Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak rozwinąć nastawienie na obfitość? Poprosiliśmy ekspertów o niebanalne wskazówki, które faktycznie działają

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak rozwinąć nastawienie na obfitość? Poprosiliśmy ekspertów o niebanalne wskazówki, które faktycznie działają

Jak rozwinąć nastawienie na obfitość

Czy postrzegasz świat jako rywalizację, w której czyjeś zwycięstwo oznacza przegraną drugiego? Gromadzisz pieniądze i inne rzeczy, bojąc się, że jest ich tylko tyle, ile chcesz? Czy często doświadczasz poczucia braku, wierząc, że spełnienie Twoich pragnień jest zbyt trudne (lub niemożliwe!)?

Być może doświadczasz mentalności niedoboru. I to nie tylko woo-woo.

Badania z Princeton i Harvardu pokazują, że masz nastawienie na niedostatek wpływa na podejmowanie decyzji w świecie rzeczywistym. Badanie wykazało, że życie z taką mentalnością prowadzi do „spadku funkcji poznawczych podobnego do 13-punktowego spadku IQ”.

Na szczęście w każdej chwili możesz to zmienić. Kultywowanie przeciwieństwa nastawienia niedoboru – nastawienia na obfitość – może pomóc ci zmienić wszystko, od sposobu zarabiania pieniędzy po sposób spędzania czasu.

Czym jest mentalność obfitości?

Nastawienie na obfitość to przekonanie, że świat jest pełen zasobów i możliwości, więc jest wystarczająco dużo możliwości, aby każdy miał wszystko, czego potrzebuje i pragnie, mówi Jocelyn Michelle Reaves, dyrektor generalny firmy konsultingowej dla biznesu Spostrzeżenia przy kominku.

Ktoś z nastawieniem na niedostatek postrzega pieniądze, zasoby i sukces jak tort, więc jeśli ktoś weźmie duży kawałek, zostanie ci mniej. „Przy takim nastawieniu zawiść i zazdrość są wszechobecne, a osiągnięcia innych mogą być postrzegane jako osobista oznaka porażki lub braku” — dodaje Reaves.

Nastawienie na obfitość odwraca tę ideę. „Ludzie z nastawieniem na obfitość wierzą, że jest ich więcej niż potrzeba i że ich sukces i szczęście nie odbywają się kosztem innych” — mówi dr Lisa Turner, twórczyni CETwolnośćemocjonalny i duchowy program uzdrawiania.

Ten sposób myślenia zmniejsza potrzebę ciągłego porównywania się i konkurowania z rówieśnikami. Łagodzi też uczucie niedosytu.

Rekommenderad:  Jak szybko zarobić 400 dolarów — 17 najlepszych metod (przewodnik 2023!)

„Ktoś, kto ma nastawienie na braki, zobaczy, czego brakuje i narzeka na to, podczas gdy ktoś z nastawieniem na obfitość zobaczy, czego brakuje i wymyśli, jak może to stworzyć lub osiągnąć” – dodaje dr Turner.

Jak rozwinąć nastawienie na obfitość?

Masz dość słuchania, że ​​musisz wypowiadać afirmacje, budować tablicę wizji i prowadzić dziennik wdzięczności? Te rzeczy z pewnością mogą pomóc, ale możesz spróbować o wiele więcej. Na świecie jest mnóstwo pomysłów!

Oto kilka technik, które naprawdę działają.

Kwestionuj swoje przekonania

Zastanów się głęboko nad tymi pytaniami.

  • Czy dorastałeś w przekonaniu, że musisz ciężko pracować, aby zarobić pieniądze?
  • Czy myślisz, że musiałbyś wiele poświęcić, aby żyć życiem swoich marzeń?
  • Czy trudno ci nawet wyobrazić sobie siebie jako bogatego?
  • Myślisz, że to źle chcieć dużo pieniędzy?
  • Czy uważasz, że musisz się „udowodnić”, zanim zasłużysz na więcej?

Przyjrzyj się bliżej swoim przekonaniom na temat generowania bogactwa. Pytanie, czy są naprawdę prawdziwe.

  • Czy naprawdę musisz się wypalić, żeby zarabiać pieniądze?
  • Czy Twój wymarzony styl życia jest naprawdę niemożliwy?
  • Czy pragnienie pieniędzy naprawdę czyni cię złym lub chciwym człowiekiem?
  • Czy naprawdę stracisz pracę lub klientów, jeśli poprosisz o podwyżkę lub zaczniesz pobierać więcej?

Oddychać!

Uwierzenie, że z natury zasługujesz na obfitość, może być trudne, dlatego wielu duchowych nauczycieli używa analogii oddechu. Nie musisz się martwić o oddychanie, ponieważ wiesz, że zawsze będzie następny oddech, mówi Vanessy Louise Mooretrener zdrowia emocjonalnego.

Nie musisz go gromadzić ani martwić, że inni oddychający za dużo zmniejszają dostępną ilość powietrza! Samo skierowanie uwagi na oddech może pomóc ci wykorzystać tę wrodzoną obfitość.

Czerp inspirację z natury

Tak jak zawsze jest wystarczająco dużo powietrza do oddychania, Moore sugeruje czerpanie inspiracji z natury, aby uświadomić sobie, ile obfitości jest wokół ciebie.

Rekommenderad:  Jak zrobić zrzut ekranu na większości telefonów z Androidem

„Natura jest najwspanialszym przykładem obfitości” – mówi. „Bez naszej pomocy przyroda nadal płynie przez pory roku, słońce wschodzi i zachodzi każdego dnia, przypływy i odpływy, królestwo zwierząt żyje swoim dniem, a drzewa i kwiaty nadal kwitną”.

Nie ma ograniczeń co do liczby ptaków lub kwiatów, nie ma ustalonej liczby drzew, które mogą rosnąć. Drzewa oddają swoje owoce i kwiaty za darmo, ponieważ zawsze będzie ich więcej.

Zrozumienie tego przepływu życia może pomóc ci zrozumieć, że ty także jesteś częścią tej obfitej natury i nie ma prawdziwych ograniczeń co do tego, co możesz osiągnąć lub ile pieniędzy możesz zarobić.

Graj swoją wyobraźnią

Wiele osób zaprzecza swoim marzeniom, ponieważ obawiają się, że są zbyt duże, a może niemożliwe. Dlatego afirmacje takie jak „Jestem bogaty” mogą sprawić, że poczujesz się nieswojo, ponieważ będziesz miał wrażenie, że okłamujesz samego siebie.

A gdybym ci powiedział, że nie musisz w nic wierzyć? Po prostu baw się swoją wyobraźnią.

Co byś zrobił, gdyby Twoje najśmielsze marzenia były możliwe? Nie musisz w to wierzyć, nie musisz nic mówić, po prostu podążaj za myślami „co by było, gdyby”, tak jak robiłeś to jako dziecko.

Wyobraź sobie, że możesz dostać tyle pieniędzy, ile chcesz. Co byś zrobił? Czy rzuciłbyś pracę i podróżował w pełnym wymiarze godzin? Czy spłaciłbyś swój dług? Czy kupiłbyś to, o czym zawsze marzyłeś?

Zabawa w udawanie jako dziecko jest łatwa i przyjemna, ponieważ nie ma presji. Sprawy nie muszą wyglądać dokładnie tak, jak sobie wyobrażałeś. Nie musisz wierzyć, czuć ani manifestować tego, co sobie wyobrażasz. Po prostu prężysz swoje kreatywne muskuły i budujesz historie w swojej głowie.

To przyzwyczaja cię do idei obfitości i wielkości. W końcu nie wydaje się to niemożliwe ani trudne.

Rekommenderad:  Oto jak możesz wzmocnić tożsamość swojej marki (6 łatwe sposoby)

Praktyka zaczyna zmieniać twój stosunek do pieniędzy. Zastępujesz niespokojne scenariusze w swojej głowie zabawnymi wyobrażeniami.

Najlepsza część? Stwarza również miejsce na pomysły, z których jeden może rzeczywiście doprowadzić do wielkości i obfitości!

Jak rozwinąć nastawienie na obfitość