Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak rozpocząć konfigurację z dwoma monitorami dla Windows 10

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak rozpocząć konfigurację z dwoma monitorami dla Windows 10

System z dwoma monitorami to jedna z najpopularniejszych konfiguracji stosowanych przez profesjonalistów w codziennej pracy. Nie tylko daje Ci to lepszy wgląd w to, nad czym pracujesz, ale także pomaga zwiększyć produktywność.

Jak to skonfigurować? Czy to ciężka praca? Potrzebujesz oprogramowania premium? Czy musisz kupować drogie kable?

Jeśli chodzi o oprogramowanie, Microsoft wykonał świetną robotę Windows 10 i dla większości użytkowników nie ma potrzeby kupowania dodatkowego oprogramowania ani nawet korzystania z darmowych. Jeśli chodzi o sprzęt, będziesz musiał trochę zainwestować, w zależności od istniejącej konfiguracji monitorów.

Sprzęt do konfiguracji z dwoma monitorami

Pierwsza rzecz. Musisz dowiedzieć się, które dwa wyświetlacze będziesz łączyć. Może istnieć wiele kombinacji. Laptop na samodzielne monitory, monitory komputerowe na samodzielny monitor i tak dalej. Podstawową ideą jest sprawdzenie, jaki typ portu wyjściowego wyświetlacza jest dostępny na monitorze głównym i jaki rodzaj portu wejściowego wyświetlacza jest dostępny na monitorze dodatkowym.

Na przykład mój obecny monitor ma port VGA, podczas gdy laptop, którego używam, jest wyposażony w port mini-HDMI. Musiałem więc kupić konwerter mini-HDMI na VGA (jak ten Amazon), aby skonfigurować dwa monitory.

Jeśli chodzi o jakość konwertera, zdecydowanie zaleca się zakup konwertera przyzwoitej jakości, jeśli nie premium. Amazon to najlepsze miejsce szukaj, a zanim kupisz, sprawdź oceny, opinie klientów, a najważniejsze jest to, że dostajesz taki, który pasuje do Twojego portu.

Oprogramowanie

Tuż przed rozpoczęciem tutorial jest napisany przy użyciu Windows 10 wersji zapoznawczej Insiders Preview Build 15014. Zostanie ona ostatecznie udostępniona konsumentom w ramach Aktualizacji Twórców.

Teraz, gdy nasze monitory są podłączone, jesteś prawie w połowie drogi. Aby natychmiast przejść do trybu dwóch monitorów Windows 10, naciśnij WIN + P i wybierz jedną z opcji:

 • Duplikować
 • Przedłuż (zalecane)
 • Tylko ekran dodatkowy
 • i tylko ekran komputera.
Rekommenderad:  Jak drukować po obu stronach na komputerze Mac?

Otóż ​​to; wszystko gotowe! Naprawdę? Cóż, na papierze tak, ale technicznie rzecz biorąc, nie. Rozumiemy jedną podstawową kwestię. Wszystkie monitory są różne, prawdopodobnie różnią się także ich rozdzielczości i sposób wytwarzania kolorów. Oznacza to, że będziesz musiał nieco dostosować, aby uzyskać najlepsze wrażenia.

Powiązane: Jak używać dowolnego smartfona jako drugiego monitora Windows

Ustawienia wyświetlania i rozdzielczość

Kiedy przedłużasz monitor dodatkowy lub używasz go jako jedynego wyświetlacza, rozdzielczość na monitorze dodatkowym jest zwykle taka sama jak w przypadku monitora głównego. Rzeczy mogą wyglądać na małe lub po prostu „niepasujące” i dlatego tak to określamy Windows czego potrzebuje na drugim monitorze.

 • Upewnij się, że podłączyłeś drugi wyświetlacz.
 • Aby rozpocząć, rozszerz wyświetlacz za pomocą kombinacji WIN + P.
 • Wybierz Ustawienia > System > Wyświetlacz

Powinieneś mieć dwa prostokąty reprezentujące dwa monitory. Jeśli widzisz tylko jeden, kliknij Wykryj, a automatycznie zidentyfikuje drugi wyświetlacz. Wybierz drugi wyświetlacz, a następnie zmień dla niego ustawienia.

 • Możesz zmienić rozmiar tekstu, aplikacji i innych elementów na większy.
 • Następna jest rozdzielczość i zalecane prace, ale możesz je zmienić za pomocą menu rozwijanego.
 • Wybierz tryb poziomy lub pionowy, w zależności od sposobu przechowywania monitora. W tej samej sekcji możesz ustawić monitor dodatkowy jako główny.

Programiści zazwyczaj mają tryb portretowy, a ci, którzy muszą śledzić długą listę lub korzystać z Excela, również zwykle korzystają z tego trybu. Wybierz więc odpowiednio.

Zarządzanie kolorami dla zaawansowanych użytkowników

Każdy monitor ma swój własny profil kolorów. Jeśli mam to ująć w prosty sposób, to pomyśl o liniach, w których widać tapetę, która wygląda znacznie lepiej na monitorze A w porównaniu z monitorem B. Przykładowo wyświetlacze MacBooka są zwykle znacznie lepsze niż standardowe monitory i to musi też coś zrobić z ich profilem kolorystycznym.

Rekommenderad:  Jak naprawić Windows 10 Jasność nie działa

Zwykle kiedy Windows wykryje monitor, przydzieli standardowy profil kolorów, a dla zwykłych użytkowników nie będzie to miało większego znaczenia. Windows powinno być możliwe pobranie odpowiedniego profilu i często monitory są dostarczane ze sterownikami, które można zainstalować, aby uzyskać odpowiedni zestaw.

Ta sekcja jest przeznaczona dla kilku zaawansowanych użytkowników. Jeśli wydaje Ci się to skomplikowane, możesz je pominąć i skorzystać z ustawień domyślnych. Jeśli chcesz trochę pokombinować, proszę bardzo.

 • Wpisz „Zarządzanie kolorami” w swoim pudełku Cortany i powinno wyświetlić się opcja.
 • Otwórz, a zobaczysz okno z urządzeniami, wszystkimi profilami i zaawansowanymi. W obszarze Urządzenia wybierz monitor dodatkowy, dotykając menu rozwijanego. Stuknij w Identyfikuj, aby upewnić się, że jest to „2”
 • Switch na kartę Zaawansowane i wybierz opcję Kalibruj wyświetlacz.
 • Uruchom ten kreator i uzyskaj optymalne ustawienia dla różnych czynników, w tym jasności, gamma i kontrastu.

To powinno wystarczyć, aby rozpocząć konfigurację z dwoma monitorami Windows 10. Jeśli masz jakieś pytania, daj nam znać w sekcji komentarzy.