Jak rozwiązać problemy z wolnym ładowaniem Galaxy Note 9

Samsung Galaxy Note 9 to potężny smartfon z mocną baterią. Ta potężna bateria zapewnia, że ​​Twój telefon będzie działał cały dzień bez wyłączania się przez sekundę. Jednak gdy masz tak wspaniały telefon, instalujesz więcej aplikacji, korzystasz z różnego rodzaju usług, a ostatecznie bateria nie wytrzyma tak długo, jak kiedyś. Ładowanie powinno przebiegać płynnie i bez żadnych problemów, ale niektórzy użytkownicy narzekali na wolne ładowanie. Tutaj pokażemy, jak rozwiązać problemy z wolnym ładowaniem Galaxy Note 9.

Zobacz także: Jak poprawić Note 9 wydajność

Przeładowanie może być naprawdę trudne w telefonie, jeśli chodzi o żywotność baterii i szybkość ładowania. Może także rozgrzać urządzenie, powodując, że korzystanie z niego będzie niewygodne.

Wybierając ładowarkę do ładowania Galaxy Note 9, zawsze upewnij się, że jakość ładowarki jest wystarczająco dobra i spełnia wymagane standardy. Oprócz ładowarki upewnij się, że kabel USB nie jest uszkodzony ani rozdarty.

Najłatwiejszym i najszybszym sposobem na pozbycie się problemu powolnego ładowania jest szybkie ponowne uruchomienie telefonu. Twój telefon może mieć w tym momencie kilka błędów, a ponowne uruchomienie może rozwiązać niektóre drobne błędy.

Aby ponownie uruchomić telefon, przytrzymaj przycisk blokady ekranu przez ułamek sekundy i poczekaj, aż pojawią się opcje zasilania. Gdy to zrobią, dotknij „Uruchom ponownie”.

Samsung Galaxy Note 9 pochodzi z szybkiej ładowarki w oryginalnym pudełku. Celem tej szybkiej ładowarki jest upewnienie się, że Twój telefon zostanie naładowany w mniej niż kilka godzin, więc nie musisz czekać długo, co staje się dość denerwujące.

Jeśli jednak występują pewne problemy z ładowarką, może to prowadzić do znacznego zmniejszenia prędkości ładowania. Spróbuj zmienić kabel ładujący lub wymień ładowarkę jako całość. Możesz łatwo uzyskać nowy z rynku lub od zaufanego sprzedawcy online.

Samsung Galaxy Note 9 ma wbudowany tryb szybkiego ładowania. Ten tryb nie jest dostępny we wszystkich modelach Samsunga, ponieważ nie wszystkie telefony mają tak gigantyczne baterie. Jeśli tryb szybkiego ładowania nie uruchomi się zaraz po podłączeniu ładowarki do gniazdka sieciowego, sprawdź, czy jest włączony.

Aby to zrobić, przejdź do ustawień. Kliknij „zarządzanie urządzeniami”. Wybierz „bateria”, która otworzy nowe okno. Znajdź zaawansowane opcje i włącz szybkie ładowanie.

The Galaxy Note 9 ma również dostępną opcję trybu awaryjnego. Włączenie trybu awaryjnego spowoduje uśpienie aplikacji w tle. To zobaczysz, czy jedna z aplikacji innych firm powoduje problemy z ładowaniem. Następnie możesz odinstalować aplikacje jeden po drugim, aż problem zniknie lub możesz przywrócić ustawienia fabryczne. Aby przejść do trybu awaryjnego:

  • Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania
  • Naciśnij i przytrzymaj opcję Wyłącz
  • Dotknij Tryb awaryjny

Zobacz, jak Twój telefon zachowuje się w trybie awaryjnym. Rozpocznij ładowanie. Jeśli wszystko wydaje się w porządku, przyczyną problemu jest jedna z aplikacji innych firm zainstalowanych w telefonie.

W telefonie może być trochę śmieci, które mogą powodować problemy z wolnym ładowaniem. Przywrócenie ustawień fabrycznych może rozwiązać ten problem, jeśli powyższe metody nie działają. Aby zresetować, przejdź do ustawień i znajdź opcję „przywróć ustawienia fabryczne” na samym dole listy. Pamiętaj jednak, aby utworzyć kopię zapasową, ponieważ przywrócenie ustawień fabrycznych usuwa wszystko, co masz w telefonie.

Jeśli problem nie zostanie rozwiązany, spróbuj skontaktować się z obsługą klienta. Jeśli kupiłeś nowy Galaxy Note 9, zazwyczaj otrzymujesz roczną gwarancję. Jeśli więc w tym czasie wystąpią jakiekolwiek problemy, możesz skontaktować się z firmą, która wykona za Ciebie naprawę bezpłatnie.