Jak przywrócić iPhone'a z kopii zapasowej na komputerze Mac

Chociaż wykonanie pełnej kopii zapasowej iPhone'a na Macu jest dobrym sposobem na ochronę swojej daty, musisz także znać kroki przywracania iPhone'a z kopii zapasowej na Macu, ilekroć nadejdzie odpowiedni czas.

Przywróć iPhone'a z kopii zapasowej na komputerze Mac

Ogólnie rzecz biorąc, większość użytkowników uważa, że ​​trzeba przywrócić iPhone'a z kopii zapasowej na Macu, odzyskać utracone dane, przenieść dane ze starego na nowy iPhone i odzyskać iPhone'a z trudnych do naprawienia problemów.

Jeśli wcześniej wykonałeś kopię zapasową iPhone'a na komputerze Mac, możesz odzyskać utracone kontakty, utracone zdjęcia i dane, przywracając iPhone'a z tej kopii zapasowej dostępnej na komputerze Mac.

Przełączając się na nowego iPhone'a, możesz przenieść dane z aktualnego na nowego iPhone'a, najpierw wykonując kopię zapasową bieżącego iPhone'a na komputerze Mac i używając tej kopii zapasowej, aby przywrócić nowego iPhone'a.

W przypadku usterkowego i trudnego do naprawienia urządzenia możesz przywrócić ustawienia fabryczne iPhone'a na Macu i skonfigurować urządzenie jako Nowy iPhone.

Przejdźmy zatem do kroków Przywracanie iPhone'a z kopii zapasowej na Macu oraz kroków do przywracania ustawień fabrycznych iPhone'a na Macu.

1. Przywróć iPhone'a z kopii zapasowej na komputerze Mac

Jeśli wcześniej wykonałeś kopię zapasową iPhone'a na Macu, możesz wykonać poniższe kroki, aby Przywrócić iPhone'a z kopii zapasowej na Macu.

Jak wspomniano powyżej, przywracanie iPhone'a z kopii zapasowej na komputerze Mac jest przydatne w odzyskiwaniu utraconych danych / kontaktów i przenoszeniu danych ze starego na nowy iPhone.

Note: Musisz wyłączyć opcję Znajdź mój iPhone, aby móc przywrócić iPhone'a z kopii zapasowej na komputerze Mac.

1. Połącz iPhone do portu USB w Komputer Złącze Lightning na USB.

2. Odblokuj iPhone'a, wprowadzając ekran blokady Kod dostępu.

3. Następnie kliknij Ikona Findera znajduje się na pasku zadań na komputerze Mac.

Ikona Findera na komputerze Mac

3. Na ekranie Findera wybierz swój iPhone w lewym okienku. W prawym okienku przewiń w dół do sekcji „Kopie zapasowe” i kliknij Przywróć kopię zapasową przycisk.

Przywróć iPhone'a z kopii zapasowej na komputerze Mac

5. W wyskakującym okienku wybierz Kopia zapasowa iPhone'a z którego chcesz przywrócić iPhone'a i kliknij Przywróć przycisk.

Wybierz opcję Kopia zapasowa, aby przywrócić iPhone'a na komputerze Mac

Note: W przypadku zaszyfrowania pliku kopii zapasowej iPhone'a na komputerze Mac konieczne będzie także podanie hasła w celu uzyskania dostępu do zaszyfrowanego pliku.

Wprowadź hasło zaszyfrowanej kopii zapasowej

6. Oczekiwanie na przywrócenie iPhone'a przy użyciu daty dostępnej w wybranym pliku kopii zapasowej iPhone'a znajdującym się na komputerze Mac.

2. Przywracanie ustawień fabrycznych iPhone'a na Macu

Jeśli trudno jest rozwiązać problemy na telefonie iPhone, jedynym rozwiązaniem jest przywrócenie ustawień fabrycznych iPhone'a.

1. Połącz iPhone do portu USB w Komputer Złącze Lightning na USB.

2. Odblokuj iPhone'a, wprowadzając kod blokady ekranu.

3. Następnie kliknij Ikona Findera znajduje się w dolnym pasku menu na komputerze Mac.

Ikona Findera na komputerze Mac

4. Na ekranie Findera wybierz swój iPhone w lewym okienku. W prawym okienku kliknij Przywróć iPhone'a przycisk znajdujący się w sekcji „Oprogramowanie”.

Przywróć iPhone'a do domyślnych ustawień fabrycznych na komputerze Mac

5. W wyskakującym okienku potwierdzenia kliknij Przywróć Potwierdzam

Resetowanie iPhone'a do ustawień fabrycznych na komputerze Mac

6. Po przywróceniu iPhone'a do domyślnych ustawień fabrycznych uruchomi się ponownie z ekranem „Hello”.

7. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby skonfigurować iPhone'a jako nowe urządzenie. Jeśli masz poprzednią kopię zapasową iPhone'a (wykonaną, gdy działała dobrze), możesz przywrócić iPhone'a za pomocą kopii zapasowej.

Po skonfigurowaniu urządzenia powinieneś znaleźć wolne od usterek, które uniemożliwiały jego normalne działanie.