Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak rozmowy telefoniczne mogą być nadal skuteczne dla Twojej firmy w 2024 r

Jak rozmowy telefoniczne mogą być nadal skuteczne dla Twojej firmy w 2022 r

Historia rozmów telefonicznych sięga końca XX wieku, kiedy John Patterson opracował pierwszą technikę pozyskiwania klientów twarzą w twarz. Idąc do czasów współczesnych, sprzedawcy i marketerzy opracowali nowe sposoby docierania do potencjalnych klientów, od ruchu przychodzącego i wychodzącego, reklamy online i promocji w mediach społecznościowych.

Wiele się zmieniło od czasu, gdy rozpoczęła się pierwsza odnotowana historia zimnych połączeń. Prawdopodobnie słyszałeś i czytałeś wiele artykułów i wiadomości, które mówiły, że zimne dzwonienie jest „martwe”. Zanim jednak wyciągniemy pochopne wnioski, lepiej będzie zrozumieć, czym są zimne rozmowy telefoniczne.

Cold Calling to jedna z najpopularniejszych strategii sprzedażowo-marketingowych. Koncentruje się przede wszystkim na wykonywaniu wychodzących połączeń sprzedażowych, aby nawiązać kontakt z potencjalnymi potencjalnymi klientami, którzy nie wiedzą nic o Twojej firmie. Może się to wydawać całkiem łatwe i proste, ale istnieją strategie, których należy przestrzegać, aby było skuteczne i zrobione poprawnie.

Ponadto dobrym pomysłem jest korzystanie z narzędzi programowych, które zwiększą zasięg połączeń zimnych, zwłaszcza z systemu automatycznego wybierania numerów. To narzędzie może automatycznie i kolejno wybierać wiele numerów, nie marnując czasu innych osób. Jeśli jesteś zainteresowany, możesz odwiedzić Zadzwoń do Kowboja lub u lokalnego usługodawcy, aby uzyskać więcej informacji.

zimne dzwonienie

Czy rozmowy telefoniczne są dziś nadal realną strategią sprzedażową i marketingową?

Jedno z najważniejszych pytań, na które wiele firm, zwłaszcza B2B, wciąż próbuje sobie odpowiedzieć, brzmi: czy zimne rozmowy telefoniczne są nadal skuteczne? Odpowiedź brzmi tak; Zimne dzwonienie jest nadal aktualne i żywe nawet w czasach nowożytnych. Wciąż ewoluuje, czego efektem są lepsze i potężniejsze strategie niż wcześniej.

Co więcej, zimne rozmowy telefoniczne wciąż dobrze się rozwijają pomimo niezwykle niskiego wskaźnika sukcesu wynoszącego 2% i 18% szans na pozyskanie i nawiązanie kontaktu z wartościowymi potencjalnymi klientami. Co zaskakujące, liczby te są opracowywane przez wysoko wykwalifikowanych i wykwalifikowanych agentów sprzedaży i marketerów. Więc możesz się zastanawiać dlaczego? W tym celu warto sprawdzić poniższe statystyki:

 • Około 41% sprzedawców nadal wierzą, że ich telefony są najpotężniejszym narzędziem do tego zadania.
 • Prawie 70% potencjalnych klientów przyjmowali połączenia wychodzące każdego roku.
 • Więcej niż 50% starszych nabywców lubią, gdy można się z nimi skontaktować poprzez wychodzące rozmowy telefoniczne.
 • Wokół 60% kupujących wolałby, żeby ktoś, najlepiej agent sprzedaży, skontaktował się z nimi, gdy będą musieli rozwiązać problem.
 • Około 70% kupujących wolą komunikować się z zespołami sprzedażowymi i pomagać firmom, które szukają sposobów na poprawę.
 • Jego pięć do dziesięciu razy mocniejszy i skuteczniejszy w porównaniu do marketingu e-mailowego.
 • Zimna rozmowa nie musi trwać długo, aby była skuteczna. Udane zimne połączenie trwa średnio około 5,50 minuty. Dodatkowo prowadzisz rozmowę trwającą do 10 minut, aby przekonać potencjalnych klientów poprzez cold call.
 • Więcej niż 70% kupujących zaakceptowaliby zaproszenie na spotkanie z agentem sprzedaży, który do nich zadzwonił. To jeden z dowodów na to, że zimne rozmowy telefoniczne nie umarły nawet w dzisiejszych czasach.
 • Około 95% kupujących którzy dokonują zakupu, pozostają pod silnym wpływem agenta sprzedaży, który do nich zadzwonił.
 • Około 90% kupujących rozważ cenne spostrzeżenia oferowane im przez agentów sprzedaży, zanim podejmą decyzję.
 • Prawie 50% konsumentów wolą, aby agenci sprzedaży oddzwonili do nich zgodnie z harmonogramem, na który zgodzili się przed dokonaniem zakupu.

Co więcej, wielu ekspertów sugeruje, że najlepiej byłoby połączyć zimne rozmowy telefoniczne z innymi skutecznymi technikami, takimi jak generowanie potencjalnych klientów i docieranie do nich we właściwym czasie, aby zwiększyć skuteczność rozmów telefonicznych.

Nie zapominaj także o ważnej roli zaawansowanych technologii, takich jak VoIP, zwłaszcza w małych firmach. Włączenie ich do strategii rozmów telefonicznych pomoże zwiększyć zasięg i szanse na sprzedaż.

Biorąc pod uwagę wszystkie cyfry przedstawione powyżej, można stwierdzić, że cold calling wciąż jest żywy i jest dziś skuteczną strategią sprzedażową i marketingową.

Jakie wyzwanie stanowi dziś skuteczne zimne dzwonienie?

Skuteczne zimne rozmowy telefoniczne mogą nie być łatwe do osiągnięcia. Ale jeśli zostanie właściwie wykonany, może być satysfakcjonujący i korzystny dla Twojej firmy. Pomoże Ci także zbudować silne relacje z potencjalnymi klientami, rozpoznając ich potrzeby i prezentując swoje produkty i usługi jako rozwiązania, których potrzebują.

Niestety, wiele firm nadal ma wątpliwości, jeśli chodzi o zimne rozmowy telefoniczne, ponieważ ich wyniki są nieporównywalne z tym, czego oczekują. W takim przypadku prawdopodobnie nie wykonują procesu poprawnie.

Z drugiej strony ważne jest, aby wiedzieć, że zimne rozmowy telefoniczne nie polegają wyłącznie na sprzedaży produktów i usług lub namawianiu potencjalnych klientów do wejścia w proces zakupu. Chodzi także o budowanie autorytetu marki i szerzenie świadomości marki, aby wzbudzić zainteresowanie tym, co próbujesz sprzedać.

Jako agent sprzedaży musisz zrozumieć, że wykonujesz zimne rozmowy nie po to, aby sprzedawać, ale budować relacje, rozpocząć rozmowę i określić zainteresowania potencjalnych klientów. Jak zapewne wiesz, podrzucenie swojej marki komuś, kto nie ma o Tobie zielonego pojęcia, jest trudnym scenariuszem. Pamiętaj, że kluczem jest budowanie więzi i relacji.

Jak sprawić, by zimne rozmowy telefoniczne były skuteczne w epoce nowożytnej?

Teraz, gdy już rozumiesz, dlaczego zimne rozmowy telefoniczne nadal działają, czas zagłębić się w szczegóły i poznać różne wskazówki, triki i techniki bardziej wydajnego i skutecznego wykonywania rozmów telefonicznych.

 • Poznaj właściwy czas na telefon

Kto chce tracić czas na dzwonienie do tego samego potencjalnego klienta kilka razy dziennie? Oczywiście nikt tego nie lubi, ale najprawdopodobniej tak się stanie, jeśli nadal będziesz do niego dzwonić w niezbyt dobrych czasach.

Co zaskakujące, są najlepsze i najgorsze momenty, aby do kogoś zadzwonić. Wiele osób uważa, że ​​najlepszy czas na wykonywanie rozmów służbowych to okres pomiędzy 4:00 do 5:00 po południua najgorsze do wykonywania zimnych rozmów jest pomiędzy 2:00 do 3:00 po południu. Ale jeśli jesteś rannym człowiekiem, możesz spróbować zadzwonić pomiędzy 7:00 do 9:00 rano.

Jeśli chodzi o dni tygodnia, najlepszym dniem, aby do kogoś zadzwonić, jest Środai najgorsze już za nami Piątek. Jak już wiesz, większość ludzi po długim tygodniu ciężkiej pracy czeka na weekendy.

Ponadto w poniedziałek nie należy wykonywać połączeń telefonicznych. Jeśli się nad tym głębiej zastanowisz, zacznie to mieć sens. Poniedziałek to czas, kiedy większość ludzi ociąga się do pracy, mimo że w weekendy nadal ma kaca. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że Twoje połączenia nie zostaną odebrane. Możesz także spróbować dzwonić na zimno do każdego Czwartek ale pamiętaj, aby dzwonić tylko wcześnie lub późno po południu.

Co więcej, przestrzeganie tych wskazówek może pomóc w osiągnięciu prawie Zwiększenie o 400%. we współczynniku konwersji. Mając to na uwadze, można stwierdzić, że czas jest naprawdę najważniejszy, jeśli chodzi o zimne rozmowy.

 • Przeprowadź badania, zanim zadzwonisz

Zanim wybierzesz jakikolwiek numer, musisz przeprowadzić badania. Każda strategia zimnych połączeń zaczyna się od dobrych badań. Niestety wiele firm często pomija ten krok, co skutkuje złymi i zwykle ignorowanymi i zawieszanymi połączeniami.

Zacznij od ustalenia, kto jest decydentem w firmie. Następnie określ ich rolę w firmie i kiedy najprawdopodobniej przyjmą telefony od kogokolwiek. Wyszukując istotne informacje na ich temat, będziesz w stanie wykonać wartościową rozmowę i przyciągnąć ich uwagę. Docenią także Twoje wysiłki włożone w poznanie ich i lepsze rozmowy.

zimne rozmowy telefoniczne w interesach

Aby dowiedzieć się o nich więcej, możesz sprawdzić ich konto w mediach społecznościowych, swój CRM pod kątem możliwych poprzednich transakcji, stronę firmową itp. Ponadto, oto rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę podczas wyszukiwania przed rozmową telefoniczną:

Badania w firmie

  • Najnowsze ogłoszenia, aktualności i wydarzenia
  • Przywództwo i historia sukcesu
  • Wymagania zawodowe i potrzebne im umiejętności
 • Wzajemne powiązania z którymkolwiek z ich inwestorów
 • Konkurencyjność ich biznesu w oparciu o statystyki

Badania kontaktowe

 • Wykształcenie i doświadczenie zawodowe
 • Organizacje i stowarzyszenia zaangażowane w
 • Hobby, zainteresowania i opinie
 • Niedawne zmiany w pracy, takie jak awans
 • Zakres obowiązków i opis stanowiska
 • Wszelkie wzajemne powiązania

Co więcej, dokładne i prawidłowo przeprowadzone badania pomogą Ci dotrzeć do właściwej osoby, do której się zwracasz.

Większość ludzi denerwuje się, gdy zauważa, że ​​agent sprzedaży nie jest pewny tego, co próbuje przekazać, zwłaszcza jeśli chodzi o słowa uzupełniające. Wypełniacze to słowa, które prawdopodobnie wypowiedziałbyś, gdybyś był zdenerwowany, zdenerwowany lub zagubiony podczas mówienia, np. „um”, „ach, więc, wiesz” itp. Aby uniknąć używania takich słów, przed przystąpieniem do rozmowy utwórz konspekt lub dialog. dzwonić.

Konspekt lub skrypt będzie służyć jako punkt odniesienia podczas rozmowy telefonicznej. Nie należy go czytać dosłownie, powinien raczej pełnić rolę przewodnika, który pomoże Ci pewnie przekazać wiadomość.

Oto pytania, na które należy odpowiedzieć podczas wykonywania zimnych połączeń:

 • Kim jesteś?
 • Dlaczego dzwonisz?
 • Jakie korzyści odbiorca odniesie z odebrania Twojego połączenia?
 • Czego od nich potrzebujesz?

Ponadto należy pamiętać, że wykonywanie zimnych rozmów telefonicznych nie polega wyłącznie na jak najszybszej sprzedaży czegokolwiek. Chcesz, aby ludzie dowiedzieli się o istnieniu Twojej firmy i od razu starali się zwrócić ich uwagę.

Nawet jeśli użyjesz wszystkich doskonałych słów, prawie nie dokonasz sprzedaży, jeśli te słowa i ton Twojego głosu nie będą pasować. Wielu ekspertów uważa, że ​​powodzenie rozmów telefonicznych może w dużym stopniu zależeć od tego, jak mówisz z szybkością nie mniejszą niż 90%.

Biorąc to pod uwagę, musisz unikać monotonnego brzmienia lub używania niewłaściwego tonu głosu. Musisz sprawiać wrażenie jak najbardziej pewnego siebie i pokazywać swoim kontaktom, jak bardzo jesteś kompetentny i godny zaufania.

Jeśli Twoi potencjalni klienci uważają, że brakuje Ci pewności siebie i jesteś nudny, z pewnością nie chcieliby robić z Tobą interesów. Kto nie chciałby zawierać transakcji z kimś, kto nie wygląda na entuzjastycznie nastawionego do tego, co sprzedaje?

Utrzymanie entuzjazmu przez cały dzień może być trudne, ale podczas wykonywania zimnych rozmów należy zachować kompetentny i przyjazny ton głosu. Oczywiście ważne jest, aby dokonać sprzedaży, ale agresywne i nachalne brzmienie nie uda się.

 • Skoncentruj się na rozmowie o tym, jak możesz pomóc

Większość ludzi prawdopodobnie nie jest zainteresowana Twoimi produktami. Zamiast tego cenią sobie to, jak możesz pomóc im zaspokoić ich potrzeby i ułatwić im życie. Jeśli ci się to uda, prawdopodobnie uda Ci się sprzedać.

Unikaj na przykład stwierdzenia: „Produkujemy najlepsze aparaty na świecie”. Zamiast tego powiedz: „Nasze aparaty są wyposażone w zaawansowane technologie, które pozwalają uchwycić cenne chwile, które naprawdę będziesz cenić”.

Natomiast zainteresowani kupujący mogą zapytać o więcej szczegółów. Jeśli tak, postaraj się zachować jak największą prostotę i skoncentruj się na tym, co jest bardzo ważne. Nigdy nie myśl o przekazaniu im listy specyfikacji, których by nie zrozumieli. A jeśli potrzebują więcej informacji, poinstruuj ich, gdzie mogą je samodzielnie znaleźć.

Wykonywanie dalszych rozmów telefonicznych z potencjalnymi klientami to jeden z najważniejszych procesów rozmów telefonicznych, którego nie należy ignorować. Niestety wiele firm nadal tego nie robi, prawdopodobnie dlatego, że nie są świadome jego mocy i możliwości zmiany czyjegoś zdania.

Wbrew obiegowym opiniom wykonywanie kolejnych czynności nie jest stratą czasu. W rzeczywistości niezastosowanie się do tego może prowadzić do znacznej utraty potencjalnych przychodów. Wszystko, czego potrzebujesz, to Zrób to dobrze aby zmaksymalizować korzyści.

Jeśli nadal nie jesteś przekonany, oto kilka statystyk pokazujących skuteczność połączeń uzupełniających w strategii zimnych połączeń:

 • Ponad 75% kupujących wymagają dalszych rozmów telefonicznych przed dokonaniem zakupu.
 • Prawie 50% agentów sprzedaży wykonać tylko jedną rozmowę telefoniczną, zanim się poddadzą.

Ostatnie słowa

Po przeczytaniu tej długiej dyskusji prawdopodobnie zrozumiesz, że zimne rozmowy telefoniczne wciąż żyją i mogą pomóc Twojej firmie prosperować pomimo wiadomości i artykułów mówiących o jej śmierci. Przedstawione powyżej statystyki wyraźnie o tym mówią.

Jednak zimne rozmowy telefoniczne nie są łatwe do wdrożenia. Pamiętaj też, że zimne rozmowy telefoniczne nie polegają wyłącznie na oferowaniu potencjalnym klientom zakupu Twoich produktów na miejscu. To także budowanie własnej marki i informowanie o niej innych osób.

To największe wyzwanie w zimnych połączeniach. Nie wspominając o utrzymywaniu zaangażowania potencjalnych klientów i pewności siebie podczas rozmów, nawet jeśli możliwości nie układają się po Twojej myśli. W takim przypadku najlepiej będzie skorzystać z porad omówionych wcześniej.

Przede wszystkim jest jedna rzecz, której nie możesz przeoczyć, a mianowicie, że zawsze musisz być przygotowany przed wybraniem pierwszego zestawu numerów z listy.