Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak przywrócić usunięte SMS-y / wiadomości tekstowe na iPhonie, Androidzie i amp; Windows Telefon

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak przywrócić usunięte SMS-y / wiadomości tekstowe na iPhonie, Androidzie i amp; Windows Telefon

Możliwość wysyłania wiadomości za pomocą naszego smartphones odgrywa w naszym życiu ogromne znaczenie. Dzięki wiadomościom możemy komunikować się ze znajomymi i rodziną w sposób łatwiejszy niż klasyczne połączenie głosowe, zwłaszcza gdy jesteśmy w miejscu, w którym nie możemy rozmawiać. W związku z tym, gdy usuniemy wszystkie stare wiadomości, a później zorientujemy się, że niektóre z nich rzeczywiście są nam potrzebne, możemy znaleźć się w bardzo skomplikowanej sytuacji.

Istnieje wiele przyczyn, które mogą doprowadzić do tego niefortunnego zdarzenia, jak ataki wirusów, awarie oprogramowania i sprzętu, a nawet sytuacja, gdy przez pomyłkę wyczyścisz ważne wiadomości tekstowe. Dlatego zebraliśmy dla Ciebie kilka rozwiązań, które możesz wypróbować odzyskać wiadomości tekstowektóry powinien działać na każdym iPhonie, Androidzie lub Windows Telefon.

Jak przywrócić usunięte wiadomości tekstowe

Użytkownicy mają kilka sposobów na przywrócenie usuniętych lub utraconych wiadomości tekstowych ze swojego smartfona, jeśli jest to system Android, iOS lub Windows Urządzenie telefoniczne. Każdy smartfon ma swoje triki, a tutaj odkryjesz niektóre z nich, w tym, które aplikacje i jakie przewodniki są dla Ciebie odpowiednie, niezależnie od systemu operacyjnego Twojego urządzenia.

Na Androidzie

System operacyjny Android przechowuje wszystkie wiadomości tekstowe bezpośrednio w pamięci wewnętrznej smartfona, więc jeśli ktoś usunie jedną z nich, zostanie ona całkowicie utracona. Chociaż istnieje kilka rozwiązań, które pozwalają je przywrócić, a większość z nich wymaga instalacji różnych aplikacji. W kolejnych wierszach przedstawimy niektóre z tych aplikacji, które mogą uratować życie.

Kopia zapasowa SMS-ów +

Kopia zapasowa SMS-ów + to oprogramowanie, które może poprawić Twój dzień, jeśli przypadkowo usuniesz ważne wiadomości tekstowe. Aplikacja łączy się z Twoim kontem Gmail i automatycznie tworzy dwa nowe foldery na kopię zapasową wiadomości SMS i historii połączeń.

W zależności od ustawień aplikacja może wysyłać wszystkie Twoje SMS-y na zdefiniowane konto Google wraz z historią wykonanych, odebranych i nieodebranych połączeń. Jest także w stanie przywrócić wiadomości bezpośrednio na Twój telefon, więc nie czekaj dłużej i pobierz je za darmo Google Play Store.

Kopia zapasowa i przywracanie SMS-ów

Kopia zapasowa i przywracanie SMS-ów to bardzo łatwa w użyciu aplikacja, która tworzy kopie zapasowe wiadomości tekstowych i przywraca je, kiedy tylko chcesz. Aplikacja zapisuje wszystkie wiadomości w formacie XML i pozwala użytkownikom wysyłać je e-mailem bezpośrednio za pośrednictwem aplikacji. Ponadto ma możliwość tworzenia kopii zapasowych niektórych rozmów, dzięki czemu zapisane zostaną tylko ważne wiadomości.

Bardzo fajną funkcją jest ta, która pozwala użytkownikom ustawić aplikację tak, aby automatycznie tworzyła kopię zapasową wiadomości codziennie o określonej godzinie lub przy każdym uruchomieniu smartfona. Proces jest bardzo prosty, a użytkownicy muszą uzyskać dostęp do aplikacji i wybrać sekcję „Kopia zapasowa”. Następnie muszą wybrać nazwę i folder docelowy swojego pliku. Aby przywrócić jeden z nich, użytkownicy muszą wykonać proste kroki z sekcji „Przywróć” aplikacji.

Jeśli jesteś zainteresowany korzystaniem z tej aplikacji, przejdź do poniższych połączyć i pobierz bezpłatną wersję zawierającą reklamy lub przejdź Tutaj aby pobrać płatną wersję bez reklam za ‎$20,49.

Na iPhonie

Wspaniałą rzeczą w urządzeniach iOS jest to, że pozwalają użytkownikom zsynchronizować wszystkie dane ze starego iPhone’a z urządzeniem nowej generacji w ciągu kilku minut. Proces ten w całości odbywa się za pomocą Appleaplikacji iTunes, która przechowuje wszystkie ważne dane (kontakty, notatki, kalendarze, wiadomości tekstowe, ustawienia i rolki z aparatu) za każdym razem, gdy podłączasz smartfon do komputera.

Jeśli więc przez pomyłkę usuniesz część wiadomości tekstowych, nie wszystko stracone, ponieważ możesz mieć szansę na ich odzyskanie. Note aby to zadziałało, utracone wiadomości musiały znajdować się na urządzeniu w momencie ostatniej synchronizacji.

Poniższy prosty przewodnik pomoże Ci w tym procesie:

  1. Przede wszystkim musisz uniemożliwić automatyczną synchronizację programu na czas podłączenia iPhone’a z usuniętymi wiadomościami. Aby to zrobić, przejdź do iTunes, wybierz „Preferencje” i kliknij swoje urządzenie, które można znaleźć w sekcji „Urządzenia”. Tam zaznacz opcję „Zapobiegaj automatycznej synchronizacji iPodów, iPhone’ów i iPadów”. opcja.
  2. Następnie podłącz iPhone’a do komputera kablem USB. Urządzenie powinno pojawić się na liście urządzeń iTunes w ciągu kilku sekund.
  3. Przejdź do „Plik” i znajdź swój smartfon w „Urządzeniach”.
  4. Na koniec wystarczy kliknąć „Przywróć kopię zapasową” i poczekać na zakończenie procesu przywracania.

Innym sposobem, aby temu zapobiec, jest niestety wykonanie kopii zapasowej wszystkiego w iCloud i przywrócenie, gdy coś zostanie przypadkowo usunięte. Aby to zrobić, użytkownicy muszą przejść do sekcji „iCloud” w „Ustawieniach” i uzyskać dostęp do „Przechowywanie i kopia zapasowa”. Tam muszą zaznaczyć opcję „Kopia zapasowa iCloud” i to wszystko.

Ilekroć będą chcieli przywrócić wiadomość tekstową, będą mieli tę kopię zapasową zapisaną na swoim koncie iCloud. Przed rozpoczęciem procesu przywracania użytkownicy muszą ponownie przejść do ustawień iCloud i odznaczyć opcję „Wiadomości tekstowe”, nawet jeśli brzmi to szalenie, co zrozumiesz w poniższych wierszach. Pojawi się wyskakujące okienko, w którym wybierz „Zachowaj na moim iPhonie”.

Następnie przejdź ponownie do „Wiadomości tekstowe” i dotknij „Scal”. Po kilku minutach usunięte wiadomości powinny pojawić się ponownie, wymieszane z rzeczywistymi wiadomościami, które nie zostały zapisane w iCloud.

Wondershare

Możesz także rzucić okiem na następującą aplikację, która jest pomocna zarówno dla użytkowników Androida, jak i iOS. Aplikacja nazywa się Wondershare Dr.Fonei jest to program, który może znaleźć utracone lub usunięte dane na urządzeniu z systemem Android/iOS. Wystarczy, że użytkownik podłączy swój smartfon do komputera za pomocą kabla USB i rozpocznie skanowanie w poszukiwaniu utraconego tekstu.

Przed zakupem oprogramowania dla 49,95 dolarów USD (wersja na Androida) lub 69,95 dolarów (wersja na iOS), sugerujemy wypróbować bezpłatną wersję próbną, aby sprawdzić, czy program odpowiada Twoim potrzebom. Note że smartfon z Androidem musi mieć włączone „debugowanie USB”, natomiast iPhone’y muszą być w trybie DFU (z wyjątkiem iPhone’a 5 i 4S), aby móc przeprowadzić cały proces.

NA Windows Telefon

The Windows Telefon może nie być najczęściej używanym systemem operacyjnym, jeśli chodzi o smartphones, ale ma swoje, zasłużone miejsce na rynku. Jeśli usunąłeś ważną wiadomość tekstową ze swojego urządzenia, nie rozpaczaj, ponieważ istnieje kilka sposobów na jej przywrócenie.

Użytkownicy urządzeń działających na starym Windows mobilny 6 rozwiązanie mają w zasięgu ręki. Ta konkretna wersja dobrze znanego systemu operacyjnego ma ogromną przewagę nad innymi, ponieważ gdy użytkownik usunie wiadomość tekstową, tak naprawdę nie znika ona, ale jest przenoszona do innego folderu. Jeśli więc przypadkowo usunąłeś wiadomości tekstowe, postępuj zgodnie z poniższym prostym przewodnikiem, a wszystko będzie dobrze:

  1. Przede wszystkim znajdź i uzyskaj dostęp do sekcji wiadomości tekstowych, która zwykle jest reprezentowana przez kopertę.
  2. Po drugie, naciśnij przycisk „Menu” i wybierz „Foldery”.
  3. Pojawi się lista wszystkich dostępnych folderów i naciśnij opcję „Usunięte elementy”.
  4. Znajdź odpowiednią wiadomość tekstową, a następnie kliknij „Menu” i „Przenieś”.
  5. Wybierz „Skrzynka odbiorcza” lub folder, do którego chcesz ją przenieść, a wiadomość zostanie automatycznie przesłana do tej konkretnej skrzynki.

Niestety, Do Windows Telefon 7 I 8, nie ma rozwiązań przywracających wiadomości tekstowe. Kiedy zostaną usunięte, znikają na zawsze. Jedyne, co możesz zrobić, to przywrócić najnowszą kopię zapasową, która musi być wcześniejsza niż data przypadkowego usunięcia wiadomości tekstowych. W przeciwnym razie masz ręce związane.

Przejdź więc do „Ustawień” i wybierz „Kopia zapasowa”, aby zobaczyć, kiedy została wykonana ostatnia kopia zapasowa i jeśli jest korzystna, zresetuj smartfon. Po zakończeniu procesu użyj tego samego adresu e-mail, aby zalogować się na swoje konto, a zostaniesz zapytany, czy chcesz przywrócić najnowszą kopię zapasową, kliknij „Tak”, a wszystkie wiadomości, kontakty, dzienniki połączeń, a nawet sieci społecznościowe zostaną przywrócone .