Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak przywrócić usunięte wiadomości na Androidzie i iOS

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak przywrócić usunięte wiadomości na Androidzie i iOS

Czy kiedykolwiek przypadkowo usunąłeś niektóre wiadomości ze swojego smartfona? Zostawiłeś telefon dziecku lub innej osobie, która przez pomyłkę usunęła nieprawidłowe SMS-y? Nie musisz się martwić, że nie będziesz w stanie ich odzyskać, ponieważ istnieje pewna nadzieja zarówno dla urządzeń z systemem iOS, jak i Android.

Aplikacja na iOS działa na iPhone’ach, iPadach i iPodach Touch, więc nie musisz instalować osobnej wersji dla każdego urządzenia. Po pobraniu aplikacji odpowiedniej dla używanego systemu operacyjnego wystarczy wykonać poniższe czynności.

Odzyskiwanie danych iPhone’a na iOS

Jeśli utworzyłeś kopię zapasową w iCloud lub niedawno podłączyłeś urządzenie do komputera, przywrócenie wszystkich danych z iTunes lub chmury powinno być możliwe. Jednak w wielu sytuacjach nie mamy czasu na wykonanie ostatniej kopii zapasowej, która pozwoli nam odzyskać wiadomości, które właśnie zostały usunięte kilka minut temu. Właśnie wtedy potrzebujemy aplikacji, takiej jak Odzyskiwanie danych iPhone’a.

Aby odzyskać SMS-y na iPhonie lub iPadzie, wykonaj poniższe czynności:

 1. Pobierz pakiet na iOS za 69,95 USD Tutaja następnie zainstaluj go na swoim komputerze – działa Windows XP i Vista, 7, 8 I 8.1ale możesz go także używać na komputerze Mac (Mac OS X 10.6/10.7/10.8 lub 10.9); istnieje również bezpłatny okres próbny, z którego możesz skorzystać, jeśli po raz pierwszy potrzebujesz tego rodzaju wsparcia.
 2. Podłącz wybrane urządzenie do komputera, a oprogramowanie uruchomi się automatycznie; naciśnij przycisk Rozpocznij skanowanie, aby rozpocząć wyszukiwanie wiadomości tekstowych, kontaktów, zdjęć i innych plików, które mogły zostać usunięte.
 3. Zaraz po naciśnięciu klawisza skanowania pamiętaj o wejściu w tryb DFU – można tego dokonać naciskając i przytrzymując przez 10 sekund klawisze Power i Home na telefonie lub tablecie; następnie zwolnij przycisk zasilania, ale trzymaj przycisk Home przez kolejne 10 sekund; oprogramowanie automatycznie poinformuje Cię, kiedy skończysz.
 4. Otrzymasz dostęp do treści, które zostaną podzielone na: zdjęcia i filmy, wiadomości i rejestr połączeń, notatki i inne; możesz wyświetlić podgląd każdego z nich na wypadek, gdybyś szukał konkretnego pliku do odzyskania, a kiedy już zdecydujesz, co chcesz odzyskać, zaznacz/odznacz pole po lewej stronie i naciśnij przycisk Odzyskaj na panelu prawy dolny róg ekranu.
 5. Jeśli chcesz odzyskać wszystkie pliki, możesz po prostu kliknąć bezpośrednio klawisz Odzyskaj, ponieważ wszystkie pliki zostaną automatycznie wybrane przez samo oprogramowanie.

Jeśli ostatnio korzystałeś iTunes, być może uda Ci się odzyskać potrzebne pliki, wybierając najnowszy plik kopii zapasowej z tego oprogramowania. Aby skorzystać z tej metody, należy wykonać następujące czynności:

 1. Podłącz urządzenie do komputera kablem USB i poczekaj, aż oprogramowanie iTunes uruchomi się samoczynnie.
 2. Przejdź do sekcji kopii zapasowych w iTunes i wybierz najnowszy utworzony plik, a następnie kliknij go, aby wyświetlić podgląd szczegółów.
 3. Sprawdzając zawartość, możesz zaznaczyć lub odznaczyć niektóre pliki w tej kopii zapasowej, aby mieć pewność, że otrzymujesz potrzebne dokumenty.
 4. Po zakończeniu kliknij przycisk Odzyskaj, aby zsynchronizować pliki między kopią zapasową w iTunes a telefonem lub tabletem.

Jeśli aktywowałeś iCloud, powinieneś także mieć możliwość przywrócenia usuniętych SMS-ów, łącząc się ze swoim kontem na tej stronie internetowej. Postępuj zgodnie z instrukcjami wskazanymi na stronie internetowej:

 1. Połącz się z witryna iCloud i zaloguj się.
 2. Po zalogowaniu będziesz mógł zobaczyć listę wszystkich plików kopii zapasowych dostępnych w iCloud; pobierz je na swój komputer, aby zobaczyć szczegóły.
 3. Otwórz każdy plik i sprawdź, czy zgubiłeś konkretne wiadomości.
 4. Podłącz urządzenie do komputera w celu przesłania wybranych dokumentów.

Odzyskiwanie danych Androida dla Androida

Podobnie jak ma to miejsce w przypadku iPhone’ów, tak i na Androida dostępne są różne aplikacje. Jeśli chodzi o odzyskanie utraconych plików, możesz wybierać pomiędzy aplikacjami takimi jak Kvisoft Data Recovery, Odzyskiwanie danych Androida i wiele innych.

Zalecamy korzystanie z Dr. Fone, znanego również jako Odzyskiwanie danych Androida. Opinie klientów udowodniły, że jest to narzędzie godne zaufania, które niezawodnie znajduje ostatnio usunięte pliki. Aby rozpocząć korzystanie z tej aplikacji, należy postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami:

 1. Pobierz oprogramowanie za 49,95 USD ze strony ta strona internetowa lub wypróbuj wersję próbną; jeśli to nie zadziała, pieniądze zostaną odesłane w ciągu 30 dni, więc nie ma powodu do zmartwień; narzędzie współpracuje Windows 7 I 8a także Vista i XP, natomiast wersja Mac jest odpowiednia dla Mac OS X 10.7 – 10.9.
 2. Po zainstalowaniu programu uruchom go i podłącz urządzenie do komputera.
 3. Program poprowadzi Cię do kolejnego kroku, informując o konieczności włączenia debugowania USB – można to zrobić wchodząc w Ustawienia >> Aplikacje/Opcje programistyczne/Informacje o telefonie (w zależności od wersji systemu operacyjnego) >> Debugowanie USB; upewnij się, że ta opcja jest zaznaczona na Twoim tablecie lub telefonie i kliknij Dalej.
 4. Poczekaj, aż program wykryje Twoje urządzenie – po wykonaniu tej czynności na ekranie zostanie wyświetlony typ i marka telefonu/tabletu z systemem Android; będziesz wtedy mógł kliknąć klawisz Start pod logo Androida.
 5. Program rozpocznie skanowanie w poszukiwaniu wiadomości tekstowych, kontaktów, plików multimedialnych i innych; będziesz musiał kliknąć Zezwól, gdy na podłączonym urządzeniu pojawi się komunikat.
 6. Nowo znalezione pliki zostaną wyświetlone w nowym oknie na komputerze; możesz następnie wyświetlić podgląd i wybrać te, które chcesz przywrócić.
 7. Kliknij Odzyskaj, aby zapisać wszystkie pliki lub odznacz te, których nie potrzebujesz, a następnie kliknij przycisk Odzyskaj po prawej stronie ekranu.

Jeśli utworzyłeś kopię zapasową na Chmura Google, być może uda Ci się pobrać żądane informacje, łącząc się ze swoim kontem. Aby sprawdzić czy opcja ta została aktywowana należy wykonać następujące czynności:

 1. Przejdź do folderu Ustawienia w menu głównym i wybierz opcję Kopia zapasowa i resetowanie
 2. Upewnij się, że opcja Automatyczne przywracanie została zaznaczona
 3. Kliknij opcję Utwórz kopię zapasową mojego konta i wybierz jedną z wyświetlonych opcji

Jeśli ta opcja nie została aktywowana i nie utworzyłeś ostatniej kopii zapasowej za pomocą aplikacji lub podłączając urządzenie do komputera PC, Mac, komputera stacjonarnego lub zewnętrznego dysku twardego, jedyną opcją, jaką masz, jest skorzystanie z powyższych instrukcji aplikację do odzyskiwania danych Androida. Ten jest łatwy w użyciu i zawiera samouczki, które poprowadzą Cię przez kolejne kroki.

Table of Contents