Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak rozpocząć działalność w zakresie ciężarówek z lodami

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak rozpocząć działalność w zakresie ciężarówek z lodami

Wszyscy „krzyczymy o lody”, a ty będziesz wrzeszczeć na widok potencjalnego zysku w mobilnej firmie zajmującej się lodami.

Prowadzenie firmy z ciężarówkami do lodów to jeden z najpopularniejszych pomysłów na food trucki. Sposób prowadzenia firmy należy do Ciebie – jako trasa lub udział w wydarzeniach. Możesz także wybrać dni, w które prowadzisz działalność oraz to, czy chcesz prowadzić działalność sezonową.

Aby uzyskać więcej informacji na temat ciężarówek z lodami i śledzić trendy w branży, sprawdź Międzynarodowe Stowarzyszenie Dystrybutorów i Sprzedawców Lodów. Śledź rozwój wydarzeń — w 2016 roku Nissan zaprezentował prototyp całkowicie elektrycznej ciężarówki do lodów z panelami słonecznymi na dachu, a od 2019 roku jeździ po drogach w Wielkiej Brytanii.Dlaczego warto założyć firmę zajmującą się ciężarówkami z lodami

  • Kochasz lody
  • Masz wspomnienia z dzieciństwa związane z ciężarówką z sąsiedztwa i chcesz kontynuować tradycję
  • Kochasz dzieci
  • Chcesz być niezależny i mieć własny biznes

Jak rozpocząć działalność w zakresie ciężarówek z lodami za pomocą tych prostych kroków

Przedsiębiorcy i food trucki świetnie do siebie pasują.

Zanim rozpoczniesz działalność w zakresie ciężarówek z lodami, wykonaj następujące kroki:

Wyszukaj pobliskie firmy zajmujące się ciężarówkami z lodami

Powinieneś zbadać te firmy jako konkurencję. I powinieneś zbadać, jak robią interesy. Dowiedz się, jakie produkty sprzedają i co jest najpopularniejsze. Możesz uzyskać te odpowiedzi, czytając ich strony internetowe i strony w mediach społecznościowych.

Znajdź dostawców

Bliskość dostawców może mieć wpływ na to, jaki rodzaj mrożonej przekąski sprzedajesz. Ciężarówki z lodami to zazwyczaj duże, ciężkie ciężarówki z olejem napędowym. Innymi słowy, chcesz jak najrzadziej podróżować w celu uzupełnienia zapasów lub znaleźć dostawcę, który dostarczy. Będziesz chciał ustawić zamrażarki w swoim domu lub siedzibie głównej i uzupełniać je w razie potrzeby.

Trzeba wiedzieć: Ciężarówka z lodami jest podłączona do źródła zasilania na noc. W pełni naładowana ciężarówka utrzyma lody w temperaturze 90 stopni przez 10-12 godzin. Innymi słowy, nie chcesz, aby Twoi dostawcy byli zbyt daleko.

Napisz biznesplan ciężarówki z lodami

Jaki jest twój rynek docelowy? Czy zamierzasz biegać na różnych ustalonych trasach, czy raczej skupisz się na uczestnictwie w wydarzeniach? A może mieszanka obu? W ramach biznesplanu będziesz potrzebować nazwiska. Będziesz także musiał oszacować budżet, który będzie zawierał obliczenie innych wydatków, w tym kosztów uzupełnienia zapasów, wszelkich kosztów pracy oraz kosztów zakupu i utrzymania ciężarówki. Bez dobrze napisanego biznesplanu jest mało prawdopodobne, aby właściciele otrzymali kredyty biznesowe.

Rekommenderad:  Gdzie są szablony ekranu głównego i jak je wyodrębnić?

Ustal menu, wybierz smaki i ustal ceny

Istnieje wiele rodzajów smacznych produktów lodowych. Produkty obejmują lody twarde i miękkie, kanapki lodowe, desery lodowe, lody paczkowane, lody niskokaloryczne, wiele różnych smaków lodów i inne nowości lodowe – nawet lody dla zwierząt domowych. Zanim kupisz lody dla swojej ciężarówki, sprawdź, co sprzedają inni sprzedawcy lodów.

Utwórz podmiot gospodarczy i zarejestruj swoją firmę

Nazwa Twojej firmy jest bardzo ważna. Podczas sprawdzania w Departamencie Stanu może się okazać, że Twoje nazwisko jest już zajęte. Może się również okazać, że ktoś inny zarezerwował już domenę internetową. Nie spiesz się z tym krokiem i wykorzystaj przyjaciół i rodzinę do burzy mózgów na temat nazwy firmy. Większość właścicieli firm zajmujących się lodziarniami jako podmiot gospodarczy wybiera spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością LLC.

Otwórz Konto Bankowe dla Firm

Otwórz firmowe konto bankowe i uzyskaj firmową kartę kredytową.

System POS

Większość sprzedawców food trucków przeszła na bezkontaktowy system punktów sprzedaży, chociaż nadal możesz potrzebować kasy fiskalnej.

Znajdź ciężarówkę z lodami

Nie oszczędzaj na ciężarówce. Jeśli lody roztopią się lub osiągną temperaturę pokojową, należy je wyrzucić. Większość ciężarówek z lodami jest wyposażona w akumulator o głębokim ogniwie, który jest przeznaczony do częstego opróżniania i ponownego ładowania. A ciężarówki będą wyposażone w zamrażarki z zimną płytą, szafkę do zanurzania lodów i maszyny do serwowania miękkich napojów. To dużo, aby zachować zimną krew.

Jeśli kupujesz używaną ciężarówkę do lodów, dokładnie ją sprawdź. Niezależnie od tego, czy masz używaną, czy nową ciężarówkę do lodów, zadbaj o to, aby regularna konserwacja zapobiegawcza ciężarówki była częścią każdego dnia.

Kup sprzęt do ciężarówki z lodami

Jeśli ciężarówka nie jest jeszcze wyposażona, będziesz potrzebować zamrażarek z zimną płytą, szafki do zanurzania lodów i maszyny do serwowania miękkich posiłków. Będziesz także potrzebować powiązanych materiałów eksploatacyjnych, takich jak rożki do lodów, serwetki i pojemniki do serwowania.

Rekommenderad:  Co to jest i jak używać X-Ray na Kindle Papier biały

Wystąp o pozwolenia i licencje potrzebne dla ciężarówek z lodami

Zacznij od poziomu stanowego i przejdź przez biuro urzędnika hrabstwa i lokalnych urzędników. Kierowcy ciężarówek z lodami mogą potrzebować specjalnych licencji i rejestracji dla swoich pojazdów silnikowych, w zależności od masy pojazdu.

Chociaż jest to firma mobilna, potrzebujesz licencji biznesowej.

Ubezpiecz się

Właściciele małych firm prowadzących działalność związaną z ciężarówkami potrzebują ogólnego ubezpieczenia biznesowego, które obejmuje ogólne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej i komercyjne ubezpieczenie samochodu. Chociaż producenci lodów mieliby ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej za produkt, będziesz go również potrzebować – ponieważ możesz mieszać lody z dodatkami i dipami, aby stworzyć inny produkt.

Przygotuj się na inspekcję sanitarną

Każda osoba, która ma kontakt z żywnością, musi posiadać certyfikat Food Handling. Upewnij się, że masz te zapisy pod ręką do kontroli przez lokalny wydział zdrowia.

Inspektor z lokalnego Departamentu Zdrowia będzie również chciał zobaczyć harmonogram czyszczenia i konserwacji, a także czy podjęto odpowiednie kroki, aby zapobiec zanieczyszczeniu żywności.

Uporządkuj swoje podatki

Ponieważ sprzedajesz produkt, musisz pobrać i zgłosić podatek od sprzedaży. W tym celu będziesz potrzebować numeru identyfikacyjnego pracodawcy (EIN).

Zaplanuj trasę ciężarówki z lodami

Jeśli opracujesz odpowiednie trasy, Twoi potencjalni klienci staną się stałymi klientami. Jednym z najlepszych sposobów na to jest użycie aplikacji. Klienci mogą korzystać z aplikacji, aby zobaczyć, gdzie jesteś i kiedy dotrzesz do ich okolicy.

Rozważ zatrudnienie personelu

To, czy zatrudniać pracowników, czy nie, jest głównym czynnikiem wpływającym na sposób prowadzenia firmy. Powinieneś wybrać pracowników, którzy mają silne umiejętności obsługi klienta.

Możesz potrzebować personelu tylko na sezon letni lub przez cały rok, w zależności od klimatu, w którym prowadzisz działalność. Jeśli masz pracowników, musisz wykupić ubezpieczenie Workers Compensation.

Promuj swoją firmę

Czy zamierzacie wprowadzić nowe smaki lodów? Opublikuj ogłoszenie na kontach w mediach społecznościowych. Nagradzaj stałych klientów, oferując darmowe lody po określonej liczbie zakupów. Jeśli nie masz wiedzy marketingowej, zachęć klientów do wniesienia wkładu.

Rekommenderad:  7 Zabawne ilustracje komiksowe, które najlepiej opisują uczenie maszynowe

Rozwiń swoją działalność w zakresie ciężarówek z lodami

Jeśli trasa się nie powiedzie, nie bój się jej przebudowywać. Uczestnicz w wydarzeniach, takich jak festiwale. Poproś klientów o informacje.

Niektórzy sprzedawcy ciężarówek z lodami badają trasy autobusów szkolnych – które są dobrymi wskaźnikami miejsca zamieszkania dzieci.

Ile kosztuje założenie firmy zajmującej się ciężarówkami z lodami?

Największym kosztem uruchomienia sprzedaży lodów jest ciężarówka. Możesz spodziewać się wydania co najmniej 10 000 $ na ciężarówkę.

Powiązane koszty ciężarówki z lodami obejmują paliwo, olej, opony, ubezpieczenie (od 800 do 1500 USD rocznie) oraz magazynowanie lodów (minimum 500 USD). Ubezpieczenie biznesowe będzie kosztować od 500 do 1200 USD rocznie. Dzięki dobrze napisanemu biznesplanowi możesz otrzymać pożyczkę biznesową.

Czy opłaca się założyć firmę zajmującą się ciężarówkami z lodami?

Tak. W godzinach szczytu średni miesięczny dochód wynosi $5000, a to jest obliczone na podstawie 20 dni pracy. Średnie roczne zyski wynoszą 60 000 USD.


Table of Contents