Jak publikować zdjęcia portretowe lub pionowe Instagram bez przycinania

Zawsze zastanawiałem się dlaczego Instagram nie lubił orientacji pionowej, mimo że był głównie aplikacją na telefony z ekranami portretowymi. Podczas gdy krajobrazy i ujęcia są moim głównym hobby, zdarzają się sporadyczne zdjęcia portretowe i chcę o tym pisać Instagram.

Jak więc można publikować zdjęcia portretowe Instagram bez przycinania?

Instagram zawsze mówili, że pozwalają tylko na kwadratowe obrazy, aby zapewnić spójne wrażenia podczas przeglądania. Ponieważ coraz więcej profesjonalnych fotografów zaczęło korzystać z aplikacji, podejście to okazało się nieskuteczne. To właśnie wtedy Instagram odpowiedział dodając te nowe funkcje orientacji.

Większość Instagram obrazy są kwadratowe. W większości przypadków jest to w porządku, ale zwykle wpływa na kompozycję zdjęcia, zwłaszcza jeśli jest to portret lub obiekt krajobrazowy.

Po przesłaniu obrazu lub załadowaniu go do Instagram, obraz zostanie automatycznie przycięty 4:5. Nie przeszkadza przypadkowe zdjęcie lub selfie, które stanowią większość Instagram posty, ale kiedy chcemy zaprezentować coś wyjątkowego, nie jest tak dobrze. Nikt nie chce poświęcać dużo czasu i wysiłku, aby zrobić idealne zdjęcie tylko dla Instagram zrujnować, przycinając obraz.

Instagram niedawno dodał różne orientacje, ale zdjęcia wciąż wymagają drobnych poprawek. Teraz możesz publikować zdjęcia o maksymalnym rozmiarze 600 x 600 dla zdjęć kwadratowych, 1080 × 607 dla krajobrazów i 480 × 600 dla portretów. Rzeczywisty przechowywany rozmiar różni się nieznacznie, ale podczas pomiaru obrazów w środku Instagram, takie są zwykle.

Jak publikować zdjęcia portretowe lub pionowe Instagram bez przycinania 1

Więc jeśli jesteś jednym z wielu Instagram użytkowników, którzy mają dość przycinania swoich zdjęć, przyjrzyjmy się, jak możesz publikować zdjęcia portretowe lub pionowe Instagram bez przycinania.

Włącz zdjęcia portretowe Instagram

W zależności od rozmiaru obrazu możesz teraz być w stanie opublikować zdjęcie portretowe Instagram bez konieczności przycinania.

Oto jak możesz sprawdzić:

  1. otwarty Instagram i utwórz nowy post.
  2. Wybierz obraz z twojej kolekcji.
  3. Wybierz ikonę małej uprawy w lewym dolnym rogu głównego ekranu obrazu.
  4. Dostosuj obraz w siatce, aż będzie to tak, jak lubisz.

Użycie ikony przycinania powoduje zmianę kształtu ze zwykłego kwadratu na poziomą lub pionową, w zależności od rozmiaru obrazu. Następnie możesz opublikować obraz w jego oryginalnej orientacji bez konieczności edytowania lub przycinania.

Publikuj zdjęcia krajobrazowe włączone Instagram

Co zrobić, jeśli chcesz opublikować zdjęcie krajobrazu bez przycinania?

Na szczęście ten sam powyższy proces działa również w orientacji poziomej. Ponieważ dodano dwa rozmiary Instagram, wybierze kształt i rozmiar obrazu i umożliwi opublikowanie najbardziej odpowiedniego rozmiaru.

Nie powtórzę instrukcji ponownie, ale wystarczy powiedzieć, wykonaj powyższe kroki i wybierz obraz krajobrazu, a możesz opublikować go jako krajobraz.

Jak publikować zdjęcia portretowe lub pionowe Instagram bez przycinania 2

Przycinanie ręczne Instagram Zdjęcia

Czasami obraz po prostu nie wygląda poprawnie w nowej konfiguracji Instagram i najpierw musisz trochę edytować ręcznie. Nowa funkcja orientacji jest dobra, ale nie idealna, a jeśli nie pokaże ona twojego obrazu w najlepszym wydaniu, może być lepsza ręczna edycja obrazu i przesłanie go w kwadrat – nawet jeśli oznacza to poświęcenie kompozycji.

Używam Paint.Net do przycinania, ale możesz to zrobić w większości edytorów zdjęć. Aby rozpocząć, wykonaj następujące proste czynności:

  1. Pobierz obraz na komputer i załaduj go do edytora obrazów.
  2. Przytnij obraz do 5:4 za pomocą edytora obrazów i edytuj, aż obiekt znajdzie się na środku i na środku.
  3. Prześlij obraz do Instagram i publikuj jak zwykle.

Jeśli to nie działa lub powoduje pozostawienie obiektu do wyschnięcia, możesz dodać białą ramkę po obu stronach obrazu, aby utworzyć 5:4 stosunek.

Może to często poprawić wygląd obrazu. Ma tę zaletę, że pozostawia obraz w oryginalnej formie, ale będzie nieco mniejszy niż zwykle.

Jak publikować zdjęcia portretowe lub pionowe Instagram bez przycinania 3

Ta metoda działa świetnie, jeśli nie jesteś zadowolony z wyglądu obrazu po przesłaniu go bezpośrednio do Instagram bez edycji.

Użyj aplikacji, aby przygotować obraz Instagram

Istnieje wiele aplikacji innych firm, które mogą pomóc w przygotowaniu zdjęć Instagram i pomóc zmienić rozmiar obrazu z kadrowaniem lub bez. Mimo że możesz teraz publikować portret i krajobraz, te aplikacje wciąż ułatwiają życie, przygotowując coś do publikacji.

Dwa, z których korzystałem Brak upraw i kwadratów dla Instagram dla Android i Whitagram na iPhone'a. Oba osiągają ten sam cel, co moja metoda ręcznej edycji i zmienią rozmiar zdjęć gotowych do opublikowania lub dodają czarną lub białą ramkę po obu stronach, aby były lepiej dopasowane. Jeśli chcesz zachować wszystko w telefonie i nie pobierać go na komputer, te i inne podobne aplikacje są warte wypróbowania.

Końcowe przemyślenia

Jestem daleki od profesjonalnego fotografa, ale nawet ja wiem, że czasami wyrównywanie zdjęcia odbiera efekt. Dodanie orientacji portretowej i krajobrazowej daje profesjonalnym fotografom i entuzjastom amatorów więcej opcji podczas komponowania ujęć oraz nasze doświadczenie jako Instagram użytkownicy są również ulepszeni. Wszyscy są zwycięzcami!

Chcesz znaleźć więcej aplikacji, które pomogą Ci przyciągać wzrok Instagram posty?

Sprawdź nasz artykuł na temat najpopularniejszych Instagram Aplikacje