Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak rozpocząć pierwszy dzień pracy?

Praktyczne wskazówki przedstawione w tym artykule mogą znacznie zmniejszyć niepokój wywołany pierwszym dniem w nowym miejscu pracy.

Bo po długich poszukiwaniach pracy i przechodzeniu przez spirale rekrutacyjne w końcu udało Ci się znaleźć pracę, a teraz przyszedł czas na przeżycie pierwszego dnia w nowym miejscu pracy.

Sposób, w jaki rozpoczniesz swój pierwszy dzień pracy, będzie miał pozytywny wpływ na Twój proces pracy. Podejmując serię świadomych działań, stwórz dla siebie produktywny i wolny od niepokoju dzień.

Jak rozpocząć swój pierwszy dzień w pracy?

Siedem rzeczy, które powinieneś zrobić pierwszego dnia w pracy

1. Przybyć do pracy wcześniej niż określona godzina pracy

Może się to wydawać oczywiste, ale warto wiedzieć, że większość ludzi tego nie robi. Aby mieć pewność, że dotrzesz do miejsca pracy wcześniej, wstawaj nieco wcześniej, zgodnie z poranną godziną, o której musisz się przygotować, aby mieć wystarczająco dużo czasu na przygotowanie się i dotarcie do miejsca pracy. Przychodząc do pracy 5 lub 10 minut wcześniej, poczujesz się zrelaksowany, oswoisz się z otoczeniem i w razie potrzeby skorzystasz z łazienki. Ten okres nie jest na tyle wcześnie, aby inni pomyśleli, że jesteś zbyt chętny i tzw. szalony. W tym celu lepiej mieć ogólną ocenę natężenia ruchu, korków na drodze do pracy i nieprzewidzianych zdarzeń.

Jak rozpocząć swój pierwszy dzień w pracy?

2. Bądź pełen entuzjazmu, a nie dumny i samozadowolenie

Praca bez zakłócania równowagi w środowisku pracy może wydawać się nieco trudna, ale bądź skuteczny w nowej roli i nie rób rzeczy, które denerwują lub rozpraszają innych. Pierwszego dnia w pracy i w nowej roli postaraj się zrównoważyć swoją energię i zapał z pokorą, aby Twoja chęć do nauki nie była postrzegana przez innych jako duma i arogancja.

Jak rozpocząć swój pierwszy dzień w pracy?

3. Nie wspominaj o swojej poprzedniej pracy

Unikaj porównywania swojej obecnej pracy z poprzednią. Możesz pomyśleć, że rozmowa o Twojej ostatniej pracy pokaże Twoje wartości i wiarygodność. Mimo to istnieje ryzyko, że inni pomyślą, że jesteś arogancki i samolubny, że nie interesuje Cię praca zespołowa, a mimo to będą myśleć o swojej poprzedniej pracy. Unikaj więc takich porównań i podkreśl podobieństwa w swoim ostatnim zadaniu, aby wesprzeć swoją nową karierę.

4. Rób notatki

W nowym miejscu pracy masz do dyspozycji różnorodne artykuły papiernicze, jednak postaraj się zabrać ze sobą na pierwszy dzień pracy mały notes i długopis, aby zapisać potrzebne informacje. Nie wstydź się zapisywać informacji, takich jak nazwiska i hasła osób, a nawet numery pokojów współpracowników, o których wiesz, że będą Ci później pomocne. Pierwszego dnia pracy masz do czynienia z dużą ilością informacji, dlatego robienie notatek pozwala na opanowanie tych informacji, zwłaszcza że badacze uważają, że robienie notatek odręcznych pozwala lepiej je zapamiętać, łącznie z imionami współpracowników.

5. Uważaj na mowę ciała

Język ciała ma kluczowe znaczenie podczas rozmów kwalifikacyjnych, ale język ciała może być cennym narzędziem pozwalającym wywrzeć trwałe wrażenie podczas rozpoczynania nowej pracy. Pierwszego dnia w pracy bądź świadomy używania mowy ciała, uśmiechając się i nawiązując kontakt wzrokowy. Unikaj unikania wrogich gestów mowy ciała, takich jak ziewanie, marszczenie brwi i wkładanie rąk do kieszeni, gdy unikasz stania.

6. Bądź pozytywny i okaż zainteresowanie

W miejscu pracy zazwyczaj panuje hierarchia, której trzeba się nauczyć, a ponieważ wielu osobom zostaniesz przedstawiony już pierwszego dnia w pracy, powinieneś być w stanie zrobić dobre wrażenie. Podstawowym sposobem na osiągnięcie tego jest przekazywanie pozytywnego nastawienia osobom, które spotykasz. Musisz pokazać, że jesteś zainteresowany ich wysłuchaniem, więc zadawaj pytania, rób notatki i okazuj zaangażowanie podczas przedstawiania swoich informacji i pomysłów. Zachowaj jednak równowagę: jeśli zadasz zbyt wiele pytań, sprawisz wrażenie nadgorliwego i zniechęcisz innych. Nadmierne zainteresowanie jest rodzajem „marnowania energii”, ponieważ takie zainteresowanie jest wymuszone i narzucone w oczach innych.

Jak rozpocząć swój pierwszy dzień w pracy?

7. Unikaj sieci społecznościowych

Obecnie coraz większą część naszego życia spędzamy w Internecie. Pierwszego dnia w pracy możesz doświadczyć różnych emocji, takich jak niepokój, szczęście, a nawet zmęczenie. Mimo to pomocne byłoby, gdybyś nie ulegał pokusie dzielenia się tymi emocjami w sieciach społecznościowych. Być może jest to powtarzalna rada, ale musimy powiedzieć, że wiele osób napotkało problemy w pracy z powodu aktywności w Internecie. Być może Twój menedżer obserwuje Cię, gdy chcesz poinformować znajomych i obserwujących o nowej możliwości pracy.

Jak rozpocząć swój pierwszy dzień w pracy?

Rzeczy, których nie powinieneś mówić w pracy

Rozmowa w miejscu pracy też ma swoje zasady i lepiej zwracać uwagę na tę kwestię i zachowanie. Powinieneś unikać konkretnych tematów w pracy, takich jak teorie rasistowskie czy dyskusje o polityce, ale w szarej strefie jest wiele tematów do omówienia. Następnie psychologowie podpowiedzą Ci, jakich rzeczy nigdy nie powinieneś mówić w swoim miejscu pracy i dlaczego.

1. Słowa, które wypowiadasz na spotkaniu, ale nie chcesz, żeby zostały gdzieś wydrukowane

Psychologowie radzą swoim klientom, aby zawsze mówili tak, jakby wszyscy obecni ich słuchali, ponieważ większość ludzi w dzisiejszym świecie słucha. Ogólnie rzecz biorąc, należy unikać dyskusji na temat religii, polityki, wyglądu ludzi lub czegokolwiek, co okazuje brak szacunku, kategoryzuje lub stereotypizuje niektóre osoby. Na każdy temat, o którym mówisz, zadaj sobie pytanie: Czy chciałbyś, aby przypisywano Ci ten temat w prasie lub mediach?

Jak rozpocząć swój pierwszy dzień w pracy?

2. To jest nudne

Wiele spotkań, w których uczestniczymy, jest niepotrzebnych, czasochłonnych i konserwatywnych, ale nie trzeba tego mówić głośno na forum ani szeptać koledze. Sprawi to, że Twój menadżer pomyśli, że nie jesteś częścią zespołu, że to spotkanie jest nudne i że prawdopodobnie masz ważniejsze rzeczy do zrobienia niż uczestnictwo w nim.

Jak rozpocząć swój pierwszy dzień w pracy?

3. Opowiedz swojemu menadżerowi o weekendzie

Kiedy menadżer pyta Cię o weekend i pyta: „Czy miałeś udane wakacje?” Nie musisz opowiadać mu wszystkich wspomnień i szczegółów wakacji; to zachowanie nie jest profesjonalne. Możesz podziękować swojemu menadżerowi za sprawdzenie, co u Ciebie lub zapytać: „Czy miałeś dobry weekend?”

4. Nie wierzę, że to moja wina

Kiedy Twój menadżer podchodzi do Ciebie z niepokojem i pyta o pracę lub projekt, nad którym pracowałeś, nie zapomnij o odpowiedzialności, mówiąc głośno „nie”. Atakujesz członków swojego zespołu, gdy obwiniasz innych, zachowujesz się wrogo i defensywnie oraz nie bierzesz odpowiedzialności. Kiedy obwiniasz innych za jakiś problem i kwestionujesz ich działania, pokazujesz, że jesteś nieszczęśliwą, marudną osobą o dziecinnym zachowaniu. Pokazuje, że nie słuchasz swojego menedżera i nie dajesz konstruktywnej informacji zwrotnej.

Jak rozpocząć swój pierwszy dzień w pracy?

5. Mówienie klientowi: „To głupi pomysł”.

Pomogłoby, gdybyś nigdy nie mówił tego na głos. Jeśli uważasz, że klient popełnia błąd lub ma błędną perspektywę, możesz zaproponować swoją sugestię, ale nie walcz z jego opinią. Prawdopodobnie słyszałeś powiedzenie: „Klient ma zawsze rację”, ale to nie znaczy, że jeśli wiesz, że Twoi klienci idą złą ścieżką lub podejmują złe decyzje, powinieneś zrezygnować z funkcji lub czegokolwiek, co im się podoba. Nie okazuj szacunku. Zasugeruj, co Twoim zdaniem można rozwiązać ich problem.

6. Kiedy nie zgadzasz się ze swoimi kolegami, nie musisz być szczery!

Pomogłoby, gdybyś nie wdrażał wszystkiego, co widzisz w świecie rozrywki, w świecie rzeczywistym. Zabawne (i niezręczne) może być oglądanie szefów kuchni i restauratorów krzyczących na swoich podwładnych lub specjalistów z branży nieruchomości kłócących się z kolegami z pracy w programach telewizyjnych. Jednak na takie dramatyczne reakcje nie ma miejsca w prawdziwym życiu. Pomocne byłoby praktykowanie tej etykiety biznesowej; możesz ulepszyć swoją pracę.

Jak rozpocząć swój pierwszy dzień w pracy?

7. Składasz skargi na swoich pracowników stażystom i bezpośrednio do nich raportujesz

Dobrzy stażyści i asystenci są słuchaczami i czasami tylko dzięki nim menedżer czuje się wysłuchany. Właśnie dlatego wykorzystuje się je jako uszy do słuchania, aby narzekać na innych, ale radzimy tego nie robić. Osoby te mogą ujawnić istotne i wrażliwe informacje, potencjalnie powodując konflikty i urazy, a gdy znajdą się w niewygodnej lub trudnej sytuacji, często powodują, że dobrzy pracownicy opuszczają swoje stanowiska. Miejsce pracy.

Pobierz zerowe motywy WordPressPobierz zerowe motywy WordPressPobieranie premium motywów WordPressPobierz motywy WordPressZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=pobierz oprogramowanie XiaomiPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumdarmowy kurs on-line