Nikt nie lubi widzieć na ekranie komunikatu o błędzie. Ale nieuchronnie zdarza się to od czasu do czasu – nawet w przypadku Netflix.
Istnieje wiele kodów błędów, takich jak UI3012, które Netflix wyświetla, gdy coś pójdzie nie tak. W tym artykule wyjaśnimy, dlaczego tak się dzieje, i przedstawimy kilka poprawek, które mogą rozwiązać problem.
Co oznacza kod błędu UI3012?
W rzeczywistości nikt tak naprawdę nie wie, co oznacza ten kod. Na ekranie zobaczysz następujący komunikat:
Ups, coś poszło nie tak…
Niespodziewany błąd
Wystąpił nieoczekiwany błąd. Załaduj stronę ponownie i spróbuj ponownie.
Nie mówi, dlaczego wystąpił błąd, ale to Ty musisz spróbować go naprawić. Oczywiście czasami wystarczy po prostu załadować stronę ponownie i wszystko pójdzie gładko. W innych przypadkach komunikat o błędzie może się utrzymywać. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby rozwiązać problem powodujący problem i kontynuować oglądanie ulubionych programów lub filmów w serwisie Netflix. Przez większość czasu problem dotyczy sieci, więc oto kilka możliwych rozwiązań.
1. Uruchom ponownie urządzenie do przesyłania strumieniowego
Bez względu na to, czy transmitujesz strumieniowo z urządzenia mobilnego, Roku, inteligentnego telewizora, konsoli do gier lub innego urządzenia, możesz spróbować uruchomić go ponownie. Tymczasowe błędy można często rozwiązać w ten prosty sposób. Uruchom ponownie urządzenie, wykonując następujące czynności:
- Wyłącz urządzenie lub odłącz je od źródła zasilania.
- Zostaw to na chwilę.
- Włącz go ponownie lub podłącz ponownie do źródła zasilania.
2. Wyloguj się z Netflix
Czasami wylogowanie z konta Netflix załatwia sprawę. Po wykonaniu tej czynności sprawdź, czy możesz odtworzyć żądane wideo. Najszybszym sposobem jest wylogowanie się ze wszystkich urządzeń za pomocą przeglądarki internetowej na komputerze lub aplikacji na smartfona. Wykonaj następujące kroki:
- Otwórz Netflix w przeglądarce internetowej lub aplikacji i przejdź do prawego górnego rogu, gdzie jest Twoje imię i nazwisko.
- Kliknij i wybierz Twoje konto z menu rozwijanego.
- Przewiń, aby znaleźć opcję Wyloguj się ze wszystkich urządzeń i kliknij.
- Kliknij niebieski przycisk Wyloguj, aby potwierdzić.
- Po wykonaniu tej czynności zaloguj się na urządzeniu, z którego chcesz przesyłać strumieniowo.
3. Sprawdź swoje Wi-Fi
Sprawdź, czy Wi-Fi działa poprawnie. Sprawdź, czy inne urządzenie jest podłączone do Internetu i czy tylko urządzenie przesyłające strumieniowo ma problem. Jeśli nastąpiła tymczasowa przerwa, urządzenie powinno samodzielnie połączyć się z siecią. Jeśli tak się nie dzieje, podłącz go ręcznie. Jeśli urządzenie jest podłączone, ale nie ma dostępu do Internetu, odłącz je, a następnie ponownie połącz z siecią Wi-Fi.
Słaby sygnał Wi-Fi może również powodować problemy. Urządzenie do przesyłania strumieniowego nie powinno znajdować się zbyt daleko od routera. Zwróć także uwagę na prędkość Internetu. Upewnij się, że spełnia wymagania dotyczące przesyłania strumieniowego Netflix. Jeśli prędkość jest zbyt niska, Twoje filmy mogą się nie ładować i mogą wystąpić te błędy.
4. Uruchom ponownie router
Często prosty restart może zdziałać cuda. Uruchom ponownie router, a po ponownym nawiązaniu połączenia błąd może zniknąć z ekranu. Przed ponownym uruchomieniem routera (i modemu, jeśli masz dwa urządzenia), upewnij się, że urządzenie do przesyłania strumieniowego jest wyłączone. Lepiej też zrestartować router, odłączając go od źródła zasilania niż naciskając przycisk na urządzeniu.
5. Podłącz urządzenie bezpośrednio
Twoje połączenie internetowe może stać się bardziej stabilne, jeśli podłączysz bezpośrednio urządzenie do przesyłania strumieniowego i modem. W tym celu możesz użyć kabla Ethernet.
- Włącz urządzenie do przesyłania strumieniowego.
- Weź kabel Ethernet i podłącz go do komputera i modemu.
- Odłącz modem, odczekaj pół minuty, a następnie podłącz go ponownie do źródła zasilania.
- Włącz urządzenie do przesyłania strumieniowego i spróbuj odtworzyć wideo z serwisu Netflix.
6. Zresetuj ustawienia routera
Zresetowanie routera różni się od zrestartowania go. Spowoduje to zresetowanie konfiguracji sieci. Musisz się zalogować ponownie, więc zanim klikniesz, aby potwierdzić reset, upewnij się, że znasz swoją nazwę użytkownika i hasło. Kroki mogą się różnić w zależności od systemu operacyjnego, ale mniej więcej należy wykonać następujące czynności:
- Kliknij Start w lewym dolnym rogu.
- Przewiń, aby znaleźć Ustawienia i kliknij, aby otworzyć.
- Wpisz Resetuj sieć w pasku wyszukiwania.
- W nowym oknie wybierz Resetuj teraz.
- Twój komputer uruchomi się ponownie. Możesz teraz zalogować się ponownie do swojej sieci i konta Netflix i sprawdzić, czy kod błędu nadal wyświetla się.
7. Wyłącz VPN
Sieci VPN i serwery proxy mogą zakłócać połączenie między urządzeniem do przesyłania strumieniowego a Netflix. Jeśli żadna z opisanych poprawek nie zadziałała, być może nadszedł czas, aby ją wyłączyć VPN i spróbuj połączyć się z Netflix z siecią domową.
8. Usuń rozszerzenia
Mogą istnieć rozszerzenia blokujące twoje połączenie z Netflix, szczególnie jeśli są one powiązane z tą usługą przesyłania strumieniowego. Jeśli przesyłasz strumieniowo z komputera, otwórz przeglądarki internetowe, takie jak Chrome lub Mozilla, i sprawdź, czy jakieś rozszerzenia nie zakłócają działania Netflix.
- Otwórz przeglądarkę na komputerze i wybierz ikonę Więcej w prawym górnym rogu. Ma postać trzech kropek.
- Z rozwijanej listy wybierz Dodatki i sprawdź, które możesz wyłączyć.
- Sprawdź, czy komunikat o błędzie zniknął.
Bezproblemowe przesyłanie strumieniowe
Kod błędu UI3012 nie jest tym, co chcesz zobaczyć na ekranie, ale można go rozwiązać w mgnieniu oka. Rozwiązanie Twojego problemu z Netflix znajduje się tutaj, wśród proponowanych przez nas poprawek. Wypróbuj je i ciesz się oglądaniem najnowszych filmów i programów bez przerw i kodów błędów.
Czy próbowałeś już niektórych z tych poprawek? Daj nam znać, co Ci pomogło, w sekcji komentarzy poniżej.