Jak robić zrzuty ekranu z całej strony stron internetowych na iOS

Jedną z najbardziej lubianych funkcji Androida jest możliwość zrobienia zrzutu ekranu na całej stronie. Jest to o wiele wygodniejsze niż robienie wielu zrzutów ekranu z jednej strony, co robią użytkownicy iOS od dłuższego czasu. Na szczęście w iOS 13 Apple zawiera funkcję wykonywania pełnego zrzutu ekranu, który można następnie zapisać jako plik PDF i udostępnić lub zapisać lokalnie na urządzeniu.

Funkcja robienia pełnych zrzutów ekranu jest dostępna tylko na urządzeniach z najnowszą wersją systemu iOS. Ponadto działa teraz tylko w przeglądarce Safari, chociaż mamy nadzieję, że zostanie rozszerzony na inne przeglądarki i aplikacje w przyszłych wersjach iOS.

Metoda zrobienia zrzutu ekranu z pełną stroną działa podobnie do robienia standardowego zrzutu ekranu, z tym wyjątkiem, że musisz wybrać opcję, która zapisuje całą stronę jako plik. Aby to zrobić:

1. Otwórz przeglądarkę Safari na swoim urządzeniu. Załaduj stronę, z której chcesz zrobić pełny zrzut ekranu.

2. Zrób zrzut ekranu strony, jak zwykle. W nowszych iPhone'ach, które nie mają przycisku Home, można to zrobić, naciskając jednocześnie przycisk zasilania i przycisk zwiększania głośności. Na starszych iPhone'ach wystarczy nacisnąć jednocześnie przycisk zasilania i przycisk ekranu głównego, aby zrobić zrzut ekranu.

3. Po zrobieniu zrzutu ekranu jego miniatura pojawi się w lewym dolnym rogu ekranu. Naciśnij go, aby wyświetlić opcję znaczników i udostępniania zrzutu ekranu.

4. Teraz zobaczysz dwie zakładki w górnej części ekranu znaczników zrzutu ekranu. Wystarczy nacisnąć Full Page, aby wyświetlić podgląd całej strony internetowej w prawym okienku. Naciśnij „Gotowe”.

Pełny ekran zrzutu ekranu Ios Full Page

5. Stuknij w „Zapisz w plikach”, aby zapisać pełny zrzut ekranu strony jako plik PDF.

Pełny zrzut ekranu Ios Zapisz do plików

6. Możesz wybrać lokalizację na swoim urządzeniu / iCloud Drive, w której chcesz zapisać zrzut ekranu. Po wybraniu lokalizacji dotknij Zapisz.

Pełny zrzut ekranu Aplikacja na pliki iOS

Jak udostępnić pełny zrzut ekranu

Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do korzystania z aplikacji Pliki na swoim urządzeniu, możesz być nieco zdezorientowany, jak udostępnić właśnie zapisany zrzut ekranu. Aplikacja Pliki to w zasadzie katalog na urządzeniu, który umożliwia zapisywanie takich elementów, jak pliki PDF, pliki Word itp. W celu późniejszego dostępu. Pozwala także na integrację danych iCloud Drive z urządzeniem, a także z dowolną inną skonfigurowaną pamięcią w chmurze (taką jak Dysk Google).

Aby udostępnić zrzut ekranu, który właśnie zapisałeś, po prostu wykonaj następujące czynności:

1. Otwórz aplikację Pliki na swoim urządzeniu.

2. Przejdź do lokalizacji, w której zapisałeś zrzut ekranu.

3. Po znalezieniu zrzutu ekranu dotknij go, aby wyświetlić plik PDF.

Pełny zrzut ekranu Dokument Ios Pdf

4. W pliku naciśnij przycisk Udostępnij w lewym dolnym rogu, aby otworzyć menu Udostępnij. To da ci wybór aplikacji (takich jak sieci społecznościowe) do wyboru, aby udostępnić zrzut ekranu. Możesz także użyć Airdrop, aby wysłać go do innego Apple urządzenie.

Pełny zrzut ekranu Ios Share Button
Pełny zrzut ekranu Opcje udostępniania Ios

Otóż ​​to. Wykonując powyższe kroki, możesz zrobić zrzut ekranu na całej stronie i udostępnić go znajomym lub zachować na urządzeniu do wykorzystania w przyszłości. Niestety, ta funkcja nie jest doskonała i na razie ogranicza się do Safari, ale mam nadzieję, że w przyszłości zobaczymy obsługę aplikacji innych firm.

Czy ta funkcja jest przydatna? Masz do nas jakieś pytania? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Czy ten artykuł jest przydatny?