Jak przywrócić utraconą sesję Chrome

Jak przywrócić utraconą sesję Chrome 1

Utrata sesji przeglądarki Google Chrome może być denerwująca, zwłaszcza jeśli po ponownym uruchomieniu Twoja windows i przypięte karty nie otwierają się ponownie. Nie wracają, nie oznacza to jednak, że są zagubieni na zawsze – nadal możesz je odzyskać.

Istnieje kilka sposobów przywracania kart i sesji po ich zamknięciu lub zakończeniu. Oto jak:

    Przywróć z historii

Aby znaleźć pojedyncze zamknięte karty, możesz przejść do strony Historia. Zakładając, że nie przeglądałeś w trybie incognito, w tym miejscu możesz znaleźć strony, które ostatnio odwiedziłeś. Kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu okna i przejdź do Historii.

Jak przywrócić utraconą sesję Chrome 2Opcja historii w menu

Tutaj możesz zobaczyć strony, które odwiedziłeś. Kliknięcie jednego z nich otworzy tę stronę w nowej karcie. Możesz nawet uzyskać dostęp do kart z innych urządzeń, zakładając, że zalogowałeś się na tym samym koncie.

Jak przywrócić utraconą sesję Chrome 3Strona historii zawierająca historię przeglądarki

    Przywróć za pomocą skrótu klawiaturowego

Inną opcją odzyskania zagubionych kart Chrome jest skorzystanie ze skrótu klawiaturowego Ctrl-Shift-T. Jeśli chcesz osiągnąć ten sam wynik, możesz także kliknąć prawym przyciskiem myszy puste miejsce obok karty u góry w oknie (nie bezpośrednio na karcie) i wybrać opcję Otwórz ponownie zamknięte okno.

Jak przywrócić utraconą sesję Chrome 4Ponowne otwieranie stron za pomocą górnego paska menu

Zarówno skrót, jak i kliknięcie odpowiedniej opcji ponownie otworzą ostatnie zamknięte okno – pamiętaj jednak, że może to nie działać w zależności od sposobu zakończenia ostatniej sesji i tego, jak dawno się zakończyła.

    Przywróć całą sesję

Również w sekcji Historia w menu w prawym górnym rogu można znaleźć opcję z etykietą Niedawno zamknięte karty. Będzie miał wskaźnik tego, ile kart zostało ostatnio zamkniętych – kliknięcie tej linii spowoduje ponowne otwarcie tych kart w bieżącym oknie. Może to chwilę potrwać, jeśli wiele z nich jest otwartych, szczególnie na wolniejszych lub słabszych komputerach.

Jak przywrócić utraconą sesję Chrome 5Ostatnio zamknięte karty – szybki sposób na ponowne otwarcie