Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak rozpocząć działalność związaną z inspekcją domu

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak rozpocząć działalność związaną z inspekcją domu

Jeśli kupisz coś za pośrednictwem naszych linków, możemy zarabiać pieniądze od naszych partnerów stowarzyszonych. Ucz się więcej.

Rozpoczęcie działalności w zakresie inspekcji domów może być świetnym sposobem na zarabianie pieniędzy przy jednoczesnym pomaganiu ludziom. Na pierwszy rzut oka założenie własnej firmy może wydawać się nieco zniechęcające, ale dzięki odpowiednim narzędziom i informacjom możesz z łatwością to urzeczywistnić. Ponadto, dzięki dynamicznie rozwijającemu się rynkowi mieszkaniowemu i nowym technologiom pisania raportów z inspekcji i wysyłania ich, przeszkody w wejściu na rynek dla inspektorów domów są teraz mniejsze niż kiedykolwiek.

W tym artykule opisano podstawy zakładania własnej firmy zajmującej się inspekcją domów, w tym wymagania licencyjne i oferowane usługi.Co to jest firma zajmująca się inspekcją domu?

A firma zajmująca się inspekcją domu to firma, która zapewnia dokładne inspekcje wnętrz i na zewnątrz domów dla potencjalnych kupujących, sprzedających lub właścicieli domów. Ponadto mogą zbadać stan nieruchomości i poszukać problemów, które mogą wymagać naprawy. Firmy te dostarczają również klientom szczegółowe pisemne raporty o wykrytych problemach i doradzają, jak je naprawić.

Dlaczego warto rozważyć założenie firmy zajmującej się inspekcją domów

Istnieje wiele powodów, dla których warto rozważyć założenie firmy zajmującej się inspekcją domów. Oto niektóre z korzyści:

 • Możesz pracować z domu: Inspekcja domu to idealny biznes na początek, jeśli chcesz pracować z domu. Nie potrzebujesz dużo miejsca i możesz ustawić własne godziny.
 • Istnieje rosnące zapotrzebowanie na inspektorów domowych: Kontrole w domu są ważne. Wraz ze wzrostem sprzedaży domów iz grubsza 90% tych domów wymagających inspekcji domów, rośnie zapotrzebowanie na inspektorów domów i firmy zajmujące się inspekcją domów.
 • Nie potrzebujesz dużego doświadczenia: Chociaż w większości stanów potrzebujesz profesjonalnej licencji na inspekcję, nie musisz mieć dużego doświadczenia, aby założyć firmę zajmującą się inspekcją domu. Dostępnych jest również wiele zasobów, które pomogą Ci nauczyć się lin.
 • Rozpoczęcie działalności jest stosunkowo łatwe: Założenie firmy zajmującej się inspekcją domów jest stosunkowo łatwe. Nie potrzebujesz dużo pieniędzy ani miejsca i możesz od razu zacząć oferować usługi.

Ile kosztuje założenie firmy zajmującej się inspekcją domów?

Koszt rozpoczęcia działalności związanej z inspekcją domu różni się w zależności od rodzaju firmy, którą chcesz założyć. Oto przybliżone koszty uruchomienia:

 • Licencjonowanie i certyfikacja: Różni się w zależności od stanu, ale zwykle kosztuje około 200-300 USD. Kliknij tutaj, aby zobaczyć wymagania licencyjne, w tym koszty według stanu: https://www.spectora.com/r/home-inspector-license-requirements-map/
 • Oprogramowanie do inspekcji domu: Około 800 dolarów rocznie
 • Sprzęt: 300 $ za podstawowy i $1,000+ na bardziej specjalistyczny sprzęt
 • Marketing: 50 – 200 dolarów, choć spokojnie można przekroczyć dolary1,000, jeśli kupisz niestandardową stronę internetową i zastosujesz strategie marketingowe, takie jak SEO.
 • Szkoła inspekcji domu: 400 $ do $1,000

Generalnie można się spodziewać koszty uruchomienia Twojej firmy wejść za około $1,300 na najniższym końcu i około $5,000+ na najwyższym poziomie.

Czy firma zajmująca się inspekcją domu jest opłacalna?

Tak, inspekcja domu może być opłacalny, przy czym wielu inspektorów zarabia średnio od 47 600 USD (w niepełnym wymiarze godzin) do 97 000 USD (pełny etat) rocznie. Wiele firm zajmujących się inspekcją domów, które są uważane za firmy z wieloma inspektorami, może zarobić jeszcze więcej, przynosząc do domu od 500 000 USD do3 milion rocznie.

Zanim powiesz „Zapisz mnie!” pamiętaj jednak, że zbudowanie firmy od podstaw może być wyzwaniem. To zaskakująca statystyka, ale około 60% firm zajmujących się inspekcją domów upada. Według Dana Bowersa, profesjonalnego inspektora i nauczyciela, większość tego wskaźnika niepowodzeń wynika z „surowej rzeczywistości budowania firmy od podstaw”. Przygotuj się więc na ciężką pracę i wydatki, zwłaszcza na początku. Nagrody finansowe wyglądają całkiem kusząco, jeśli jesteś gotów zakasać rękawy i zrobić to jednak.

20 kroków do rozpoczęcia działalności związanej z inspekcją domu

Teraz, gdy znasz już podstawy rozpoczęcia działalności związanej z inspekcją domu, nadszedł czas, aby zacząć. Oto 20 kroków, które możesz podjąć, aby rozpocząć nowy biznes i być na dobrej drodze do zostania profesjonalnym inspektorem domowym.

1. Upewnij się, że posiadasz niezbędne kwalifikacje i certyfikaty

Zanim zajmiesz się inspekcją domu, musisz upewnić się, że posiadasz niezbędne kwalifikacje i certyfikaty. Większość stanów wymaga od inspektorów odpowiedniego przeszkolenia i posiadania certyfikatu.

Aby uzyskać certyfikat, musisz ukończyć akredytowany program szkoleniowy. Dostępnych jest wiele programów, w tym kursy online i zajęcia w ramach kształcenia ustawicznego. Programy certyfikacji można również znaleźć za pośrednictwem organizacji takich jak American Society of Home Inspectors (ASHI).

Jeśli nadal nie masz pewności, jakie kwalifikacje i certyfikaty potrzebujesz, aby zostać licencjonowanym inspektorem domu, skontaktuj się z radą licencyjną swojego stanu lub departamentem spraw konsumenckich. Wymagania mogą się różnić w zależności od stanu i mogą pomóc ci określić, co jest wymagane w twoim.

Rekommenderad:  8 Etapy opracowywania strategii marketingu w mediach społecznościowych B2B

2. Zbadaj inspektorów w pobliżu domu

Przed założeniem firmy zawsze dobrze jest zbadać konkurencję. Dowiedz się, jakie usługi oferują i ile pobierają. Pomoże Ci to określić, jakie usługi oferować i jak wycenić swoje usługi. Możesz także dowiedzieć się, co kursy przygotowujące podjęli pobliscy inspektorzy i czy są oni licencjonowani lub certyfikowani.

3. Poznaj swój rynek docelowy

Kto jest Twoim rynkiem docelowym? Na przykład, czy kierujesz reklamy do kupujących, sprzedających lub właścicieli domów? Znajomość rynku docelowego pomoże Ci się skoncentrować działania marketingowe i określić, jakie usługi oferować.

 • Kupujący domy: Homebuyers to ludzie, którzy szukają nowego domu. Zwykle mają budżet i szukają najlepszej możliwej oferty. Nabywcy domów są zainteresowani stanem nieruchomości i mogą poprosić o inspekcję domu przed złożeniem oferty.
 • Sprzedawcy domowi: Sprzedawcy domów to ludzie, którzy sprzedają swoje domy. Zwykle chcą uzyskać najlepszą możliwą cenę i mogą wynająć inspektora domu, aby dał im wyobrażenie o tym, co należy naprawić.
 • Właściciele domów: Właściciele domów to ludzie, którzy posiadają swoje domy i nie chcą ich sprzedawać. Mogą zatrudnić inspektora domowego, aby sprawdził problemy lub dał im pomysł, co należy naprawić.

Twój rynek docelowy określi rodzaj marketingu, który musisz wykonać, oraz oferowane usługi.

4. Wyróżnij swoją firmę

Zakładając firmę zajmującą się inspekcją domów, ważne jest, aby odróżnić się od konkurencji. Dlaczego ludzie powinni zatrudnić właśnie Ciebie zamiast innego inspektora? Co sprawia, że ​​Twoja firma jest wyjątkowa? Możesz wyróżnić swoją firmę, specjalizując się w określonym rodzaju inspekcji. Na przykład możesz zaoferować dodatkowe usługi, takie jak audyty energetyczne lub badania radonu. Możesz także oferować niższe ceny niż konkurenci — ale nie schodź tak nisko, aby Twoja jakość spadła.

Znalezienie niszy jest również ważne. Inspekcja domowa to szeroka branża, więc znalezienie konkretnej niszy może pomóc Ci wyróżnić się na tle konkurencji. Na przykład możesz specjalizować się w inspekcjach nowo budowanych domów lub przejętych nieruchomości.

5. Wybierz nazwę dla własnej firmy zajmującej się inspekcją domów

Nazwa Twojej firmy to ważna decyzja, ponieważ będzie pierwszą rzeczą, którą ludzie zobaczą, szukając firm zajmujących się inspekcją domów w ich okolicy. Zadbaj więc o to, by była chwytliwa i łatwa do zapamiętania. Możesz także użyć swojego imienia do stworzenia sloganu opisującego to, co robisz. Na przykład „Kompletna inspekcja domu od A do Z”.

Inne wskazówki dotyczące wyboru nazwy firmy:

 • Upewnij się, że nazwa jest dostępna jako nazwa domeny i uchwyty mediów społecznościowych.
 • Sprawdź, czy nazwa jest znakiem towarowym.
 • Podaj swoją lokalizację w nazwie firmy, np. „Home Inspection of Cincinnati”.
 • Wybierz unikalną nazwę, którą łatwo zapamiętać.
 • Użyj słów kluczowych związanych z inspekcją domu w nazwie swojej firmy.

6. Napisz biznesplan inspekcji domu

A plan biznesowy to dokument, który określa Twoje cele biznesowe, jak planujesz je osiągnąć i ile czasu zajmie Ci ich osiągnięcie. Innymi słowy, jest to Twoja mapa drogowa do stworzenia firmy. Zawiera informacje o Twojej firmie, takie jak jej historia, misja i rynek docelowy. Dobry biznesplan może również pomóc w uzyskaniu kredytu bankowego lub przyciągnięciu inwestorów, którzy mogą chcieć z Tobą współpracować.

Twój biznesplan powinien również zawierać szczegółowe informacje finansowe, takie jak koszty początkowe, przewidywane zyski i metody finansowania. Small Business Association (SBA) ma zasoby online, które pomogą Ci tworzyć kompleksowy biznesplan. Możesz także skorzystać z szablonów lub narzędzi online, które pomogą Ci napisać plan.

7. Oznacz swoją firmę

Zakładając firmę zajmującą się inspekcją domów, niezwykle ważne jest stworzenie silnej marki, którą ludzie zapamiętają. Twoja marka powinna być spójna we wszystkich materiałach marketingowych, w tym na stronie internetowej, stronach w mediach społecznościowych i broszury. Upewnij się, że wszystkie materiały marketingowe są spójne i dobrze odzwierciedlają Twoją markę.

W przypadku brandingu ważne jest również, aby wyróżnić swoją firmę i znaleźć swoją niszę. Ta prosta czynność pomoże Ci przyciągnąć klientów, którzy szczególnie szukają Twoich usług. Ponadto tworzenie nisz jest ważne dla wyróżnienia Twojej marki. Dobre nisze, które należy wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o branding, obejmują nowe domy budowlane, przejęte nieruchomości i budynki komercyjne.

Innym przykładem może być to, że Twoja firma jako jedyna poleca ekspertów, którzy dają klientom bardziej szczegółową opinię na temat pleśni, termitów lub uszkodzeń konstrukcyjnych. Inną wyjątkową niszą może być konsultacja z właścicielem domu lub firmy komercyjnej aby pomóc im stać się zielonymi.

8. Utwórz podmiot prawny i zarejestruj się w państwie

Aby założyć firmę zajmującą się inspekcją domów, musisz utworzyć podmiot prawny. Ten proces obejmuje utworzenie nazwy firmy i złożenie dokumentów w biurze Sekretarza Stanu. Wiąże się to również ze złożeniem dokumentów i uiszczeniem opłaty. W większości stanów proces rejestracji jest dość prosty.

Rekommenderad:  Praca zdalna w marketingu cyfrowym

Ważne jest, aby zrobić to wcześnie, aby chronić swoją firmę przed wszelkimi problemami prawnymi w przyszłości. A czy wiesz, jaka nisza tu wchodzi w grę? Zgadliście – prawo nieruchomości. Tak więc na tym etapie będziesz chciał skonsultować się z prawnikiem, który specjalizuje się w tej dziedzinie, a dokładniej w firmach kontrolujących w domu.

Istnieje kilka różnych rodzajów podmiotów prawnych, z których można wybierać, a każdy typ ma swoje zalety i wady. Dlatego zanim podejmiesz decyzję, musisz rozważyć wszystkie za i przeciw.

The główne rodzaje podmiotów gospodarczych dla firm zajmujących się inspekcją domu to:

 • jednoosobowa działalność gospodarcza
 • Współpraca
 • Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (LLC)
 • Korporacja

Możesz dowiedzieć się więcej o każdym typie podmiotu na stronie internetowej SBA.

9. Otwórz Konto Bankowe dla Firm

Rozpoczynając działalność gospodarczą, ważne jest, aby otworzyć firmowe konto bankowe. Ta ustawa pomoże ci uporządkować swoje finanse i oddzielić je od kont osobistych. Ułatwia to również składanie zeznań podatkowych na koniec roku. Warto również zaopatrzyć się w firmową kartę kredytową i zacząć budować historię kredytową swojej firmy.

10. Kup niezbędne narzędzia

Będziesz także musiał kupić odpowiednie narzędzia założyć firmę inspekcyjną. Ponadto niektóre urządzenia do inspekcji w domu mogą być wymagane w ramach wymagań dotyczących licencjonowania zawodowego w twoim stanie. Dobrą wiadomością jest to, że większość potrzebnych narzędzi jest dość przystępna cenowo, a niektóre można nawet wypożyczyć.

Niektóre z podstawowych narzędzi dla tego typu działalności obejmują:

Możesz znaleźć bardziej obszerna lista narzędzi na stronie internetowej National Association of Home Inspectors (NAHI).

11. Rozważ oprogramowanie do inspekcji domu

Aby usprawnić proces inspekcji, możesz rozważyć użycie oprogramowania do inspekcji w domu. To oprogramowanie pomaga śledzić kontrole, tworzyć raporty i przechowywać informacje o klientach. Dostępnych jest kilka różnych programów, a poniżej wymieniliśmy kilka z bardziej popularnych:

12. Utwórz witrynę biznesową

Aby promować swoją firmę i przyciągać nowych klientów, ważne jest, aby utworzyć stronę internetową. Takie podejście zapewni potencjalnym klientom informacje o Twojej firmie, usługach i stawkach. Umożliwi im to również bezpośredni kontakt z Tobą, jeśli będą mieli jakieś pytania. Wiele firm zajmujących się inspekcją domów używa WordPress.org do zasilania swojej witryny, ponieważ jest łatwy w użyciu i niedrogi. Ponadto dostępnych jest wiele wtyczek rozszerzających jego funkcjonalność.

13. Upewnij się, że posiadasz licencje wymagane w Twoim stanie

Zanim zaczniesz przeprowadzać inspekcje w domu, musisz sprawdzić, czy mieszkasz w stanie, który wymaga posiadania określonych licencji lub zezwoleń. Nawet jeśli nie jesteś zobowiązany do ich zdobycia, stany takie jak Gruzja reguluje zawód inspekcji domowej. Możesz dowiedzieć się, co jest potrzebne w twoim stanie, kontaktując się z lokalną agencją licencyjną.

14. Uporządkuj swoje podatki

Rozpoczynając działalność gospodarczą, bardzo ważne jest skonfigurowanie systemu śledzenia wydatków i dochodów. Takie proaktywne działania znacznie ułatwią składanie zeznań podatkowych pod koniec roku. Na początek możesz porozmawiać z księgowym lub specjalistą podatkowym. Wiele firm korzysta również z Intuit Turbotax, ponieważ integruje się z Quickbooks.

Główne podatki, które musisz zapłacić jako inspektor domu, to podatek dochodowy i podatek od samozatrudnienia. Pamiętaj, że podatki mogą się również różnić w zależności od stanu.

15. Kup ubezpieczenie biznesowe

Rozpoczynając działalność gospodarczą, bardzo ważne jest, aby wykupić ubezpieczenie, aby chronić siebie i swoich pracowników. Polisy ubezpieczeniowe pomagają pokryć wszelkie koszty związane z wypadkami lub obrażeniami, które mogą wystąpić podczas pracy. Niektóre z najpopularniejszych rodzajów ubezpieczeń biznesowych obejmują:

 • Ogólne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej
 • Ubezpieczenie odpowiedzialności zawodowej
 • Ubezpieczenie szkód majątkowych
 • Ubezpieczenie samochodu

16. Dowiedz się, jak napisać raport z inspekcji

Jedną z najważniejszych rzeczy, które musisz wiedzieć, aby prowadzić odnoszący sukcesy biznes, jest sporządzenie raportu z inspekcji. Ta ekspertyza pozwoli Ci udokumentować swoje ustalenia i przekazać je swoim klientom w jasny i zwięzły sposób. Tworzone raporty z inspekcji powinny być łatwe do odczytania, zrozumiałe i zawierać zdjęcia wszelkich problemów wykrytych podczas inspekcji.

Możesz odnieść się do Inspektorzy domowi: pisanie raportów 101 napisany przez ekspertów ds. nieruchomości w Organizacji Profesjonalistów ds. Nieruchomości w celu sporządzenia raportów z inspekcji domu.

17. Promuj swoją firmę

Aby przyciągnąć nowych klientów, musisz skutecznie promować swoją firmę. Fakt ten jest szczególnie prawdziwy w przypadku małych firm, które dopiero zaczynają. Dobrze jest również zaprojektować swoją stronę internetową z optymalizacją SEO dla własnej firmy. Ponadto wizytówki, ulotki, broszury, obecność w Internecie i poczta pantoflowa to doskonałe sposoby na przekazanie informacji o firmie zajmującej się inspekcją domów.

Jak reklamować się jako inspektor domowy?

Istnieje wiele różnych sposobów wykorzystania swoich umiejętności marketingowych, aby uświadomić potencjalnym klientom Twoją nową firmę i Twoje umiejętności jako inspektora domowego, w tym:

 • Publikowanie ogłoszeń w lokalnych gazetach lub ogłoszeniach internetowych
 • Rozwijanie relacji z agentami nieruchomości i wykonawcami
 • Uczestnictwo w targach i zjazdach
 • Networking z innymi specjalistami
 • Uczestnictwo w wystawach domowych i targach
 • Oferowanie bezpłatnych oględzin potencjalnym klientom
 • Wygłaszanie prezentacji na imprezach społecznościowych
Rekommenderad:  Jak wyświetlić użycie GPU w macOS za pomocą Monitora aktywności

18. Generuj leady i zdobywaj klientów

Po rozpoczęciu marketingu firmy zajmującej się inspekcją domów nadszedł czas, aby zacząć generować potencjalnych klientów i zdobywać klientów. Gdy masz kilka potencjalnych klientów, bardzo ważne jest, aby jak najszybciej je śledzić.

Upewnij się, że jesteś przygotowany do przedstawienia potencjalnym klientom krótkiego przeglądu usług inspekcji domu i odpowiedzenia na wszelkie pytania, jakie mogą mieć. Następnie, po zarezerwowaniu spotkania, pamiętaj, aby pojawić się na czas i być gotowym do pracy.

Należy pamiętać, że nie wszystkie leady staną się klientami. Być może będziesz musiał przejrzeć kilka potencjalnych klientów, zanim znajdziesz takiego, który jest zainteresowany skorzystaniem z Twoich usług. Więc nie zniechęcaj się; po prostu ciężko pracuj i kontynuuj marketing swojej firmy.

Jak generować leady do inspekcji domu?

Bez potencjalnych klientów Twoja firma inspekcyjna będzie miała trudności z rozwojem. Jak zatem generować leady? Tam są na to kilka sposobóww tym:

 • Rozwieszanie ulotek w lokalnych firmach i Internecie
 • Wysyłanie e-maili do potencjalnych klientów
 • Dzwoniąc lub odwiedzając lokalnych agentów nieruchomości
 • Stworzenie strony docelowej na swojej stronie internetowej dla leadów
 • Pojawienie się w katalogu inspekcji domu, takim jak Zatrudnij inspektora

19. Rozpocznij inspekcję

Kiedy już zdobędziesz całą niezbędną wiedzę i umiejętności, nadszedł czas, aby rozpocząć inspekcję domów. Podczas inspekcji domu pamiętaj, aby udokumentować wszystko w raporcie z inspekcji. Dzięki temu będziesz mógł przedstawić swoim klientom szczegółowy przegląd nieruchomości, którą rozważają.

Ważne jest, aby sprawdzić zarówno wnętrze, jak i zewnętrzną część domu, a także otoczenie nieruchomości. Zwróć szczególną uwagę na wszelkie potencjalne problemy i udokumentuj je w swoim raporcie.

Podczas inspekcji domu niektóre kwestie, na które należy zwrócić uwagę, obejmują:

 • Uszkodzenie strukturalne
 • Zalania
 • Pleśń lub pleśń
 • Uszkodzenie termitów
 • Farba ołowiana
 • Wycieki gazu
 • Zły dach
 • Uszkodzone jednostki klimatyzacyjne

Podczas inspekcji budynków komercyjnych i szkół, zwłaszcza w przypadku starszych konstrukcji, szukaj następujących winowajców:

 • Obrażenia od ognia
 • Problemy elektryczne
 • Uszkodzenie strukturalne
 • Azbest w płytkach podłogowych, sufitach i dachówkach

20. Skaluj swój odnoszący sukcesy biznes inspekcji domów

W miarę rozwoju Twojej firmy w zakresie inspekcji domów może się okazać, że będziesz musiał zatrudnić dodatkowych pracowników lub podwykonawców. Ten proces może pomóc Ci zarządzać rosnącą bazą klientów i zapewnić, że wszystkie kontrole zostaną zakończone na czas.

Ważne jest również, aby śledzić majątek osobisty i upewnić się, że masz odpowiednią ochronę ubezpieczeniową. Wraz z rozwojem firmy prawdopodobnie będziesz mieć do czynienia z droższymi urządzeniami i nieruchomościami. Ponadto uważnie obserwuj swoje finanse, aby upewnić się, że pobierasz wystarczającą opłatę za swoje usługi. Wreszcie, w miarę jak Twoja firma odnosi coraz większe sukcesy, możesz rozważyć ekspansję na nowe rynki. Ustanowienie w tym celu franczyzy inspekcji domu to świetny sposób na skalowanie.

Najlepszym sposobem na zwiększenie skali działalności związanej z inspekcją domów jest dalsze świadczenie doskonałej obsługi i utrzymywanie wysokiego poziomu profesjonalizmu. Bądź na bieżąco z najnowszymi trendami i technologiami w branży i zawsze stawiaj potrzeby swoich klientów na pierwszym miejscu.

Zaoszczędź na kosztach wysyłki dla swojego Amazon zakupy. Ponadto ciesz się tysiącami tytułów z biblioteki wideo Amazons dzięki Amazon Najwyższe członkostwo. Dowiedz się więcej i zarejestruj się na bezpłatny okres próbny Dzisiaj.