Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak rozpocząć biznes biuletynowy

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak rozpocząć biznes biuletynowy

Jeśli lubisz czytać subskrypcje newslettera, np Codzienny Skimm i jesteś ciekawy, jak możesz rozpocząć biznes biuletynowy z domu, czytaj dalej!

Możliwość zarabiania na życie dzięki słowom to marzenie tych, którzy kochają pisać. Niestety, zarabianie na życie jako pisarz może być trudne. Może się to jednak zmienić dzięki powstaniu płatnego newslettera.

Płatny newsletter to usługa subskrypcyjna polegająca na regularnym dostarczaniu treści na skrzynkę odbiorczą subskrybenta. Zazwyczaj biuletyny są wysyłane codziennie, co tydzień, co dwa tygodnie lub co miesiąc i często zawierają mieszankę treści oryginalnych, wyselekcjonowanych i sponsorowanych.

Płatne biuletyny nie tylko zapewniają stały strumień powtarzających się dochodów, ale także dają ci kreatywną licencję na pisanie o wszystkim, na co masz ochotę. Rozpoczęcie ich jest łatwe i niedrogie, a ponadto jest to fantastyczny sposób na zbudowanie autorytetu w wybranej przez siebie branży.

Niezależnie od tego, czy jest to projekt poboczny, czy nowa mała firma, płatne biuletyny mają duży potencjał monetyzacji.

Ten model biznesowy jest przyjazny dla początkujących, nawet jeśli jesteś nowym pisarzem bez publiczności. Po prostu wykonaj te kroki, które pokazują, jak rozpocząć biznes biuletynowy od podstaw!

1. Określ cele swojego biuletynu

Zanim zaczniesz tworzyć treści, dobrze jest wyznaczyć cele końcowe dla biuletynu.

Twoja grupa docelowa jest pierwszą rzeczą do rozważenia. Do kogo próbujesz dotrzeć ze swoim newsletterem? Gdy znasz swoich docelowych odbiorców, możesz zacząć zastanawiać się, jakiego rodzaju treści uznają za wartościowe. Na przykład, czy docenią artykuły o bieżących wydarzeniach? Wskazówki dotyczące lepszego życia? A może coś lekkiego i zabawnego, jak puzzle lub żarty?

Następnie zastanów się, jak często chcesz wysyłać newsletter. Co tydzień? Miesięczny? Kwartalny? Nie ma tu dobrej ani złej odpowiedzi; to zależy od twoich celów i odbiorców.

Jeśli nie masz pewności, jak często planować wysyłanie wiadomości e-mail, zacznij od comiesięcznego biuletynu i zobacz, jak to idzie. Zawsze możesz później zwiększyć częstotliwość w oparciu o opinie subskrybentów, ale rozpoczęcie od codziennego biuletynu od razu może być zbyt przytłaczające.

Teraz, gdy zdecydowałeś już o celach swojego biuletynu, nadszedł czas, aby zacząć planować zawartość.

2. Określ, w jaki sposób Twój Newsletter przyniesie korzyści czytelnikowi

Jaką wartość będzie miał Twój newsletter dla subskrybentów? Czy zapewni im specjalne oferty i rabaty? Podziel się swoją opinią na temat wiadomości związanych z tematem Twojego newslettera? Zawierać linki do ekskluzywnych filmów lub innych rodzajów treści?

Na przykład, jeśli jesteś pisarzem specjalizującym się w finansach, możesz utworzyć płatny biuletyn o inwestowaniu i oferować subskrybentom przydatne porady dotyczące zwiększania ich pieniędzy.

Jeśli jesteś samozwańczym „schludnym maniakiem”, możesz stworzyć biuletyn zawierający wskazówki dotyczące organizacji i stworzyć listę najlepszych produktów, które pomogą czytelnikom uporządkować swoje domy.

Lub, jeśli jesteś ekspertem w dziedzinie rękodzieła domowego, Twój biuletyn może udostępniać samouczki rzemieślnicze i linki do filmów przeznaczonych tylko dla subskrybentów, pokazujących różne techniki rękodzieła.

3. Ustal swoją strukturę płatności

Decyzja o wysokości opłaty za płatny biuletyn może wydawać się zniechęcająca, ale nie musi taka być! Oto kilka rzeczy do rozważenia, które pomogą Ci określić idealną cenę dla Twojej firmy biuletynowej.

Darmowe kontra płatne

Najpierw zastanów się, czy chcesz, aby każdy e-mail był płatny, czy też będziesz mieć darmowe.

Na przykład mogą otrzymać bezpłatnych subskrybentów 1-2 e-maili miesięcznie, a subskrybenci biuletynu premium mogli otrzymać dodatkowe 2-3 e-maili miesięcznie.

Rekommenderad:  Znaczenie ciągłości montażu w filmie i wideo

Darmowe e-maile dają czytelnikom przedsmak tego, czego mogą oczekiwać od Twojego newslettera. Pomoże Ci to zbudować zaufanie odbiorców i zainteresować ich treścią biuletynu. Pozwala również dołączyć wezwanie do działania na końcu każdego bezpłatnego e-maila, zachęcając ludzi do zarejestrowania się w płatnej wersji.

cennik

Przy ustalaniu ceny biuletynu należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Pierwsza to treść. Na przykład, jeśli Twój biuletyn jest pełen cennych spostrzeżeń i ekskluzywnych treści, będziesz mógł pobierać więcej opłat niż w przypadku, gdy będzie to głównie kuracja i podsumowania produktów.

Po drugie, rozważ swoją publiczność. Kim są i jaki jest ich dochód do dyspozycji? Jeśli Twoimi docelowymi czytelnikami są zapracowani profesjonaliści z wysokimi dochodami, być może będziesz w stanie zażądać więcej niż w przypadku rodziców pozostających w domu z ograniczonym budżetem.

Na koniec spójrz na konkurencję. Jakie są inne płatne biuletyny w Twojej niszy? Nie chcesz być ani za wysoko, ani za nisko – znajdź szczęśliwe medium, które pozwoli Ci zarobić, a jednocześnie zapewni wartość Twoim czytelnikom.

Ostatecznie nie ma jednej „właściwej” ceny za płatny biuletyn, ale zakres zazwyczaj mieści się w przedziale od $5 i 10 dolarów miesięcznie.

4. Zdecyduj się na swoją platformę

Istnieją dziesiątki platform, na których możesz hostować płatny biuletyn, a decydowanie, która z nich jest dla Ciebie najlepsza, może szybko stać się przytłaczające. Przekonasz się, że większość dostawców usług e-mail ma opcje tworzenia płatnego biuletynu, np ConvertKit, BrewLub Zapięcie na guziki. Ale chociaż są one bardziej niezawodnymi narzędziami do marketingu e-mailowego, nie są najbardziej przyjazne dla budżetu.

Bez względu na to, jaką platformę e-mail marketingu wybierzesz, upewnij się, że wysyłany e-mail będzie pochodził z domeny platformy lub Twojej własnej domeny niestandardowej. Unikaj konfiguracji, w której e-maile są wysyłane z Twojego konta Gmail, ponieważ istnieje większe prawdopodobieństwo, że trafią one do folderu ze spamem odbiorcy.

Oto moje trzy najważniejsze zalecenia dotyczące rozpoczynania płatnego biuletynu przy ograniczonym budżecie.

1. Podstos

Podstos to jedna z najpopularniejszych platform płatnych newsletterów. Jest darmowy i ma minimalistyczny, przyjazny dla użytkownika interfejs, dzięki czemu jest atrakcyjny dla tych, którzy lubią prostotę. Integruje się również ze Stripe, zapewniając wygodne wypłaty.

Jedynym minusem jest to, że Substack pobiera 10% zniżki z każdej płatnej subskrypcji biuletynu. Nie masz też niestandardowej domeny dla swoich e-maili, chyba że dokonasz aktualizacji za 50 USD.

2. Duch

Duch jest bardzo podobny do Substack, ale ma o wiele więcej funkcji. Zawiera niestandardowy adres e-mail i więcej opcji projektowania Twojej witryny. Obsługuje również integracje z setkami aplikacji, a nawet ma własny program rekomendacji.

Największą wadą Ghosta jest to, że nie ma darmowej wersji; jego cena zaczyna się od $9 na miesiąc.

3. Patreon

Patreon nie jest konkretnie platformą biuletynów jako taką, ale można z niej łatwo korzystać. Patreon to świetna platforma do wykorzystania, jeśli zamierzasz dołączyć dodatkowe treści poza biuletynem. Na przykład na Patreonie subskrybenci mogą również uzyskać dostęp do ekskluzywnych ankiet, linków, obrazów, filmów lub transmisji na żywo. Za każdym razem, gdy publikujesz coś na swoim Patreonie, treść jest wysyłana na listę e-mailową Twoich patronów.

Patreon jest darmowy i pobiera procent zarobków każdego subskrybenta na podstawie Twojego planu. (Standardowy plan to 8%.) Łączy się również z PayPal i możesz zażądać wypłaty w dowolnym momencie.

Jedyną wadą Patreona jest to, że nie otrzymujesz własnego adresu e-mail domeny, chyba że zintegrujesz go z dostawcą usług e-mail, który go posiada.

Rekommenderad:  Sztuczki, aby jak najlepiej wykorzystać aplikacje Microsoft Teams

5. Zrób kilka podstawowych brandingów

Nie musisz poświęcać dużo czasu ani pieniędzy na projekt biuletynu. Niezbędne jest jednak posiadanie podstawowych elementów brandingu, aby Twój biuletyn wyglądał profesjonalnie, a czytelnicy mogli łatwo zidentyfikować Twoje treści. Oto kilka wskazówek, jak zacząć.

Wybierz krótką, ale unikalną nazwę dla swojego biuletynu

To, co nazywasz biuletynem, znacząco wpływa na to, jak czytelnicy postrzegają treść i Twoją markę. Staraj się, aby było krótkie i łatwe do zapamiętania.

Jeśli brakuje Ci pomysłów, zrób burzę mózgów na liście przymiotników i rzeczowników związanych z tematem biuletynu i sprawdź, czy możesz połączyć dwa, które brzmią dobrze. Świetnie sprawdzają się tu aliteracje, rymowanki i gry słowne.

Na przykład niektóre nazwy biuletynu o kawie mogą brzmieć:

  • Jottings Java
  • Wiadomości z browarów
  • Kawowy Klatch

Twoje logo nie musi być wyszukane. Proste logo tekstowe z nazwą biuletynu napisaną zabawną czcionką wystarczy. Możesz użyć bezpłatnego narzędzia do tworzenia logo, takiego jak Canva, aby szybko i łatwo je utworzyć.

Dostosuj swoją platformę

Na koniec użyj natywnych narzędzi do projektowania swojej platformy, aby jeszcze bardziej dostosować swój biuletyn – prawie wszystkie z nich będą miały opcje przesłania logo i wyboru schematu kolorów.

6. Napisz kilka pierwszych biuletynów przed uruchomieniem

Jeśli nigdy wcześniej nie pisałeś biuletynu, nie martw się! To nie jest takie trudne, jak się wydaje. Pamiętaj tylko, aby pamiętać o swoich odbiorcach i pisać na tematy, które będą ich interesować. Oto kilka wskazówek dotyczących tworzenia zabójczych biuletynów, które uwielbiają czytelnicy.

Użyj szablonu

Nie ma potrzeby zaczynać od zera za każdym razem, gdy siadasz do pisania biuletynu. Zamiast tego użyj szablonów wiadomości e-mail, aby zaoszczędzić czas i usprawnić proces.

Możesz na przykład utworzyć szablon zawierający sekcje polecanych artykułów, ogłoszeń i wskazówek tygodnia. Pomoże Ci to uporządkować myśli i zapewni, że Twój biuletyn będzie za każdym razem dobrze zaokrąglony i pouczający.

Użyj chwytliwego tematu

Wiersz tematu to nagłówek biuletynu i prawdopodobnie najważniejsza część wiadomości e-mail, ponieważ to właśnie ona sprawi, że ludzie będą chcieli go otworzyć. Bądź kreatywny! Użyj kalamburów lub żartów, aby przyciągnąć uwagę ludzi, i dodaj element ciekawości, aby zachęcić do kliknięcia.

Na przykład, jeśli piszesz biuletyn z włamaniami do organizacji, możesz wypróbować taki wiersz tematu:

  • „Jak zorganizować swoje życie za pomocą wieszaków (serio, musisz tego spróbować).”
  • „Wieszaki: sekret zorganizowanego życia?”
  • „Ten przedmiot gospodarstwa domowego zorganizuje całe twoje życie za mniej niż $5”.

Zatrudniaj emotikony

Emoji to świetny sposób na dodanie dynamiki do biuletynu i uczynienie go przyjemniejszym do czytania. Mogą również pomóc w przekazaniu złożonych emocji za pomocą zaledwie kilku znaków. Nie bój się używać ich w treści wiadomości e-mail iw wierszach tematu!

W razie potrzeby dołączaj obrazy wysokiej jakości

Spraw, aby Twoje biuletyny były bardziej atrakcyjne wizualnie, dodając wysokiej jakości obrazy. Ludzie chętniej przeczytają (i zapamiętają) Twój biuletyn, jeśli zawiera on atrakcyjne elementy wizualne.

Spersonalizuj swoje treści

Pisz tak, jakbyś rozmawiał bezpośrednio z przyjacielem. Pomoże to nawiązać kontakt z czytelnikami i sprawi, że Twoje biuletyny będą bardziej wiarygodne. Używaj przyjaznego, konwersacyjnego tonu i unikaj żargonu branżowego, którego ludzie mogą nie znać.

Przygotowując się do uruchomienia płatnego biuletynu, ważne jest, aby zacząć tworzyć wokół niego szum. Pomoże Ci to zbudować grono odbiorców i wzbudzić w nich zainteresowanie Twoimi treściami. Nawet jeśli nie masz obecnych odbiorców, wciąż możesz stosunkowo szybko zwiększyć ich liczbę.

Rekommenderad:  Jak zrootować Android TV Box

Oto kilka pomysłów na początek:

Posty na blogu

Jeśli masz bloga, możesz napisać post lub dwa o swoim biuletynie lub wykorzystać wyskakujące okienka zachęcające do rejestracji.

Nadal możesz używać tego medium do promowania swojego biuletynu, nawet jeśli nie masz bloga. Na przykład możesz dotrzeć do blogów w swojej niszy i poprosić o napisanie dla nich postu gościnnego. Następnie na końcu wpisu na blogu możesz umieścić wezwanie do działania (CTA) zachęcające czytelników do zapisania się do newslettera.

Możesz także rozważyć założenie konta na Medium, darmowej platformie z setkami tysięcy aktywnych czytelników. Opublikuj post na blogu na temat związany z Twoim biuletynem, aby przyciągnąć uwagę idealnej grupy demograficznej. Możesz dołączyć linki do strony rejestracji zarówno w swoim artykule, jak iw swoim profilu.

Media społecznościowe

Korzystaj z platform mediów społecznościowych; Instagram, Twitter, Facebook, TikTok i LinkedIn to świetne miejsca do rozmów o nadchodzącym biuletynie. Nie zapomnij dołączyć linku do strony rejestracji!

Podpis E-mail

Dodaj link do płatnego newslettera w podpisie e-maila. To świetny sposób na promowanie treści wśród wszystkich osób, z którymi się kontaktujesz, i może pomóc Ci dotrzeć do szerszej publiczności.

Zaoferuj dodatkową zachętę

Rozważ oferowanie specjalnego bonusu nowym subskrybentom przez ograniczony czas. (Patreon ułatwia to!) Możesz na przykład zaoferować czytelnikowi bezpłatną kopię swojego e-booka, kod rabatowy na jeden z Twoich produktów lub dostęp do ekskluzywnego samouczka wideo, gdy zapiszą się do Twojego płatnego biuletynu.

8. Analizuj i udoskonal swój proces

Po wysłaniu kilku pierwszych e-maili z biuletynem poświęć trochę czasu na przeanalizowanie, jak idzie. Czy ludzie angażują się w Twoje treści? Jakie są średnie współczynniki otwarć i współczynniki klikalności? Ile osób rezygnuje z subskrypcji? Są to kluczowe czynniki, które należy wziąć pod uwagę, starając się, aby Twój biuletyn odniósł większy sukces.

Innym sposobem uzyskania opinii jest po prostu zapytanie subskrybentów. Wyślij ankietę lub ankietę i zobacz, co ludzie mówią. Może to dać jasny obraz tego, co działa, a co nie.

Wreszcie, nie bój się eksperymentować. Wypróbuj nowe rzeczy i zobacz, co cieszy się największym zaangażowaniem czytelników. Nie ma magicznej recepty na sukces, więc próbuj różnych rzeczy, aż znajdziesz to, co spodoba się Twoim czytelnikom.

Wniosek

Teraz wiesz, jak rozpocząć płatną działalność w zakresie biuletynów! Jednak zanim zaczniesz, wiedz, że jest to proces. Zbudowanie bazy subskrybentów wymaga czasu, a po drodze będziesz mieć wzloty i upadki – tak jak w przypadku każdego innego biznesu.

Subskrybenci e-maili przychodzą i odchodzą, ale bądź cierpliwy, a zbudujesz zrównoważony biznes e-mailowy, który płaci trzy lub cztery cyfry miesięcznie. W końcu może nawet przekształcić się w dochód w pełnym wymiarze godzin!