jak zwiększenie współczynnika zamknięcia, skrócenie cyklu sprzedaży i poprawa jakości leadów przekazywanych z marketingu do sprzedaży.

Wysiłki optymalizacyjne

Od lat budujemy optymalizację wydajności witryny, rankingów w wyszukiwarkach, konwersji i wydajności treści, a teraz włączamy optymalizację e-mail marketingu do wszystkich naszych działań z klientami.

Oznacza to comiesięczną pracę nad poprawą skuteczności wskaźników kampanii. Oznacza to używanie narzędzi i technik, które omówiliśmy tutaj w systematyczny sposób.

Oceniamy, co działa, sprawdzamy, co nie działa, tworzymy ulepszenia, testujemy te ulepszenia, oceniamy nową wydajność, porównujemy ją ze starymi testami porównawczymi, a następnie podejmujemy decyzje na podstawie tych spostrzeżeń.

Rekommenderad:  Jak interaktywne treści mogą wykorzystać Twoją strategię SEO

Ten proces musi przebiegać cyklicznie z miesiąca na miesiąc i powinieneś spodziewać się niewielkiego wzrostu wydajności każdego miesiąca.

Marketing e-mailowy nie zniknie, więc czas zacząć stawać się mądrzejszy, używać oprogramowania do jego optymalizacji i zwiększania wartości dla odbiorców.

Oto kilka punktów danych, aby udowodnić naszą rację:

  • „E-mail jest trzecim najbardziej wpływowym źródłem informacji dla odbiorców B2B, za rekomendacjami kolegów i liderami branży” (WordStream)
  • Od 2017 roku są 3.7 miliard użytkowników poczty e-mail na całym świecie, a liczba ta ma wzrosnąć 4.1 miliard użytkowników do 2021 r. (Statista)
  • „Mobilna poczta e-mail będzie stanowić od 22% do 77% procent otwieranych wiadomości e-mail, w zależności od grupy docelowej” (EmailMonday)
  • Segmentacja list e-mailowych i spersonalizowane wiadomości e-mail były najskuteczniejszymi strategiami e-mailowymi w 2017 r. (DMA)
  • Dodawanie filmów do wiadomości e-mail może zwiększyć współczynnik klikalności o 300% (MarTech Advisor)

Nadszedł czas, aby podwoić marketing e-mailowy, ale rób to w sposób wnikliwy, wykształcony i oparty na danych. Weź niektóre z powyższych sugestii i zacznij stosować je w swoich e-mailowych kampaniach marketingowych i obserwuj, jak współczynniki klikalności, współczynniki otwarć i możliwości sprzedaży przesuwają się w górę iw prawo.

Zacznij już dziś Wskazówka — Zaczęliśmy dostrzegać większą poprawę wyników kampanii e-mailowych, ponieważ zaczęliśmy stosować niektóre koncepcje technologii i zaawansowanych usług w działaniach marketingu e-mailowego klientów. Zaawansowana segmentacja, personalizacja i zastosowanie inteligentnych narzędzi do wysyłania, takich jak Seventh Sense, poprawiły wyniki dla nas i naszych klientów. To sygnał, aby zacząć patrzeć na swoje kampanie e-mail marketingowe jako na możliwości optymalizacji. Jakie ulepszenia lub ulepszenia należy dodać? Jakie narzędzia lub oprogramowanie poprawiłyby współczynniki otwarć i klikalności? Jak zachęcić więcej potencjalnych klientów do interakcji z Twoimi e-mailami? Jak możesz zwiększyć nowe przychody, ulepszając e-mail marketing? Dzisiaj możemy zrobić więcej niż kiedykolwiek wcześniej za pomocą poczty e-mail, zmieniając ten i tak już bardzo wydajny kanał informacyjny w wysoce wydajny kanał generowania przychodów.

Kwadrat 2 Marketing – przychody są uzyskiwane dzięki doświadczeniom, metodologii i spostrzeżeniom!

Table of Contents